Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Odprysk na przedniej szybie, czy można to naprawić ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam...

Zakupiłem 3 tygodnie twmu Scenica II 1.6 16V z 2003r., na razie nim nie śmigamy (auto stoi w garażu) bo porobiłem opłaty i gromadzę środki na rejestrację.

Nie wiem jak to się stało (gdy kupowaliśmy auto nic takiego nie zauważyliśmy), ale mam na przedniej szybie po stronie pasażera dwa małe odpryski tzw. "pajączki", orientujecie się czy możliwa jest jej naprawa ?? Pytam dlatego bo szyba, którą mam to chyba "solar", może ktoś miał podobny problem. Czytałem gdzieś, że taka naprawa nie jest ani droga, ani czasochłonna (co raz bardziej popularna), a można uratować przednią szybę, ale czy solarną ?

Z góry dzięki za informację i poświęcony czas. Pozdrawiam...

P.S. Nie wiem czy temat umieściłem z odpowiednim "Prefiksem tematu", gdyż dotyczy on w sumie wszystkich modeli (nie tylko mojego).

Edytowane przez Depe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odprysk po kamyku jest możliwy do naprawy jeśli nie ma zbyt wielkiego tego pajączka. Odprysk mieścił się pod 10 groszówką i naprawa kosztowała 50 zł, miejsce naprawy było praktycznie niewidoczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z nich to taka kreska dł. ok 5mm z dziurką wielkości łebka od szpilki (z 5cm od górnej krawędzi szyby), a drugi to już "rasowy" pajączek o średnicy ok. 50 groszówki tak na środku po stronie pasażera.

Edytowane przez Depe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najszybciej podjedź do warsztatu, który zajmuje się szybami i niech oni ocenią możliwości naprawy. Im szybciej podjedziesz, tym lepiej, bo miejsce pęknięcia z czasem ulega zabrudzeniu, a często również powiększa się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie podjadę bo nie zarejestrowałem jeszcze autka (mam jeszcze jednego Scenica IphII i nim śmigamy), ale telefonowałem do kilku firm zajmujących się szybami i powiedziano mi, albo się da zrobić albo nie, trzeba podjechać i zobaczą (koszt od 50-70zł za odprysk), w jednej pracownik powiedział, że solarów się nie naprawia. jak spytałem dlaczego to powiedział poprostu że nie. Na razie zakleję oba odpryski taśmą samoprzylepną i niech tak stoii, w międzyczasie potelefonuję jeszcze do kilku firm i rozeznam się w temacie.

Jaru pytanie z innej beczki, jaki masz akumulator w swojej Megi bo widzę, że silnik ten sam, a u mnie aku był skończony jak kupiłem autko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, nie ma ciśnienia. Mam trochę czasu do zakupu nowego więc nie musisz sie spieszyć, Jak masz specjalnie zdejmować osłone to daj spokój sam się dowiem. Dzięki w każdym bądź razie za chęci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest troszkę zakładów zajmujących się reperacją pęknięć i usuwaniem odprysków.. znajomy ostatnio pytał cena ok 150 zł ..jak dla mnie to dość sporo.. może znajdziesz gdzies taniej.. naprawa na takiej szybie jest jak najbardziej możliwa.. tylko może być ślad.. widoczny gołym okiem..a nie tylko okiem fachowca..

 

http://www.szybysamochodowe.info/woj/wlkp/aba-glass/abaglass-konin.htm

 

zadzwoń zapytaj..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpryski są "świeże" tzn. mają ze 3-4 tygodnie i nie jeździłem z nimi bo autko stoi w garażu (jest jeszcze nie zarejestrowane), zauważyłem je w zeszłym tygodniu jak stary akumulator wyciągałem. Zły byłem jak ch....a bo jak oglądaliśmy Scenika przed zakupem to szyba była cała (bez skazy) ale później kilka dni autko stało u znajomego mechanika pod chmurką za nim je zabraliśmy (w międzyczasie był Sylwester i tłumaczę sobie to czymś co spadło z "nieba" np. patyk po racy), oooj.

anneetta24 też typuję tą firmę (ABA-GLASS) do wykonania naprawy tym bardziej, że są w Koninie (a nawet w Kole, gdzie mieszkam) cena od "punktu" 50zł. jest jeszcze NordGlass (były JAAN), obie firmy są na rynku od wielu lat (w JaaN-ie wymieniałem kiedyś szybę i było ok). Jeżeli nie da rady to wymienię na nową...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak u mnie pojawił się dość duży odprysk na szybie,pewnie od kamyka to pojechałem do ubezpieczyciela zrobił odpowiednie notatki,zdjęcia i po chyba 2-3 tyg kasę z Autocasco miałem na koncie.I spokojnie starczyło na nową szybę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpytałem kolegi z nordglassa i solarne szyby można naprawić ale widać miejsce naprawy. Cena od 80zł do 150zł, zależne od wielkości uszkodzenia i rodzaju uszkodzenia. Pisałeś że jest 5 cm od krawędzi i tu może być problem, ja miałem uszkodzenie które z tego tytułu

( blisko dolnego narożnika) zostało zakwalifikowane na wymianę szyby także solarnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefonowałem do NordGlass-a i pracownik powiedział, że owszem można naprawić, ale z szybami solarnymi różnie bywa i nie zawsze się je da naprawić, ponieważ utlenia się powłoka aluminium znajdująca się w uszkodzonej szybie (cena za punkt 70zł.), natomiast w ABA-GLASS-ie powiedziano, że jak się da to sie zrobi, okaże się po ogledzinach (koszt od punktu 50zł.). Zapomniałem tylko w razie czego spytać o ewentualną ceną szyby solara z sensorem, aby wiedzieć na jaki rząd wielkości się nastawić.Czytałem gdzieś, że NordGlass ma "swoje" szyby, ale w ABA-GLASS-ie chyba mogą mieć różnych firm (Splintex, Saint-Gobain itd.), w mojej okolicy jest też producent szyb m.in. samochodowych GLASPO (kolega kupił tam szybę w dobrej cenie) tylko, że trzeba ją jeszcze fachowo zamontować, a starą zdemontować). Zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!