Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Laguna 3? czy Audi A4 B6?


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Przyszedł czas na zmianę mojej Megii na coś większego. Rozważam dwa samochody Audi A4 B6 Avant 1,9 TDI rocznik 2004 lub Laguna 3 kombi 2,0 DCI 150KM. Problem w tym , że ani z jednym ani z drugim nigdy nie miałem do czynienia. Może ktoś z was ma jakieś doświadczenia? Głównie moje pytanie dotyczy komfortu jazdy, kosztów eksploatacji itp. Potrzebuje auto komfortowe ponieważ rocznie pokonuję 50 tyś km. Wiem że Laguna 3 w porównaniu do A4 to auto z innej bajki, nowsze technologicznie, większe i pewnie dynamiczniejsze ale które wygodniejsze i lepsze? Proszę o opnie ludzi którzy mieli okazje podróżować tymi samochodami i mają jakieś porównanie.

 

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kompletnie inne bajki także rocznikowo a tyle ciekawych aut innych marek pośrodku, ciekawszych zarówno od jednego i niestety także drugiego :)

Edytowane przez zaba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm..sa inne marki np. chevrolet cruze. Audi są pięknie ale szybko wyciąga kasy z kieszeni tak samo jak laguna III bo maja drogie części. I nie zapominaj ze te auta nie maja belki tylne tylko wahacze i coś tam. A koszty są wyższe. Najlepiej żebyś ze spokojem porównał silniki, koszty ubezpieczenia, części, awaryjność silników itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego zależy czego oczekujesz od auta. Jeżeli zależy Ci na dużym bagażniku, wysokim komforcie jazdy to oba auta są dobre choć bardziej byłbym za audi ponieważ już takim jeździłem i wrażenia są niezłe :) ale jak już kolega wspomniał są to samochody z wielowahaczowym zawieszeniem. Komfort jazdy jest wysoki ale ceny przy ewentualnej usterce powalają na kolana. Mówisz, że dużo jeździsz wiec polecałbym poszukać auta tańszego w eksploatacji. Ale jeśli zdecydujesz się na któreś z tych aut to ja osobiście poleciłbym Ci audi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auta wybrane do porównania to dwa różne światy. A4 można określić jako ciasne ale Audi. Jeśli ktoś lubi twarde siedzenia to proszę bardzo. Są użytkownicy którzy się nim zachwycają ale są też tacy którzy go przeklinaja. Kolega mechanik kupił takie auto (przedtem miał Lagunę I) i stwierdził, że nigdy więcej nie zrobi takiego błędu, nigdy więcej Audi (a na pewno nie A4). Silnik TDI to chyba najlepsza rzecz w tym aucie (pod warunkiem, że to wersja o mniejszej mocy np. 90 lub 110KM). Niewysilone jednostki są mało awaryjne i mało palą. Co do Laguny III to na pewno będziesz miał auto większe zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz. Przede wszystkim ładnych kilka lat młodsze. Silnik 2,0 dCi uważany jest za chyba najlepszy w gamie Renault. Ma łańcuch rozrządu, a umiejętnie eksploatowany odwdzięcza się dłuugą i bezawaryjną eksploatacją + niewysokie spalanie). Osobiście jeździłem Laguną 2,0 dCi 130 KM (ma pasek, bardzo poprawne auto) i 2,0 dCi 180 KM (wersja GT + tylna oś skrętna). W drugiej wersji banan nie schodzi z gęby (no może tylko jak się śledzi spalanie, bo wykorzystując pełną moc spalanie może być wysokie). Wersja 150-konna wydaje się być więc optymalnym rozwiazaniem dla LIII. Zastanów się czego oczekujesz od auta, zrób sobie listę za i przeciw każdego modelu, listę mocnych i słabych stron i podejmij decyzję. Daj znać na co się zdecydowałeś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam a4 B7 czyli ładniejsze B6 silnik 115 1.9 tdi 5 bieg rok 06 biała skóra wew i parę bajerów

przy silniku nic się nic robi ale płaciłem dużo 3 lata temu latam na 17 lato i w zawieszeniu tez jeszcze nic

dla kierowcy jest wygodnie a reszta to ciasno serio jeździ się tym inaczej niz francuzem

szalu nie ma ale wszyscy się zachwycają bo to audi

cokolwiek z moich widzi mi się chciałem kupić to kosztuje więcej niż do innych aut

dla porównania ----pedały i podstopnica niby rs płaciłem 500zł + nie pasują z vw skody seat bo sa większe...

