Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

witam!

Odkryłem, a raczej zidentyfikowałem kolejny problem :!:

W okolicach przednich foteli włąściwie się jako tako nagrzewa, jednak z tyłu po 7 godzinach można lód przewozić bezstratnie. Myślę, że poprostu jest coś z wentylacją, z obiegiem powietrza. Wie ktoś gdzie może być problem?

Czasami po godzinie w samochodzie i temp na 22 stopnie, potrafi być w środku zimno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamknięty mam otwarty na stałę(brak siłownika) - klima nie ma prawa Ci się włączyć w tych temp, a 25 stopni to temperatura na zapalenie płuc.

Jeszcze raz, ustawiam na 21.5 i marznę, chyba, że uchylę lekko szybę z tyłu. Dzisiaj przyjechałem z wiednia, pod domem napiłem się wody z butelki z tylnej kanapy i pogubiłem plomby.

Niedawno jadąc z genewy miałem za sobą 14 godzin jazdy, a w aucie ciągle ciągło chłodem :!:

Pytanie moje jest więc takie - czy ten typ tak ma? Czy może mam gdzieś pozatykane jakieś wyloty wentylacyjne. W audi miałem takowe w bagażniku, ale tam były przeloty z kabiny. Tutaj wydaje się być szczelne.

Może ktoś dysponuje jakimś rysunkiem jak jest wymyślony obieg powietrza w tym aucie? W instrukcji nie znalazłem, ale też nie mam wszystkich kartek.

Edytowane przez P_r_z_e_m_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nagrzewa się bardzo dobrze, na pewno nie gorzej niż inne samochody z dieslem. Ostatnio zauważyłem, że niedługo od uruchomienia silnika z nawiewów leci już lekko ciepłe powietrze. Czy w Meganach nie montowali przypadkiem grzałki elektrycznej dogrzewającej początkowo powietrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem za sobą 14 godzin jazdy, a w aucie ciągle ciągło chłodem

Tu raczej nie jest grzałka elektryczna temu winna, ta ma znaczenie nim silnik osiągnie 60 stopni, po 14 godzinach jazdy zapewne jest odpowiednio dogrzany silnik i układ chłodzenia.

klima nie ma prawa Ci się włączyć w tych temp, a 25 stopni to temperatura na zapalenie płuc.

Teoretycznie i według reguł z przed kilku lat nie ma prawa, jednak.........

Klima automatyczna rządzi się swoimi prawami i zapewne jest kilka sytuacji kiedy komputer dopuszcza jej włączenie nawet przy minusowych temperaturach. Tak przynajmniej to działa w praktyce w Megankach i Sceniolach.

W tej wypowiedzi:

Ja walę cały czas na klimatyzacji temperatura w okolicach 25 stopni i gorąco mam .

... zastosowano skrót myślowy i nie chodziło stricte o klimę ale o włączony automat całym nawiewem i klimatyzacją sterujący.

Co zaś do samej temperatury i obawy przed zapaleniem płuc, to nie obawiaj się, że jak taką temperaturę ustawisz na wyświetlaczu to od razu taka będzie, albo że się do niej po kilku godzinach nieodwracalnie zbliży.

Jak Ci zimno daj na MAX, by sterownik klimy i nagrzewania wiedział, że ma się postarać i pracować pełną mocą. Jak będziesz miał cieplutko, to zawsze możesz do tych ulubionych 21,5 stopnia wrócić. Panel sterowania klimą jedzie z Tobą i jest nadal w tym samym miejscu.

Ja w swoim sceniolu mam praktycznie cały czas ustawiony AUTOMAT i okolice22- 24 stopni już od jesieni. Jak by się ochłodziło, to chwilowo przestawiam do 27 i za jakiś czas zmniejszam, ale zazwyczaj ze względu na podwyższone przez to obroty dmuchawy, nie przez nadmiar ciepła, choć i to już jest wówczas odczuwalne.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w cc wersjach benzynowych grzałkę fabrycznie montowaną jak ze świeczką szukać... :!: ale o tym jest osobny temat.

Ja teraz w zimę w sumie bardzo mało jeżdżę, ale jak już, to bardzo długo mi się nagrzewa, mam wrażenie, że dłużej niż hdi mojej żony, ale jak już nagrzeje to trzyma fajnie i ciepło że hej. Wszędzie. Chociaż z tyłu mało siedzę - w sumie w ogóle.

 

Subratri, może termostat powinieneś sprawdzić? Jaką temperaturę Tobie pokazuje w normalnej jeździe? tzn ile kresek? Z nawiewów wali ciepłem? Kabina jest na tyle mała, że to łatwo nagrzać, nawet z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze, no to jeszcze raz - Z przodu temperatura jest ok, z nawiewów leci tyle ile trzeba (no tam w granicach rozsądku). Chodzi mi o to, że to powietrze tak jak by stało - że nie ma wymiany powietrza. Co z tego, że on dmucha, jak to powietrze umyka jedynie nieszczelnościami. Gdyby wymiana powietrza była prawidłowa, to z tyłu nagrzało by się również, a tak, jak mocno zahamuję po 4 godzinach na hajłeju to te zimne masy powietrza zalegające na kanapie walą mnie w uszy i marzną :!:

Tak więc sama klima działa dobrze, grzeje szybko i robi co może, żeby utrzymać zadaną temp. Jednak jej wysiłki idą na marne. Na razie odkryłem, że ustawienie nadmuchu na 3/4 i temp 22 stopnie daje w efekcie w miarę komfortowe 20 stopni wewnątrz, ale to jest nienormalne. Tym bardziej, że w sceniku I ta klima działała perfekcyjnie, więc renault na pewno wie, jak to robić, żeby działało. Coś mam prawdopodobnie zapchane tylko co?

filtr kabinowy nowy - nie zmieniło nic.

A co do klimy - Nie ma na razie w powietrzu wody która by nie zamarzała w 0 ( a w rzeczywistości poniżej 4 stopni). No chyba, że ta grzała taka mocna, że odszrania w ruchu ciągłym choć szczerze wątpię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro tylko z tyłu i na dole jest zimno, a nagrzewanie pracuje normalnie to szukaj nieszczelności pomiędzy drzwiami i słupkiem. Widocznie to tam w czasie jazdy napływa chłodek.

Wciśnij rękę pomiędzy fotel a styk drzwi i karoserii w czasie jazdy, powinieneś to wyczuć jeśli tam wieje.

 

Dodano: 03 sty 2013 - 13:41

Właśnie kol Przemo wstawił notę techniczna po polsku, pobierz sobie i przewertuj, może odszukasz otwory wentylacyjne o które wcześniej pytałeś:

http://megane.com.pl/topic/44447-poszukuje-noty-technicznej-nt-0584a-52a-megane-cc/page__view__findpost__p__332021

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dzięki Wam obu. Ten PDF to bardzo przydatne narzędzie będzie.

Wygląda na to, że wentylacja jest w bagażniku. Będę więc musiał szukać gdzie jest zbędnie uszczelnione między kabiną a bagażnikiem.

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!