Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

225/50/17? Wejdą?


Megusia92

Rekomendowane odpowiedzi

Powinny wejść - po szerokości dochodzi po 15mm od wewnątrz i od zewnątrz w stosunku do oryginału. Średnica koła zwiększy się o 24mm. Jedno, co mi nie daje pewności, to to, że Megankę mam od niedawna i nie wiem jeszcze, czy tam jest w oryginale dużo miejsca między felgą a zaciskami hamulcowymi i zawieszeniem - jeśli 15mm bliżej nie robi różnicy, to powinno być ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, co napisałem, to już jest porównanie oryginału, czyli 195/65 R15 6,5J do tych, o których piszesz. Sam na wiosnę będę zakładał 7J, ale 16" - nie są za szerokie.

Jak dla mnie, to 17" są za duże, ale to kwestia gustu. Dokładnie to zmieniam ze 195/65 R15 na 205/55 R16 - koło będzie bardzo zbliżone wymiarami do oryginału, odrobinę szersze.

Nie odradzam tych 17", decyzja należy do Ciebie, ale poczekaj, aż ktoś potwierdzi, że bezkolizyjnie będą pracować w tym aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

225/45/17 miałem lecz tylko na ori zawieszeniu, a w momencie obniżenia już taki balon obcierał. Więc 225/50/17 na ori myślę że za duży. te 225/45/17 to było tak na styk... odradzam. Ja śmigam teraz na 215/40/17 najlepszy wybór. Nie są za wysokie ani za niskie, jeździ się dość komfortowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

215/55/16 mam teraz jako zimowe. Na felgach od scenika więc ori. Weszły bez problemu, ale 225 może już obcierać o nadkole przy pełnym skręcie. Trzeba też uważać na odległość amortyzatora od opony. Jak zakładasz na oryginalne alu 17" może być już za ciasno. Nigdy nie zgłębiałem jaki mam ET na felgach ale po założeniu teraz 215 mam wrażenie, że do 225 przydał by się już dystans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 2 lata później...

Wiem że temat stary ale dla potomnych.

Kupiłem samochód na oponach 225/55/R17 na oryginalnych felgach. Wrażenia z jazdy okropne ! Samochód buja się już na samych oponach.... Co do obcierania to problem jest tylko przy maksymalnym skręcie, ale to i też nie zawsze.

ALE ODRADZAM !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Po co Ci szersze gumy? Ori felgi 17 maja ok 6,5J lub 7J szerokości gdzie idealnie pasuje opona o szerokości 205. Założysz szersze będą wystawać za felgę, zrobi się wizualny pasztet a z auta zrobi się łajba w zakrętach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!