normalnie za 150zł kupić można nowe....wiec płacisz za markę

osiągi mogą być---porównywalne do dobrze butowanej M2 1.6 16v tylko spalanie inne ----oba jada do 210kmh

aha i nie słuchaj ze tdiki pala 5L ropy po mieście.....:)

nie wspomnę ze tdi buczy inaczej niż dci jtd czytaj głośniej

 

natomiast L3 ---ciszej lepiej nowsze dobrze sie prowadzi ceny części nie sa tragiczne zależy co oczywiście

ubezp. tańsza klasa i mniej tego kradną niz 0000

i co dla mnie najważniejsze bo latam trasy i często w nocy

w lagunie jedna lampa świeci mocniej niż w audi dwa

wersja xenon---kiedyś miałem spalona przetwornice w lali i jeździłem na 1 lampie

 

jak masz gdzieś sklep moto---to zapytaj ile kosztują przednie wycieraczki do szyb A4 B6 lub B7

karp murowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie straszcie kolegi jak nie jesteście pewni. Owszem Audi A4 ma z tyłu zawieszenie wielowahaczowe, czyli teoretycznie lepszy komfort, ale i wyższe koszty eksploatacji oraz niższa trwałość na polskich drogach, natomiast Laguna III posiada z tyłu belkę skrętną, czyli to samo co w Megane.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielowahacz już nie jest taki drogi. Kompletne zawieszenie na przód i tył kosztuje ok 1300 zł (Lemforder) i starcza na ok 300 000 km. A to, że przyprowadzone do Polski auta już dawno te 300 000 mają za sobą, to inna bajka. Za Audi przemawia ocynkowana blacha i naprawdę nieźle spasowane plastiki we wnątrzu. Nic tam nie trzeszczy. Jedyne co mnie osobiście zszokowało, to bardzo nietrwałe piktogramy w klimatroniku. Potrafią się wytrzeć po 150 000! To wielka wpadka Audi. Za wady uznac mogę ciasnotę wnętrza - w Megance jest więcej miejsca z przodu - serio. Powodzenie wśród ludzi z lepkimi rączkami no i zmorę każdego VAG - krańcówki w drzwiach. Za zalety - komfort jazdy, prowadzenie, prestiż. Laguna III to autko z innej epoki. Przestronne, komfortowe z bardzo ciekawym designem. To naprawdę typowy pojemny przedstawiciel klasy D, pakowny tak samo jak Passat, a to już ogromny komplement, bo Passat zawsze uchodził w tym segmencie za wzór przestronności. Jedynie co mi nie podeszło w Lagunie to za miękkie siedzenia. Wolę jednak twardsze. Akurat pod względem siedzeń to Niemcy i Japończycy (choć z kolei siedzenia w autach Japońskich mogły by być większe) są nie do wyjęcia. Nie wychodzisz z auta połamany po 400 km - nic cię nie boli. A w Lagunie byłem cały zdrętwiały. Bardzo mi się to nie podobało. Generalnie pomiędzy tymi samochodami jest kilka innych. Choćby wspomniany Passat, Citroen C5 (tylko w nim elektryka zawodzi masakrycznie, ale to fajne autko), czy Avensis (byle nie D4D). Możesz się rozejrzeć za Mazdą 6 (przepiękne autko) czy też noże jakiś Merc klasy C.

Edytowane przez typical
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletne zawieszenie na przód i tył kosztuje ok 1300 zł

pokaz linka ..... ale żeby żaden hinol nie był

1.5 tyś za stronę to tak

co do wygody

ja wale trasy czasami 1800km w jedna i M2 i laguny wg mnie A4 nie daje rady jako kierowca

 

honde tez mam civic MB2 1999 rok benzyna nie zardzewiała i nic a nic tam się nie robi serio

190kmh leci max na autobanie i kierownica nic nie drży i nie ściąga ani w prawo ani lewo

ani laguna ani audi jakością nie posdkocza hondzie

nie wspomnę ze ma kolo pasowe 3 rowkowe i jak poszedł pasek to nic reszta dalej pracuje

a cena paska conti to cale 25zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie przekonuje mnie do zakupu starszej, ciasnej A4 z większym przebiegiem

Dokładnie mam takie samo zdanie.

