Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jaka skrzynia biegów 1,9 dt, F8Q ?


kamilgostyn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem ze skrzynią w mojej megance, a dokładnie muszę poszukać innej gdyż moja po prostu się rozsypała i naprawa jest nieopłacalna. Na mojej starej skrzyni znalazłem jedynie jakiś numer a brak oznaczeń typu "JC..." czy też "JB...". Niechce kupić pierwszej lepszej więc zwracam się z pytaniem do Was, jakiej skrzyni szukać do mojej Reni. 1997r. 1,9DT, F8Q. Dzięki za każdą odpowiedź.

Edytowane przez kamilgostyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć jeszcze uwagę jaki tam jest wyznacznik tej skrzyni, te 3 cyferki po JC5. To też ma znaczenie, skrzynie JC były i w Lagunach jednak nie wiem czy przełożenia były takie same. To właśnie tym wyznacznikiem jest odróżniane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam straszy problem znaleźć odpowiednią skrzynię w mojej okolicy, a to skrzynia pochodzi z auta które miało ABS no i nie miałbym prędkościomierza, nie pasuje łapa itp. Czy pasowała by skrzynia z silnika DTI (TDI) ? Znalazłem na allegro taką z oznaczeniem "JC5052" na mojej starej skrzyni jest właśnie takie oznaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro te 052 po JC5 jest takie same jak u Ciebie to powinno pasować. Pisałem przecież wcześniej, że to właśnie ten 3 cyfrowy wyznacznik ma wielkie znaczenie prócz samego typu JC5.

Możesz jeszcze sprzedającego o dodatkowe foto poprosić i porównać z tą swoją.

Mój sceniol starszy też był bez ABS, a miałem tak jak na screenie JC5 058

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam prośbę do posiadaczy Meganek z takim silnikiem jak ja czyli F8Q 1,9 dt. Możecie mi podać jakie macie prędkości na każdym biegu przy 2 tyś obr? Ponieważ mój mechanik załatwił jakąś skrzynię no i teraz mam ogromny problem :/ na 4 biegu przy ok. 2 tyś obr mam 60km/h, natomiast na 5 biegu 80km/h mam przy 2 tyś obr. Mam starą skrzynię, możliwe że po przełożeniu 5 biegu wszystko wróci do normy? Pozdrawiam i czekam na odpowiedź :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 4 biegu przy ok. 2 tyś obr mam 60km/h,

Tyle to ja mam przy silniku benzynowym, :lol: na mój gust wsadził Ci skrzynkę z benzyny, a Ty potrzebujesz od diesla, obie skrzynki różnią się przełożeniami i nic nie da wymiana 5-ki, tu jest potrzebna odpowiednia skrzynia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie tak przedrzeźniać przedmówcę :lol:

Też mam takie podejrzenia ponieważ na Allegro znalazłem 2 skrzynie o takich samych oznaczeniach Od 1,9 DTI oraz Laguna 1,8i

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.13 -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • 3 tygodnie później...

Witam dziękuje za odpowiedź. Teraz mam problem, bo padło sprzęgło i skrzynia. Pod ręką mam skrzynie od Megane Scenica 1.9 D oznaczenie skrzyni różni się, mam obawy, że taka skrzynia może być za słaba do mojego autka :( Auto już od miesiąca stoi nie używane a nigdzie w okolicy nie mam żadnej skrzyni prócz tej od 1.9 D. Znalazłem skrzynie od 1.9 td JC5052 tylko z tego co widzę prędkościomierz na linkę a ja mam impulsator, czy można to przełożyć.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, nie sprawdzając w źródłach, przełożeniami bym się nie przejmował, będą takie same lub zbliżone. Większym problemem może być mocowanie skrzyni do silnika i mocowanie poduszki skrzyni. Na to zwróć uwagę.

Z impulsatorem nie pomogę, nie mam pojęcia czy to się da obejść.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!