Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pęcherze powietrza w paliwie


ctxplan1968

Rekomendowane odpowiedzi

Wcześniej było tylko na powrocie, teraz na zasilaniu również.

Zrobiło się zimno i paliwo z powrotu nie idzie bezpośrednio do zbiornika tylko poprzez otwarty zaworek w filtrze miesza się z paliwem w filtrze by go podgrzać. I te pęcherzyki co były na powrocie wracają z powrotem do pompy. Ogólnie mówią to te filtry mają coś nie tak bo często po naprawie układu paliwowego lub wtryskiwacza pojawia się problem z pęcherzykami.

W meganie III odeszli od tej koncepcji podgrzewania i filtr jest podgrzewany elektrycznie. I nikt nie pisze, że ma pęcherzyki w paliwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem nowy filtr man-a i jak się nim potrząsało to słychać było kulkę zaworka zwrotnego. Natomiast w starym filtrze nawet po opróżnieniu z paliwa tej kulki słychać nie było więc pomyślałem, że problem się rozwiąże. Skoro pęcherzyki są na zasilaniu to nawet logiczne, że auto ma mniej mocy.

Chyba zrobię tak jak koledzy pisali wcześniej. Powrót puszczę bezpośrednio do baku. Bo przecież najważniejsze żeby przez filtr przeszło paliwo z baku a nie z powrotu.

Edytowane przez Pucek_TM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podgrzewanie paliwa jest potrzebne by filtr paliwa w czasie mrozów się nie zatkał.

Normalnie to paliwo powrotne z pompy podgrzewa ten filtr ale jak powrót puścisz bezpośrednio do baku to istnieje duże prawdopodobieństwo, że w czasie dużych mrozów nie podgrzewany filtr zatka się i będzie zonk :)

Jeżeli przez dwa lata nie miałeś takiego problemu to albo miałeś sporo szczęścia albo mrozy były za małe :huh:. Mi w ubiegłym roku przy minus 20 zatkał się bo miałem powrót puszczony bezpośrednio do baku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Aniewa nie masz racji,bo jak odpalasz samochód rano zimą to co ci podgrzewa paliwo. Trzeba po prostu tankować dobre paliwo,a z resztą mam kangoo z 2010r 1.5dci 86km i niema żadnego podgrzewania paliwa,tylko czujnik wody i jest ok. A jak masz wodę w filtrze to przy niskich temperaturach i tak ci nie odpali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadna fabryka nie wypuści samochodu napędzanego olejem napędowym nie wyposażając go jakiś układ podgrzewający paliwo. Jeżeli Twoje kango posiada orygnalną instalację paliwową to masz podgrzewanie paliwa i dlatego nie masz problemów zimą. Problem może wystąpić gdy ktoś na własną rękę przerabia układ paliwowy i to podgrzewanie likwiduje.

Oczywiście chodzi mi o pojazdy użytkowane w naszej strefie klimatycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kangur z 2010 roku ma układ identyczny jak w megankach powrót z pompy wraca do filtra i grzeje paliwo.

 

Jako spalasz zimny samochód to pompa pracuje już w momencie kręcenia rozrusznikiem spręża paliwo przez co wytwarzana jest temperatura i paliwo jest od razu ciepłe i od razu grzane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciki i tu sie mylisz masz takie kangoo,jak bede mial czas to zrobie wam zdjecia tej imstalacji paliwowej kangoo.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki, 5.7 - ortografia i logika wypowiedzi

P_r_z_e_m_o

 

Dodano: 08 gru 2013 - 15:05

Nie mam innej mozliwosci pisania.

 

Ciekawe, 3 posty wyżej wszystko jest OK, poza tym regulamin jasno stanowi co zrobić w takim przypadku.

P_r_z_e_m_o

Edytowane przez P_r_z_e_m_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Czytając kilka stron tego tematu chciałbym się również wypowiedzieć w tej kwestii.

W mojej megance również są bąbelki w paliwie dolotowym do pompy - jednak znów pali dosłownie od kopa.

Dosłownie znaczy 1sek po wciśnięciu przycisku START i dosłownie po ruszeniu rozrusznika.

