Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Słabo kręci - rozrusznik ? zawory ?


Rekomendowane odpowiedzi

Scenic 97r B+G 2.0 8V Przy zimnym silniku cięzko kręci rozrusznik. Akumulator testowany - sprawny w 85% . Ładowanie OK.

Podczas rozruchu napięcie na aku spada do ok 10V. Niekiedy powoduje to reset licznia z przebiegu dzienego. Na ciepłym silniku nie ma problemów.

Niekiedy odnosze wrażenie ze bendix nie odskakuje.

Jak w tym modelu wyglada sprawa demontażu rozrusznika ? Czy jest do niego normalny dostęp i czy da sie go wymontować bez rozbierania połowy samochodu.

Gdzies wyczytałem ze powodem mogą być także zawory ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy Scenic stoi na zewnątrz czy w garażu? Bo temperatura też robi swoje.

Druga sprawa jeśli uruchamiasz silnik bez wcześniejszego małego bciążenia (wentylator na pierwszym-drugim biegu przez 10 sekund) to w taki sposób bardziej rozwalasz sobie aku.

Co do wymontowania w książce "sam naprawiam" jest opisane jak. NIc nie wspominają na temat wymonotwania silnika ;)

Przeczuwam że w samochodzie nigdy nie był czyszczony smarowany ten rozrusznik, a taka mała renowacja dobrze mu zrobi :D

A jak wspomniałeś ze przy rozruchu napięcie spada do 10V to normalne (rozrusznik to obciążenie które sprawia że na nim odkłada się kilka woltów)

Ale jak na moje to wina Akumulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czystej ciekawości przed chwilą sprawdziłem napięcie przed, w trakcie i po rozruchu silnika. (garażowany)

W trakcie rozruchu spada mi do 10,34 V Czyli to normalne.

Tylko u mnie kręce poniżej 1 sekundy i już go mam odpalonego.:D

Czyli coś z rozrusznikiem.Ale jak mówisz, że po trasie znowu go odpalisz i bez problemu już jest, to coś z Aku.(bo już akusa naładowałeś że może normalnie rozrusznikiem kręcić)

Każdy dzień, w którym akus nie jest ładowany traci 1% napięcia. Mówimy tutaj o kwasówkach ;)

Edytowane przez Megan92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj raz jeszcze dokonałem pomiaru.. rano przy starcie 9.5V .Licznik oczywiście wyzerowany.

Jeszcze w tym tygodniu podładuje aku i zrobię rano pomiar.

Trzeba będzie wyjąc ten rozrusznik i go zobaczyć ...

Kiedyś coś czytałem , jest tam jakaś tulejka centrująca.Czy ktos z Was przerabiał ten temat w tej wersji silnikowej ?

Kolego Megan92 jesteś pewny że każdego dnia aku traci 1% napięcia ? a może 1 % pojemności ?

Teoretycznie po 6 dniach bez odpalania aku będzie miało 6V ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Megan92 jesteś pewny że każdego dnia aku traci 1% napięcia ? a może 1 % pojemności ?

Jestem pewien. Bo akumulator też sie samoczynnie rozładowuje i dtatego traci do 1% napięcia na dobę.

NIe wiem jak to obliczyłeś kolego, ale akumulator dopiero po miesiącu nieużytkowania straci około 3V.(mówimy tu o kwasówkach czyli akumulatory ołowiowe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

jeśli nie był nigdy robiony rozrusznik to możliwe przyszedł na niego czas..

ale , ale przed tym upewnij się, że klemy dobrze siedzą, czy przewód jest deobrze zaciśniety w klemie, oczyść je, jak też przewód masowy sprawdź oczyść, dociśnij.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko u mnie kręce poniżej 1 sekundy i już go mam odpalonego

to też trochę dziwne, bo normalny rozruch na zimno zajmuje kilka obrotów a to na pewno nie zajmuje ponizej 1s tylko powiedzmy ok.3sek. Na ciepłym silniku może kręcić krócej np.2 obroty i zapłon. Pamiętam ranne odpalanie, którejś zimy przy ok-20st.C i -25st.C. Przy -20st.C, po nocnym postoju kręcił wolno ale zapalił za 1-szym razem, Przy -25st.C już aku nie dawał rady, włączyłem na chwilę światła postojowe i wtedy odżył, dlatego sprawny akumulator to podstawa,(olej w silniku zmieniłem z półsyntetyku na syntetyk5W40, w zimie ułatwia to trochę pierwszy rozruch) Poza tym, pomaga okresowe podładowywanie(0,5-1% dobowy spadek ładunku).Doładuj do pełna a jeśli to nie przyniesie efektu, wtedy możesz sprawdzić rozrusznik i przewody.

Edytowane przez marr29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie jeszcze lepiej

Bo mam uszkodzony imobilliser,rozłączony.

I drzwi zamykam przez przycisk na konsoli a jedne drzwi otwieram z kluczyka

Więc jeżeli tylko 1 drzwi mam otwarte to auto słabo kręci a jeżeli otworę przyciskiem z konsoli tamte 3 to już ładnie kręci.

Niewiem co o tym myśleć ale tak to jest z naszymi renówkami :)((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!