Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Oświetlenie wnętrza na stopy


Rekomendowane odpowiedzi

witam. ostatnio wpadłem na pomysł zrobienia oświetlenia we wnętrzu meganki na nogi tak jak jest to w lagunach II i chciałbym żeby zapalały sie podczas otwierania drzwi razem z głównym oświetleniem kabiny . w związku z tym mam pytanko czy musiałbym ciągnąć przewody do którejś z lamp w podsufitce czy może jest gdzieś niżej miejsce odbierające sygnał z czujnika w drzwiach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda mam M1, ale zrobiłem to tak

http://megane.com.pl/topic/11497-oswietlenie-led/page__st__112

Zasilanie wziołem ze skrzynki bezpieczników (najprościej) jak kolega pasek.

http://megane.com.pl/topic/11497-oswietlenie-led/page__st__128

Szukaj w schematach zasilania lampki głównej oświetlenia wnętrza

Edytowane przez P_r_z_e_m_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja trochę kabla użyłem ale najprościej :P Pociągnełem od żarówki w bagażniku :!: Z resztą tam tez ledy wstałiłem dla oświetlenia bagażnika :!: Także mam i nogi i bagażnik :!: Kabel ładnie puściłem za tapicerką, w progach itp :!: Później od kierowcy do pasażera to pod tunelem srodkowym :D

Bagażnik- Białe LED :)

Pod nogi- Niebieskie ;)

Wszystkie żarówki podsufitka,drzwi i w bagażniku zmienione na niebieski LED :)

Zdj:

 

1: thumb_hosting_zdjec_1362957324__p1020402.jpg

2: thumb_hosting_zdjec_1362957342__p1020357.jpg

Edytowane przez Radzio668
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiedziałem nawet że podczas otwierania dowolnych drzwi w bagażniku zapala się lapka. myślałem że włącza ją jedynie otwarcie klapy. ile kosztowała Cię ta impreza zrobienia tego oświetlenia z wymianą żarówek w dotychczasowych lampach oraz dołożeniem drugiej lapki w kufrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dokładałem żarówki z tyłu tylko są to paski led :!: A żarówki w podsufitce, drzwi i ta 1 w bagazniku zmieniona na niebieski led :!: W Bagażniku po obu stronach są 2 Paski led (Białe) a pod nogi 2 paski led (niebieskie :!:

Też nie myślałem że to się zaświeca z bagażnikiem ale jak sprawdziłem to okazało się że tak jest :!: Więc nie musiałem dużo rozbierać co najwyżej pod progami kabel schować :D Ledy ładnie się ściemniają razem z żarówkami(spokojnie gasną) Jak dobrze pamiętam to paski led mam że na 5cm paska są 3 diody led. W bagażniku mam 2x15cm pod nogami 2x15 albo 2x20 dokładnie już nie pamiętam :)

 

w dzień na stopy:

thumb_hosting_zdjec_1363166688__p1020413.jpg

 

Miałem gdzieś zdj jak wygląda ten pasek w bagażniku ale gdzieś się schowały :)

 

Wiecej info wal na gg :11422291 (niewidoczny) lub PW

Edytowane przez Radzio668
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odświeżam temat jeszcze raz, ponieważ ostatnio przyszła mi do głowy taka myśl czy przy okazji zakładania już tego oświetlenia na nogi i do bagażnika nie dałoby się zrobić przełącznika do oświetlenia na nogi tak, żeby można było wybrać spośród: zasilanie od lampki z bagażnika (świeci się jak są otwarte drzwi), zasilanie np. od gniazda zapalniczki (świeci się nawet przy zamkniętych drzwiach przy włączonym zapłonie) oraz pozycji brak zasilania (nie świeci się wcale). Moje pytanie brzmi: czy dałoby się to zrobić, a jeśli tak to w jaki konkretnie sposób? Myślałem o takim przełączniku http://allegro.pl/pr...3126917987.html ,tylko jak miałoby wyglądać jego połączenie oraz jak wyciągnąć gniazdo zapalniczki tak żeby go nie uszkodzić? Jeśli ktoś miałby jakieś pomysły to byłbym wdzięczny gdyby się ze mną nimi podzielił. Wiem, że trochę już zaczynam wymyślać, ale lepiej zrobić coś raz niż później do tego wracać 50 razy:)

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7

Ludzie :notacrook: Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :D :) -Prezes

 

Post poprawiłem. Mea culpa, mea maxima culpa. Jedyne co pozostaje mi zrobić to zwalić całą winę na polonistkę w szkole, że nie wyuczyła we mnie odruchu pisania piękną, poprawną polszczyzną oraz na internet, który nie wymaga ode mnie znaków polskich ani przestankowych bo jednak wszystko co w nim napiszę jest w pełni zrozumiałe dla pozostałych . Niemniej jednak racja regulamin rzecz święta ("Dura lex, sed lex") i na przyszłość bijąc się w tej chwili w piersi z całych sił obiecuje uroczyście uważać na to w jaki sposób piszę choćby za cenę tego co to miałoby być. Tak mi dopomóż (tu każdy może wstawić to w co wierzy, gdyż nie chcę dodatkowo jeszcze obrazić uczuć religijnych któregoś z forumowiczów, którzy to przeczytają). Reasumując- Errare humanum est- błagam o wybaczenie i naznaczenie pokuty .

 

PS dalej czekam na pomysły życzliwych, a adminów i moderatorów upraszam o większą wyrozumiałość w myśl zasady żyj i daj żyć innym. Człowiek twór skłonny do popełniania błędów.

Edytowane przez hakier1404
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!