Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kamera cofania Scenic III Megane III


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Szukam kogoś kto posiada kamerę cofania w Scenic III megane III w nawigacji TT

Mam wszystkie graty ale coś nie działa i teraz nie wiem gdzie jest problem , czy musi być aktywna kamera w nawigacji czy katywujemy funkcję w liczniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie , ale wiązka to nie problem

Kupowałem na raty :!: wiazka , moduł i kamera , wiązkę w desce rozdzielczej uzupełniłem wczesniej też nie było, często zdaża się iz wiązka pod deska jest, złącze do kamery znajduje sie za schowkiem w desce po prawej stronie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam porobione foto , nr wiązek

Postaram sie opisac co i jak , narazie stoje z tematem :!: z braku czasu i braku obrazu,

Kamera nowa w serwisie 380 zł

moduł odradzam serwis bo 900 zł

wiazki nie wiem ile , ale bez nich idzie sobie poradzić

Ja wytaszczyłem moduł, wiązki klapy i auta , kamera za 500 zł

 

Wiazke w desce do nawi dokładałem przy okazji wymiany radia i c-box i montażu mikrofonu

 

Dodano: 09 sty 2013 - 11:46

Trochę szukałem też w Chinach i już coś jest co zastepuje oryginalny zestaw + wejście AV

Koszt około 850 zł

Wymaga rozebrania wyświetlacza nawigacji

I europejskie rozwiązanie

http://www.carvision.nl/index.php?item=&action=article&group_id=10000013&aid=190&lang=EN

Koszt 1400 zł

Nie udało mi się dowiedzieć czy również wymaga rozebrania wyświetlacza , ale obstawiam iż tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz podać link do tego chińskiego rozwiązania??

Rozwiązanie CarVision jest już na rynku od 1,5 roku. Nawet już z nimi rozmawiałem o kosztach przesyłki do Polski i miałem już kupować, ale pojawił się inny wydatek i do teraz nie kupiłem tego cuda. Koszt samego interfejsu to prawie 1000,00 PLN. Ostatnio do oferty dali kamerę, w której można regulować cyfrowe linie odległości, które są nakładane na obraz. Taki plus tego że obojętnie w jakim położeniu można umieść kamerę a potem wyregulować te linii i będą się one zgadzać z faktyczna odległością na obrazie z kamery. Koszt zestawu to prawie 1500,00 PLN plus przesyłka.

Plusem interfejsu CarVision jet to że do tego interfejsu można podłączyć dodatkowo 2 wejścia video (tuner TV albo jakiś odtwarzacz Video). Minus to kamera montowana osobno gdzieś w zderzaku.

Jeśli chodzi o zasadę działania tego interfejsu to jak rozmawiałem ze sprzedawca i co wynika ze schematu dostępnego na stronie to nie trzeba rozbierać ekranu tylko podłączyć się pod kostkę od wyświetlacza Carmina TomTom w dwa odpowiednie PINY (piny, które fabrycznie odpowiadają za kamerę). Jeśli wyświetlacz dostanie sygnał na te złącze automatycznie przełącza się na to źródło. W skrócie interfejs działa jak oryginalny moduł zamienia analogowy sygnał z kamery lub innego źródła na cyfrowy obraz, który jest podawany na wyświetlacz w postaci pakietów CAN.

Natomiast rozwiązanie fabryczne, które jest bardzo ciężko znaleźć jeśli chodzi o Scenica III jeszcze trudniej jeśli chodzi o Megane III na rynku wtórnym ma ciekawa funkcję. Podczas wyświetlania obrazu z kamery linie nakładane na obraz skręcają razem z obrazem. Moduł kamery dostaje po linii CAN jaki jest aktualny obrót kierownicy i dokładnie tyle przesuwa linie odległości na ekranie, po prostu nimi skręca. Dodatkowo zyskujemy kamerę zintegrowaną z lampka od rejestracji.

post-24044-0-28678200-1357764986_thumb.jpg

Edytowane przez Woytus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do Chin

W tym przypadku musimy rozebrać nawi

Koszt przy jednej sztuce to 190$ z przesyłką

Przy większej ilości to 120$ + przesyłka

 

CarVision juz jest jakiś czas ale cena mnie nie urzekła

 

Woytuś zadzwoń do Rafała Balcerek z Przeźmierowa powinien mieć coś ostatnio po 100 - 150 zł miał za kamerę

Edytowane przez cinas_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam bardzo serdecznie.Jestem tu nowym użytkownikiem tego forum.Chciałem się trochę Was poradzić w sprawie kamery cofania i rozbudowy car audio w Renault Megane 3 fl.Mam fabryczny wyświetlacz z nawigacją Tomtom Carminat.Po głowie mi chodzą 2 opcje.

1)Usunięcie fabrycznego radioodtwarzacza i wstawienie takiego 1 din z wysuwanym wyświetlaczem.W tym przypadku chodzi mi o to żeby fabryczna nawi dalej pracowała.Wiem jednak że bez tego fabrycznego radia to ona się nie odezwie.Czytałem że są takie specjalnie interfejsy dzięki którym można uzyskać część funkcji sterowania z kierownicy do takiego radia(zmienionego)no i że ono może dalej współpracować z fabrycznym monitorem.Widziałem też taki filmik na you tubie że po zamianie radia w Megi 3 to nawigacja dalej pracowała.Jakbym mógł prosić o jakieś szczegóły tych interfejsów gdzie to można dostać z góry dzięki.

2)Drugą opcję rozważam podpięcie kamery do fabrycznej nawi tak samo się o tym dopiero wczoraj dowiedziałem że da się, o tej firmie carvision z Holandii itp.Jakby ktoś znał bliższe szczegóły.

Co do samej kamerki to najbardziej chciałbym taką zdobyć do mocowania zamiast lampy oświetlenia tylnej tablicy, ewentualnie taką w kwadraciku na ramce tylnej tablicy rozdzielczej, ale tu raczej będę musiał dokonać wiercenia jakiejś dziurki bo kabelka raczej przez zderzak nie przepcham.

Co do tej pierwszej wersji z radiem z monitorkiem to widzi mi się że to lepsze rozwiązanie do dalszej rozbudowy car audio.Jak doradzacie?Dzięki z góry za porady.Pozdrawiam Jacek.Nadmienię że autko mam jeszcze na gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!