Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jaki olej do silnika 1.9dTi?


janko3-69

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 lata później...

A ja nie popieram! Przy 200kkm zmieniłem minerał na 5W50 i nie bierze ani grama a silnik chodzi o niebo lepiej. Nie wiem dlaczego jeszcze wierzycie w te mity i boicie się jazdy na dobrym oleju.

Zresztą na zimę syntetyk to jedyne wyjście co by silnik miał rano jako takie smarowanie.

Edytowane przez Jelcok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 11 miesięcy temu...

Renault Mégane I Grandtour (phII), rok produkcji: 2000, przebieg: niecałe 438 tys, motor: dieslowski 1.9 dTi. Lekkie ubytki oleju (od ostatniego zalania dolewałem może 0,5l?); generalnie misa sucha, bez widocznych wycieków. Jest to moja pierwsza wymiana oleju, którą popełnię własnymi rękoma, więc pytania: jaki olej, ile trzeba go wlać i jakie filtry zakupić (oleju i powietrza).

Spodziewam się odpowiedzi typu: było na forum, poszukaj. No więc szukałem... Bez oczekiwanych efektów. Znaczy w tym wątku jest mowa, że powinienem zalać 10W/40 - ale dla innego przebiegu (1/4 mojego), więc zastanawiam się czy przy takiej różnicy należy zakupić inny? No i czy do mojego rocznika powinien to być elf? Niby wskazany jest dla nowszych konstrukcji...

Dodatkowo strona castrola mówi, że: Pojemność filtra 0,5 litrów Pojemność układu smarowania 5,5 litrów. Zatem muszę zakupić 6 litrów?

 

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!

Edytowane przez Levy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Nadchodzi wymiana oleju w silniku teraz mam Elf Evolution 700 STI 10W40 lać taki sam czy np http://allegro.pl/filtry-gdansk-elf-excellium-ldx-900-nf-5w40-5l-ldx-i6016579482.html .

Ogólnie 5 w czy 10 w

 

silnik 1.9 dci 265 tys jak dam po garach to jak z komina koksowni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 6 miesięcy temu...

Część trafiła mi się druga meganka 1.5 dci 101km (pierwsza była 1.9) muszę wymienić olej, wiem że temat był poruszany wiele krótkie na forum, lecz w garażu mam nowy olej 'Petronas syntium 5000cp 5w30 rn0700' mogę go zalać do 1.5? auto jeżdżone do tej pory pełnym syntetyku.

Edytowane przez Vagowicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!