Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zaciski Brembo


wafel324

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Głupoty opowiadasz kolego :lol: Po co ma zmieniać piasty ???? nie kumam :) To trochę jakby kupować browar dla szklanki piwa :) Kupujesz zaciski Brembo z RS , kupujesz tarcze np od Clio sporta takiego np po 2001r czyli II bo ma rozstaw 4x100 , średnica tarcz 283mm ( tylko nie od III bo ma 5x108 ) Przykręcasz tarcze na piastę , przykładasz sobie zacisk i musisz dokładnie wszystko zwymiarować , żeby dorobić adaptery do zamontowania. Problem tkwi w tym , że zaciski od RS maja otwory od czoła zacisku a gdybyś np poszukał zacisków z Peugeota 406 coupe 3.0 V6 lub 607 2.2 HDI to one są montowanie jak kazdy normalny zacisk od wewnętrznej strony koła. Ja sobie np zamontowałem w Citroenie C2 VTS zaciski Brembo od Megane RS , tarcze 302mm , klocka Ferrodo DS300 ale adaptery dorabiałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha czyli brembo=masę roboty i to raczej ciężkiej do ogarnięcia w domu. A co powiecie na tarcze ze scenika tam są 300mm i zaciski również z tego scenika (chodzi mi o 1.9dci tak jak megane) czy one będą pasowały p&p?? czy też trzeba coś dorabiać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie mase , ale adaptery musza !!!! dokładnie zwymiarowane i bardzo dokładnie zrobione. Nie ma mowy o pomylkach rzędu +- 0,5mm

Oczywiscie dotyczy to np. zaciskow ze sporta.

Bo już z tymi z P406 lub 607 jest inaczej. Bo w inny sposób są montowane. Powinien nawet zgadzac sie rozstaw śrub do przykrecenia zacisku ze zwrotnicą. zacisku i u Ciebie. Dla przykładu np seryjne zaciski z Clio Sport montowane były do Pucharu Peugeota 206 a także do 306Gti6

Zaciski ze Scenika na bank Ci bedą pasowac ( zaznaczam ,że stwierdzenie na bank dotyczy sie samego zacisku) pozostaje jeszcze kwestia odsadzenia tarczy.

Chodzi dokladnie o to , że tarcze ze Scenica mogą miec inne odsadzenie i moga wchodzic głebiej na piaste lub płycej niż twoje oryginalne. Co za tym idzie jeśli przykręcisz zacisk po załozeniu takich tarcz moze okazac się ze albo musisz go odsadzic bardziej w strone srodka samochodu lub też bedzie koniecznośc odsadzenia w bardziej na zewnatrz. Ale to nie problem , sam zacisk będzie pasowac na 100% a kwestia doboru tarcz z odpowiednim odsadzeniem to już pikuś :lol: Poźniej jak bede miał chwilke to sprawdzę jakie odsadzenie maja Scenicowe tarcze i spróbuje to policzyc :)

Edytowane przez zowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie zaciski mam na sprzedaż ze Scenica pod tarczę 300mm

Miałem je montować razem z tarczą do mojego ex Clio3, potem miały być właśnie zaciski z Megane RS - koniec końców kupiłem całą Meganke :lol:

Co do tarczy i zacisków ze Scenica (tarcza 300mm) to pasuja plug & play do Meganki II - przynajmniej jak mierzyłem te zaciski do Megane II sąsiada to pasowało bezproblemowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 lata później...

Cześć,

 

Odgrzeję trochę zimnego kotleta, ponieważ temat zacisków "brembo" też mi ostatnio chodzi po głowie. U mnie różnica jest taka że w 2.0dci jest już rozstaw 5x108 tak jak w RS-kach, także zastanawiam się czy w takim wypadku będzie kwestia jedynie przełożenia zacisku i jarzma, czy jednak będą jakieś większe kombinacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!