Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z prędkościomierzem - skacząca wskazówka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem posiadaczem Megane Scenic '97 1.6e 90KM

Problemem jest skacząca wskazówka prędkościomierza. Nawet na postoju mój samochód potrafi osiągać prędkość 120km/h. nie jest to od nieczego uzależnione czyli obrotomierza, wskazówka predkosci szaleje bez jakikolwiek zahamowań, czytałem sporo o problemie, wymieniłem czujnik prędkości jedkan nic to nie pomogło więc wróciłem do starego, wymontowałem cały licznik bo cztałem coś o silniczku predkościomierza ale tego silniczka chyba nie da się wymienić. Czy muszę kupić nowy licznik czy mi coś poradzicie jak sobie samemu z tym poradzić?

pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem (Megane I, 1.6e, 90KM, 1998r), który objawiał się tym, że jak dodawałem gazu to wskazówka prędkośiomierza szalała.

Oczywiście wymieniałem czujniki itd. A przyczyna była banalna. Odpadł przewodzik od masy w aucie (a stało się to przy sporym mrozie, ale obiawy były praktycznie identyczne do Twoich). Jako, że diagnoza i naprawa była dawno w salonie Renault to nie pamiętam dokładie w którym miejscu jest ta wiązka która się odczepiła. Ale zanim wymienisz pół deski rozdzielczej pojedź do elektryka i niech sprawdzi kabelki.

 

PS. Po raz kolejny ziechęciłem się do "osiedlowych" warsztatów przy tej awarii, bo wymienili mi ze 2-3 czujniki (położenia wału, prędkości) skasowali na kilka stów po czym rozłożyli ręce, że nie wiedzą co to. Jakbym od razu pojechał do ASO, to nie straciłbym tyle czasu i forsy :/

 

Pozdro

Edytowane przez iceman_k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wczoraj robiłem podobnego scenika podmieniłem liczniki ale problem nie tkwi w liczniku, czasem włacza mi się też błąd na kompie (kontrolka). bede wiedział w którym kierunku kombinować. Dzięki za podpowiedź :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!