Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Podłączenie nowego sterownika centralnego zamka prolem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów. Mam taki problem kupiłem nowy sterownik centralnego zamka podłączam go zgodnie z instrukcją i problem jest następujący, Drzwi zamykają sie bez problemu ale niestety się już nie otwierają. Ale gdy przekręcimy kluczyc na ostania pozycję to drzwi mogę zakmną oraz otworzyć tak samo dzieje się z przyciskiem wewnątrz kabiny mogę tylko zamknąć drzwi, otworzyć nie da rady przekręcamy kluczyć lub odpalamy samochód i przycisk działa w jedną jak i drugą stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki to ten nowy sterownik?? Fabryczny czy niezależny dokładany?? Gdzie to podłączyłeś i czy na pewno zgodnie ze schematem?? Z tego co wiem to takie dokładane, uniwersalne, radiowe, najlepiej łączyć na przewodach wychodzących właśnie z przycisku sterowania zamkami na konsoli. Trzeba jednak pamiętać, by to miało zasilanie cały czas, nawet jak stacyjka jest na zero, a chyba tego u Ciebie brakuje, co z opisu wynika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dokładanych centralkach sterowanie odbywa się +/-. Napisz co za firmę centralki zakupiłeś i przeglądnie się schemacik

 

To schemacik od jednego z producentów.

REGULAMIN FORUM JASNO MÓWI O ZASADACH ZAMIESZCZANIA ZDJĘĆ NA FORUM :) - Prezes

Dla adminów, zauważcie ze obrazek jest bardzo mały przez co spam który zostaje umieszczony przez forumowy uploader zdjęć nie było by nic widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstaw jako załącznik do posta, dostaniesz się tam przez klikniecie "więcej opcji" pod pisanym postem i wykorzystaj przycisk "dodaj plik". Po uploadzie masz możliwość skorzystać z przycisku "dodaj do wpisu", by grafikę wstawić w wybrane miejsce pomiędzy tekst.

Efekt masz identyczny jak teraz, bez sygnatury i zgodny z zaleceniami, oraz gwarancję że po jakiś czasie grafika nadal będzie dostępna w tym poście. Nie jak w innych przypadkach tylko wpis "dołączona grafika"

Tu przykład jak to wygląda tak zamieszczone:

http://megane.com.pl/topic/45294-wydech-nisko-lezy/page__view__findpost__p__338163

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam to tak pilot jest radiowy. Schemat i nazwę urządzenia już dodaje. Podłęczenie na mase czyli zrobione jest w tej chwili inne podłączenia nie reagują a jak już reaguje to np. działa tylko jedna opcja zamykanie i zawsze jest poroblem z tym żeby owtorzyć samochód trzeba przekręcić kluczyk

 

REGULAMIN FORUM JASNO MÓWI O ZASADACH ZAMIESZCZANIA ZDJĘĆ NA FORUM :)

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W twoim przypadku powinno działać ostatnie podłączenie z obrazka który załączyłeś.

Rozumiem że problem występuje w obu pilotach czy masz tylko 1?

 

 

Jeśli chodzi o imageshack to mam tam konto premium co za tym idze zdjecia są nieśmiertelne chyba że ja je usune.

Edytowane przez Merkaba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idę podłączyć tak jak mówiłeś :) mam 2 piloty wcześniej w oby dwóch działo sie to samo. Zaraz dam znać czy dzała :)

 

Dodano: 07 lut 2013 - 20:41

Brak jest jakiejkolwiek reakcji. Słychać przekaźnik ale drzwi sie nie otwierają ani nie zamykaja niezależnie od tego czy auto jest odpalone czy nie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o imageshack to mam tam konto premium co za tym idze zdjecia są nieśmiertelne chyba że ja je usune

OK ale to nie zwalnia z przestrzegania ustaleń tego forum, jeśli nadal masz zamiar być jego użytkownikiem. Zatwierdziłeś przecież znajomość tych zasad i zobowiązałeś się do ich przestrzegania. Nie twórzmy precedensów, nie każdy decyduje o żywotności swoich plików na serwerach zewnętrznych.

Koniec dyskusji o fotkach, trzymamy się regulaminu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem masz uszkodzony moduł BSI. Uszkodzenie jego polega na zanikaniu stałego +12V na module dla wyjścia otwierania centralnego zamka, prawdopodobnie któryś z przekaźników. I nie będzie to przekaźnik od centralnego zamka, ale przełączający zasilanie po stacyjce. Jak by się Tobie udało naprawić moduł BSI, wtedy podłączasz wg schematu 2.

Aby podłączyć zamki (a raczej ich siłowniki), jak radzi kolega Merkaba, musiałbyś spiąć wszystkie siłowniki razem i dopiero podpiąć pod centralkę (tu musisz się upewnić, czy przekaźnik w centralce ma odpowiednią obciążalność prądową. Jak nie ma, spali się podczas przełączania). Podłączenie to jest raczej dla siłowników, gdzie jeden z nich jest typu master, a reszta slave.

Jeszcze takie pytanie... Czy przed założeniem centralki przycisk od centralnego na konsoli działał prawidłowo?

Edytowane przez Kreciq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przycisk działa cały czas prawidłowo tylko od samego początku zamykał tylko drzwi bez kluczyka dopiero jak dostał 12V po kluczyku działał w obie strony dzisiaj sprawdzę moduł i resztę okablowania i dam znać co i jak.

 

Dodano: 08 lut 2013 - 13:42

Witam po porannych próbach efekty są następujące. Centralny zamek działa pod masa żadna inna konfiguracja nie działa. Ale przez przypadek zwarłem ze sobą dwa przewody pomarańczowe przy pierwszym połączeniu czyli pod mase i przycisk działa bez kluczyka ale tylko zamyka drzwi już ich nie otwiera gdy dam otwieranie dzwi czyli przyciska w lewo to poprostu je zamknie przy włączonym kluczyku działa normalnie. Pilot oczywiście dalej tylko zamyka drzwi nigdzie nie znalazłem żadnych uszkodzeń instalacji itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli według Ciebie to, że przycisk nie zamyka drzwi bez kluczyka, jest normalnym działaniem, to nie rozumiem gdzie widzisz problem. Centralka nie otwiera (nie zamyka, a to dlatego że odwrotnie podłączyłeś wyjścia), tak więc to też powinno być normalnym działaniem, chyba że czegoś nie rozumiem...

Prawidłowe działanie przycisku, to takie, które zamyka i otwiera drzwi bez kluczyka. Dopóki nie naprawisz modułu BSI, nie dasz rady się wpiąć w fabryczny centralny, aby wszystko działało jak trzeba.

Edytowane przez Kreciq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam,

Po przeszukaniu forum nie znalazłem odpowiedzi na mój problem. A mianowicie pewnego dnia padło mi immo, wraz z immobilizerem przestał mi działać przycisk centralnego zamka wewnątrz samochodu, (działa on tylko w momencie kiedy są kluczyki w stacyjce i przekręcone na zapłon)nadmienię że przed zepsuciem immo przycisk działał bez kluczyków otwierał i zamykał drzwi .Immo mam już odcięte, chciałby zamontować sobie sterownik c.z., ale z tego co wyczytałem to do poprawnego działania sterownika i po podpięciu go pod ten przycisk musi on być sprawny czyli otw. i zamk. bez kluczyka w stacyjce. Moje pytanie to: Gdzie szukać przyczyny ze przycisk c.z. nie działa bez kluczyków w stacyjce i przekręconym na zapłon????

Z góry dziękuję za pomoc.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!