Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Słaby silnik - para w baku - kiepskie odpalanie - rozwiązanie problemu


typical

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem typowe i dość nietypowe objawy w aucie. Poniżej je opisze, oraz napisze co padło i na co zwrócić uwagę. Powinno sie przydać dla potomnych. Silnik 1,9 dTI 98 koni.

Objawy:

- po dłuższym postoju (2 dni) samochód bardzo ciężko odpala. Wręcz trzeba go podpompować ręcznie, by podjął współpracę

- podczas jazdy potrafi on solidnie zamulić. Dodawanie gazu nic nie daje – nie wkręca się na obroty – jedzie na jałowych. Czasem potrafi zgasnąć.

- samochód nie przyspiesza na swoje 98 koni. Ja dałbym mu max 50 koni. Zaczyna żyć dopiero po 2500 obr/min.

- podczas jazdy za Meganką zauważyłem niebieski dym, który nie znika nawet po rozgrzaniu samochodu. (Pompa? Wtryskiwacze? Kompresja? Oleju nie ubywa – zalany Motul półsyntetyk)

- odpalanie nie jest takie płynne – potrafi załapać najpierw na jeden cylinder, potem na drugi i pozostałe. Gdy załapie puszcza mega ogromnego czarnego bąka. Świece wymieniane były w październiku 2011 (Beru).

- w baku niepokojąco rosło ciśnienie. Po odetkaniu odpowietrznika już nie wzrastało, za to cały czas unosiła się jakas para z ON. Przy tankowaniu dymił z wlewu jak zły.

- silnikiem telepało

Rozwiązanie problemu:

- zakupiłem nowy rozrząd - wynienili - poprzedni był zakładany w ASO Renault w Niemczech. ASO spartoliło sprawę - wałek rozrządu był przestawiony o jeden ząbek w prawo. Po wymianie telepnie ustało.

- uszczelniono pompe paliwa - niebieski dym znikł. Po wymianie czujnika temperatury w pompie problem odpalania zakończył się definitywnie. Są to najczęstsze przypadki kiepskiego uruchanmiania zimnego silnika. Jak jeszcze dodatkowo zamula na 100% trzeba uszczelnić pompę. Ponoć uszczelki wytrzymują max 180 - 200 000 km. Przed uszczelnieniem pompa zasysała powietrze orócz paliwa stad przymulanie, gaśnięcie i inne ciekawe hece. Zapowietrzony układ paliwowy nie jest szczególnie chetny do współpracy.

Pozostał jeszcze ten nieszczęsny dym w baku. Długo myśleli, aż sprawdzili kompresję. Na 4 cylindrze była połowa tego co na pozostałych. Ale jaki to ma związek z bakiem. Zrobili burzę mózgów i zaczęli szukać. Zaczęli sprawdzac wtryski. Wymyli je na myjce ultradźwiękowej. I czwarty wtrysk objawił mroczny sekret. Pękła (jak to oni nazwali) uszczelka przelewowa. Wskutek czego cała kompresja szła do magistrali powtotnej paliwa i do baku. Po jej wymianie samochód odzyskał wigor i teraz to już ma te swoje konie, oraz nic w nim nie szarpie. Generalnie powiedzieli mi, że taki problem z uszczelką mają pierwszy raz w swojej karierze, a zakład działa już od 20 lat i robi tylko diesle. Zatem jak masz w baku mgiełkę z paliwa i ci paruje ostro podczas tankowania - jedź na sprawdzenie kompresji i uszczelnij wtrysk w cylindrze, gdzie takowej kompresji nie ma (jest słaba). Całość z uszczelką to koszt 100 zł.

Edytowane przez typical
  • +1 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, ze tak - pompa wyregulowana. Zresztą była rozbierana i czyszczona (wymiana czujnika temp. paliwa) - jej stan określili jako idealny. Mechanik, który mi robił autko sam jest od 5 lat posiadaczem takowej meganki z tymże silnikiem. Samochód odpala na dotyk. Normalnie spisuje sie tak, jakby wczoraj wyjechał z salonu. Nic nie dymi, pracuje delikatnie, zero szarpnięć. Generalnie ten warsztat jest uwazany przez wielu jako najlepszy warsztat do Diesli w regionie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klinika Diesla

Teodor Szmit

Gulinek 53C

26-652 Zakrzew

tel. (048) 610-51-46 (dzwonić do skutku, aż ktoś odbierze - są zawaleni robotą)

e-mail: [email protected]

W Radomiu z E7 skręca się na drogę 740 (Przytyk, Tomaszów Mazowiecki), po 10 km mijasz Zakrzew i zaraz za nim jest strzałka w prawo na Gulin. Skręcasz tam i dosłownie kilometr dalej jest miejscowość Gulinek, po prawej stronie jest warsztat. Mam nadzieję, że to nie będzie uznane za reklamę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za reklamę trudno tego nie uznać jednak takie, z tej dziedziny tu są wręcz pożądane...

Wstaw te namiary do działu z warsztatami dla danego województwa, by nie zaginęło w masie innych postów jak ten temat już będzie zapomniany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To poniżej krótki filmik z odpalania. Na dworze -7, samochód stał 2 dni, odpalanie po jednokrotnym podgrzaniu, bez pompowania pompką. Żona wsiadła i odpaliła. A Reńka odpala tak:

 

Jeszcze zmierzyliśmy jej przyspieszenie (Automat dp0) według danych producenta 0-100 km/h: 12,6 sek. My mierzyliśmy komórką i programem Ulysse Speedometer free, który pokazał 12,1 sek. Czyli jest idealnie - silnik jest gotowy do chipa (zmiana oprogramowania), który mu zainstaluję. I tu pytanie - jaki moment i moc maksymalną może ta skrzynia przenieść? Nie chcę jej rozsypać.

Edytowane przez typical
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz za Białobrzegami w stronę Radomia. Niestety jestem na tyle jeszcze lewy z tych spraw, że nie potrafię tego na mapie zamieścić. Ale jutro poprawka z rozrywki już się douczę i zaznaczę na mapie i pokażę wsio. Edit: Nie może ten program w wersji free zamieszczać na mapie danych z jazdy i mierzenia osiągów.

Edytowane przez typical
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!