Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Elektryczne szyby tył - problem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem nowy na forum i jeżeli nieumiejętnie szukałem odpowiedzi na moje pytanie i zdublowałem temat... z góry przepraszam :!:

~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Objawy: naciskając włączniki szyb z tyłu (czy prawy, czy lewy) słychać pracę silniczków, jednak reakcji szyb - otwierania brak

~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Prosiłbym o jakieś sugestie.

~~~~~~~~~~~~~~

~~~~~~~~~~~~~~~~~~`

Pozdrawiam

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.9 -Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro silniczki słyszysz, to sobie nieźle linki plączesz. Szukaj tematów o zdejmowaniu tapicerki i popatrz co tam bardziej zepsułeś. W downloadzie jest też manual jak do wnętrza tylnych drzwi meganki I się dostać, 6 strona w poradnikach.

I na przyszłość...

:!: Przeprosiny zamieszczone na wstepie niewiele tu pomogą, a przez powtarzanie tej formułki jak mantrę tracą swoją wartość, tak jak wartość straciło słowo DZIĘKUJĘ gdy Egipcjanie wymyślili PIWO, a Fenicjanie PIENIĄDZE :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź:!: w wolnej chwili zdejmę boczki i zobaczę, co tam bardziej popsułem :!:

~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Co do przeprosin uważam, że jest to miłe zachowanie osoby, która stawia pierwsze kroki na forum i informuje grono stałych użytkowników żeby nie irytowali się jej postępowaniem w pierwszych dniach korzystania z forum.

~~~~~~~~~~~~~~

Pozdrawiam

~lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.9 -Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najprawdopodobniej pękł plastik w podnośniku,tam niema linek (chyba że mechanizm z combi ) ,jest po prostu taki pręt ślimakowy .W moim manualu dotyczącym montażu elektrycznych szyb z tyłu znajdziesz informacje jak się dostać do podnośnika ,ogólnie pracy na 5 minut .Jeśli pękło mocowanie -prowadnica w którym się ów ślimakowy pręt porusza to nie wiele z tym zrobisz ,najlepiej kupić podnośniki z kombiaka ,są po prostu giętkie i tym samym mniej awaryjne .Podczas eksploatacji wymieniłem takie dwa ,zanim zakupiłem inny .Jeden jeszcze powinienem mieć .

thumb_hosting_zdjec_1357998720__2874784815.jpg

różnice między dwoma modelami widać na foto :

thumb_hosting_zdjec_1357998988__2918070484.jpg

na alledrogo taki podnośnik od 60 zł do 160 zł .

Edytowane przez andrzej27r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 lata później...

Zamienię sprawne mechanizmy elektryczne szyb tylnych lewy i prawy do Scenic I PhII na Takie same elektryczne mechanizmy szyb tylnych Scenic I PhI. Kupiłem razem z wiązkami z rozbitego Scenica I PhII i nie pasują uchwytami do Scenica 1 PhI.

post-98127-0-75147800-1488405360_thumb.jpg

post-98127-0-15686600-1488405409_thumb.jpg

Edytowane przez Alanos77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości

Możesz wrzucić zdjęcia obu podnośników?

Pytam bo swego czasu poleciała mi linka podnośnika w drzwiach kierowcy, wymieniłem na taki ze Scenika IPhII i pasował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dokładnie te z ph2 i nie pasują:

 

Dodano: 02 mar 2017 - 07:22

Tu dodaje jeszcze zdjecia drzwi przed i po lifta srebrne przedlifty i czerwone polifty zwróć uwagę na mocowania w przed lifcie

 

Dodano: 03 mar 2017 - 18:31

Temat do zamknięcia. Nieaktualna zamiana.

post-98127-0-38030700-1488405509_thumb.jpg

post-98127-0-98649800-1488435741_thumb.jpg

post-98127-0-85430500-1488435763_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!