Laguna dużo wygodniejsza i silniczek bardzo fajny i co najważniejsze na łańcuszku.

Sam mam takowy to wiem.

Ja nie lubię twardych aut i dlatego Audi przegrywa pod tym względem u mnie.

O wyglądzie nie mówię bo to kwestia gustu.

Miałem okazję kilka razy jechać Audi jako pasażer i jakoś nie mogłem się odnaleźć. ;)

Dodam tylko, że auta z rodziny Renault już znasz, a Laguna to tylko większa siostra Meganki :)

Wybór ostateczny i tak należy do tylko ciebie :)

Im dalej, tym będziesz miał większy mętlik, a i tak nie będziesz miał 100% pewności po zakupie A4 czy też Laguny czy tamto, którego nie kupisz, nie byłoby lepsze :P :P :P

Tak to już jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym roku też prawdopodobnie będę zmieniał auto i faworytem jest Laguna III. Jak się przesiadać to już na jakieś nowe auto, z lepszym wyposażeniem i silnikiem. Po co się cofać? Lagunę sobie kupię 3 letnią z wypasem na pokładzie i mocnym dieslem. A co w tym audi jest fajnego? Stare, nie jedzie, nie wygląda, a wyposażenie budzi politowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja będe za laguną ale:

kolega ma audi a4 kombi - jak wsiadł do mojej laguny 2 z tyłu, to był w ciężkim szoku, że tyle miejsca. Ja usiadłem w jego a4 - on już nie mógł cofnąć fotela, bo oparcie stanęło na moich nogach. Ciasnota. Laguna 2 jeśli chodzi o komfort bije na głowę lagunę III - z którą też mam do czynienia (2.0 dci 130KM). Laguna III moim zdaniem zrobiona jest już na wzór niemiecki - zawieszenie sztywniejsze, fotele też mniej wygodne, sztywniejsze. Dojechałem z Warszawy do Bydgoszczy i już zaczynałem marudzić. Jeździ się tym bardzo fajnie, jak na 130KM jedzie całkiem żwawo, jak się zapominałem to na 6 można wyprzedzać. Od czerwca 2012 kolega zrobił nią już ponad 20tys km i jedyny problem jaki się pojawił to przyciśnięty wężyk od sterowania turbiną (komunikat sprawdź wtrysk i muł). Sam byłem napalony na lalkę 3, ale jak pojeździłem nią trochę to ostygłem, może Lalka 4 będzie znów wygodna :) Aha - kombi jest bardzo przestrzenne i wygląda super. Brat niedługo będzie miał L3 2.0 dCi 180KM - pojeżdżę i będę mógł powiedzieć coś więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dziękuje za szeroki odzew. Decyzja jeszcze nie podjęta...najbliżej memu sercu jest Laguna 3...młode auto za rozsądną cenę i z fajnym wyposażeniem. Poczytałem trochę testów i z tego co udało mi się wyczytać to Laguna 3 to już inna jakość...ale i nie jest już tak komfortowa jak poprzedniczka....podobno zawieszenie twarde.No i przeraża mnie to co mówi kolega meganecoupe02i kolega typical :) Cóż muszę chyba odbyć jazdę testową żeby się przekonać:)

 

Oglądałem kilka Audi i chyba faktycznie to auto sobie odpuszcze stosunek cena / rocznik plus spore przebiegi dyskwalifikują ten samochód. Podobnie będzie pewnie z Mercedesem C klassą czy Passatem. Mazda6 fajne auto ale diesel chyba nie bardzo udany?

 

Rozważam jeszcze nową Megane ( byłaby 3 meganka w moim życiu) ale jak patrzę na ceny to jest niewiele tańsza od Laguny 3. Co sądzicie o nowej Megii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!