Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

CC -Zamknięty schowek -jak otworzyć


Rekomendowane odpowiedzi

W mojej CC nie działało automatyczne blokowanie schowka. Więc ostatnio wyjąłem go i okazalo się że na górze jest silniczek (zresztą taki sam jak do otwierania wlewu paliwa w Vectrze C) który u mnie nie działa. W związku z tym wyjąłem silniczek i zakupilem taki sam na allegro za 20zl z przesylką. Schowek złożylem spowrotem na czas oczekiwania na część. Niestety schowek sam się zamknął-pewnie ten pręcik który blokuje przesunął się w którymś momencie. TEraz zastanawiam się czy jest jakaś awaryjna procedura otwierania tego schowka. Podejrzewam ze taki sam problem mógł spotkac kogos w sytuacji kiedy owy silniczek przestal dzialac w pozycji zamknietej. Moze ktos wyczytal cos na ten temat w materialach serwisowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mi przychodzi do głowy tylko jedno. Jeśli on faktycznie się przesunął a nie zamknął, to stań lewymi kołami dużo wyżej niż prawymi i naparzaj pięścią w schowek aż się pręcik cofnie. Jednak jeśli się zamek zamknął to pozostaje już chyba tylko rozwiązanie siłowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden pomysl to taki o którym mówisz a drugi to szybka jazda na rondzie w lewo-wtedy pasazer uderza w schowek piescia. Ale poniewaz jest to elektryczne zamykanie to zastanawia mnie czy mądrzi inżynierowie z renault nie wymyslili jakies awaryjnej procedury jego otwierania.

 

Dodano: 12 sty 2013 - 20:59

Znalazlem rozwiązanie więc się pochwalę-moze komuś się przyda. Tak jak podejrzewałem mądrzy inżynierowie z renault pomysleli równiez o tym ze schowek moze sie zatrzasnąc/popsuc zamek. Aby otworzyc zamkniety schowek trzeba po prawej stronie (tam gdzie jest wyłacznik od poduszki powietrznej) zdjąż plastikową pokrywkę. Zdejmuje sie ja troche tak jakbysmy otwierali drzwiczki. Nastepnie pojawia nam sie dziura nad schowkiem przez którą mozemy włożyć szczuplejszą ręke albo jakis pręt którym mozna przesunąć pręt blokujący zamek. Warto tez odkręcić w tym samym miejscu dwie śrubki dzieki czemu przestrzeń na reke bedzie troszke większa.

Może komuś sie przyda więc od razu podam że w miejsce tego silownika mozemy wstawic silniczek blokowania klapki paliwa w Vectrze C. Numer części GM24438209. Ja za ten element z wysylka zaplacilem 20zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!