Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

zawory 1.5dCi oraz rozrząd


kana23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pierwszy post więc jeśli pisze w złym dziale proszę o przeniesienie.

Mam do Was dwa pytania:

1. Czy w silniku 1.5dCi 105KM luzy zaworów są regulowane hydraulicznie czy robi się to mechanicznie? a jeśli mechanicznie to czy są to płytki czy raczej tradycyjny sposób?

2. Przymierzam się do wymiany rozrządu, czy ktoś posiada schemat ze znakami? I czy na coś trzeba zwrócić szczególną uwage?

Auto megane 2 ph2 08r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

w k9k masz hydropopychacze,wiec luz tylko plytkami,jak sie zabierasz za rozrzad,to albo kup sobie blokady,albo na elektrodzie masz ich rozmiary,ale musza byc co do milimetra,poniewaz napewno na wale i na pompie masz kola plywajace i na farbke nie ustawisz,srube na wale dokrecaj momentem 120Nm

Jezeli masz jakies inne pytania,to wal smialo

 

Po polsku i zgodnie z regulaminem jaki przeczytałeś i potwierdziłeś jego znajomość możesz to napisać?? :)

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w k9k masz hydropopychacze,wiec luz tylko plytkami

Czy aby napewno? W instrukcji serwisowej jest napisane coś całkiem innego. Luz reguluje się dobierając szklanki o odpowiedniej grubości denka. I nie ma tam żadnej hydrauliki, krzywki naciskają bezpośrednio na denka szklanek.

Poniżej rysunek przedstawiający regulację zaworów.

post-4670-0-22033400-1360356085_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...

Cześć , czy ktoś praktycznie redukował luz za pomocą wymiany szklanek, bo takie jest rozwiazanie w 1.5dci 90KM Meganka z 2011r

Mam taki problem i jeszcze o takim czymś nie słyszałem, ale juz wiem ze tak jest dlatego szklanki są o różnych grubościach , co za beznadziejny pomysł, prosze o pomoc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej pomocy się spodziewasz?  Instrukcja pisze wyraźnie jak się sprawdza i reguluje luz. Szybciej wyrobią się krzywki na wałku niż wystąpi potrzeba regulacji luzu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie pomocy, żle napisałem , ale może informacji

U mnie w aucie jest to luz zaworów na 100%, ale wiadomo nic się nie stanie , ale pierwszy raz słysze o takim rozwiązaniu.

Może ktoś praktycznie to robił , zmierzył sie z tym, bo dobrze policzyć luz i odpowiednio dobrać wymiar, szklanki  to naprawdę sztuka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Henion napisał:

ale pierwszy raz słysze o takim rozwiązaniu.

To rozwiązanie jest stosowane stosunkowo często w różnych markach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.05.2021 o 15:44, Henion napisał:

czy ktoś praktycznie redukował luz za pomocą wymiany szklanek

Kontrolę luzów zaworowych, należy wykonać na zimnym silniku,

Dla silnika k9k ;

      - zawory ssące: 0,20 +/ - 0,05 mm,

      - zawory wydechowe: 0,40 +/- 0,05 mm,

W razie nieprawidłowych wartości należy;

  a/ zdemontować wałki rozrządu, zdjąć pasek rozrządu,

  b/ luzy zaworowe ustawia się ;

         1/  przez zamianę szklanek miejscami,

         2/  przez zakup nowych szklanek,

         3/  przez szlifowanie trzonków szklanek,

             1826611424_szklanka-popychacz.thumb.jpg.2c1212c0b41f43da2db3daa41bcde47a.jpg

c/ ustawiając rozrząd ;

    - blokuje się wał i wałki rozrządu przy użyciu tzw; blokad.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany , coś stukało , ale to wtrysk  stukał tak jak zawory, identycznie.

 Akcja garaż , odpinanie po kolei i jest wychwycony, fajnie sie wyciąga i mam go , DELPHI

Z tego co wiem powinien się dać zregenerować, ale to inny temat

Dzięki za kontakt, dam znać ile kosztowało itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!