Jeszcze kilka dni temu kiedy to majstrowano przy wtryskach meganka moja paliła zawsze jak by na koniec cyklu kręcenia silnikiem - lecz zawsze odpalaa przy 1 kręceniu.

Teraz gdy udałem się do dobrego mechanior tylko i wyłącznie po "odpowietrzenie" problem zniknął..

Były nawet takie przypadki iż gasł silnik przy dojeżdżaniu do skrzyżowań... narazie wszystko ucichło :]

 

Jedynym problemem (a w zasadzie dwoma) które mnie doprowadzają do furii to komunikat Injection Fault przy wyprzedaniu i padnięta wiązka od czujnika wody w filtrze..

 

Zastanawiam się czy temat, który poruszyliście może mieć wpływ na pojawiający się komunikat w trakcie jazdy.. bo pomimo tego iż renia odpala zajebiście pęcheżyki pęcherzyki mogą jeszcze broić...

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie nie wiem czy dobrze zrozumiałem.

Mieliście/ pęcherzyki powietrza w przewodzie podawczym do pompy? U mnie po wymianie wtrysków i pompy pojawiły się problemy z odpaleniem auta i mułowatością.Megi odpala ale nie tak jak przed awarią wtrysków, musi przekręcić kilka*kilkanaście razy . Poprzednio starczały 1-3 obroty i paliło. Zaglądałem pod maskę i podczas pracy silnika przewód powrotny paliwa robi się biały nie są to pojedyńcze pęcherzyki tylko stały wypływ piany. W przewodzie podawczym paliwo idzie czyste. Drugi problem może subiektywny mułowatość, mam wrażenie że nie jest takie "wyrywne" jak było wczesniej dziś robiłem testy rozpędzania 0-100 dwukrotnie wyszło ok 13,2 sekuny zdaję się mi że powinnno bys mniej? Te bomble mnie wkurzają Reklamować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam kolegów na forum.Po długich poszukiwaniach przyczyny zapowietrzającego się układu paliwowego co skutkowało długim kręceniem po dłuższym postoju oraz nierównomierną pracą silnika zastosowałem rozwiązanie znalezione na forum.Mianowicie odseparowałem powrót z wtryskiwaczy i połączyłem z przewodem powrotnym z filtra poprzez trójnik.System działa znakomicie.Autko "pali na dotyk",jest znacznie dynamiczniejsze.Polecam to rozwiązanie wszystkim,którzy walczą z podobną przypadłością 1,5 Dci

post-20110-0-86152100-1397486258_thumb.jpg

post-20110-0-59999300-1397486303_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę z tym trójnikiem od jesieni i zimą nie było problemu z podgrzewaniem paliwa w filtrze. W zupełności wystarczało ciepłe paliwo powracające z pompy. W prawdzie mrozy nie przekraczały 20 stopni ale palił bez problemów. Parkuję pod chmurką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

Jestem zainteresowany założeniem trójnika na powroty z przelewów. Czy posiadacie Państwo informacje dotyczące sensowności takiego rozwiązania ? Czy możecie doradzić sposób zakładania i uszczelnianie trójnika? Przewody są sztywne (jak założyć i uszczelnić żeby ropa się nie lała). jaka jest średnica wewnętrzna przewodu powrotu paliwa do zbiornika a jaka zewnętrzna końcówki przelewów. Pytam jaka średnica wewnętrzna ma być przewodu a jaka zewnętrzna trójnika. Mam obawy, że jeżeli źle dobiorę elementy nie będę w stanie założyć lub uszczelnić paliwa.

 

Dziękuje za odpowiedz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dzisiaj dopiero sie zorientowałem że moje auto sie zapowietrzało, wtryski dałem do regeneracji przez pare miesiecy było ok aż znowu problem powrócił z odpalaniem po długim postoju np rano. Okazało sie ze dzisiaj jak próbowałem zanim zapaliłem auto podpoompować paliwo to nic nie dało bo pompowało samo powietrze. Dopiero po odpaleniu za 3-4 razem już było normalnie. Będe musiał zrobić tak samo jak wy z tym trójnikiem bo innego rozwiązania nie widze. Sądze ze dlatego auto też jest mułowate.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!