Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

 

Edit:

Sprawa się wyjaśniła. Skrzynka jest tam, gdzie myślałem że jest. Po otwarciu jednej osłony, pojawiła się skrzyneczka, jednak myślałem że to jakiś sterownik/komputer a okazało się że to jest ten moduł zabezpieczeń i połączeń :) Wrzucam zdjęcia aby innym było łatwiej odnaleźć ten moduł.

 

Należy otworzyć ten moduł:

thumb_hosting_zdjec_1390562491__renault_megane_265_trophy_2.jpg

 

Otwiera się go poprzez wciśniecię 4 zatrzasków które znajdują się na obudowie. Następnie 2 czarne "suwaki" trzeba przesunąć w prawno (stojąc przodem do auta). Po czym osłonę będzie można ściągnąć bez problemu.

 

Po zdjęciu osłony ukazuję się taki moduł:

thumb_hosting_zdjec_1390563118__3833170949_1.jpg

 

Jest to góra modułu, należy go odwrócić a od spodu znajdują się interesujące nas bezpieczniki.

 

A Ktoś podpowie jak "odwrócić" ten moduł, u mnie coś trzyma a nie chcę połamać

 

Moduł trzyma się na 4 zatrzaskach w rogach, nie trzeba nic rozbierać jak w Scenic II

Xelux

Edytowane przez Xelux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam

U mnie jest taka skrzynka a nie działa mi lewe długie światło, jakieś pomysły?

Nigdzie nie moge znaleźć opisu ktory bezpiecznik od czego jest a nie chce czegos spaprac :blink:

Regulamin forum jasno mówi o zasadach zamieszczania zdjęć :!: - Prezes

 

Przepraszam, poprawione <ok>

 

thumb_hosting_zdjec_1481833041__megane_1.jpg

Edytowane przez lukas85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Hejka!

Wie ktoś może gdzie są bezpieczniki od kierunkowskazów? Podpiołem przyczepę i teraz przestały mi działać kierunkowskazy jak i awaryjne. Efekt jest taki że jak odpala auto i włączę awaryjne to w kabinie miga i na desce ale na zewnątrz nic. Zaś jak włączę kierunkowskaz to raz na desce mignie dany kierunek i koniec, a awaryjne po naciśnięcie też wcale się nie włączają.

 

Z góry dzięki za pomoc

Edytowane przez P_r_z_e_m_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma osobnych bezpieczników do kierunkowskazów

Są główne w skrzynce koło akumulatora

Możliwe i spaliły się tranzystory w UCH od kierunkowskazów

 

Skoro tak się stało oznacza iż nie masz modułu do haka postaraj się go założyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoczko. Dzięki za naprowadzenie. Może uda się to samemu zrobić?!

 

Dodano: 27 mar 2017 - 18:29

Kurcze wszystkie wtyczki wyjąłem i wsadziłem ponownie ale niestety teraz nie ma żadnej reakcji na guzik awaryjnych i dźwigni kierunków?! Czy jest możliwość wybadania czy coś z UCH faktycznie się stało badając napięcie?

 

Dodano: 28 mar 2017 - 20:44

Kierunkowskazy i awaryjne działają ;-) jednak poszły 2 bezpieczniki tylko. Przepaliło bezpiecznik nr 23 gniazdo przyczepy oraz nr 30 moduł kabiny.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

HEJ

 

Jestem nowy , przeczytalem wszystkie tematy i mam problem ze znalzieniem bezpiecznika od wentylatora chłodnicy.. gdzie jest ta skrzynka.. w instrukcji pisze ze pod MODUŁ ZABEZPIECZEŃ I POŁĄCZEŃ w komorze silnika... tylko gdzieee? obok swiatła taka mała skrzyneczka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!