Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałem się zorientować tylko :lol:.Miesiąc temu kupiłem Scenic-a.W tym okresie myłem go dwa razy ręcznie (wiadomo jak to nowy :) ) i nie widziałem żadnych oznak korozji.Dzisiaj będąc na spacerze z małym szkodnikiem (1 roczne dziecko :) ) patrze na próg a tam dwa ogromne bąble ;).I teraz pytanko :).

Bo z tego co wiem to Scenic II jest rewelacyjnie zabezpieczony przed korozją.Nalepka na progu przy nadkolu jest.Więc czy jest prawdopodobne że auto było bite i robione w ASO.Pytam bo nie wiem do konca czy w ASO przy naprawach blacharskich dają te nalepkę na tył.Dzięki za pomoc.

PS.Właśnie widziałem u sąsiada w Lagunie II też z polskiego salonu rdze prawie dokładnie w tym samym miejscu.Czy to jednak nie wada fabryczna ?

Edytowane przez boban666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież nie musiało wcale być naprawiane w ASO. Korozji nie powinno być no chyba, że jest po naprawie blacharskiej zrobionej na odczep.

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc byłem w ASO na przeglądzie.Żadnych napraw blacharskich nie było :lol: a historia auta jest do przebiegu takiego z jakim kupiłem auto :).Mechanik z ASO powiedział że nic nie widać żeby było coś robione z tym progiem chyba że blacharz który to robił to mego złota rączka.Nic trzeba poczekać i po zimie coś z tym zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korozja jest już w blasze źle wytrawionej ew zabezpieczonej, jedź do liernika niech oszlifuje zabazpieczy podkładem epoksydowym,i zrobi zaprawkę, sprawdź czy są wszystkie korki w otworach technologicznych i czy odpływy są drożne, potem w próg najlepiej wtrysnąć konserwacji w postaci fluidolu i pojeździ jeszcze pare ładnych lat.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7 Na forum piszemy ładnie zdaniami. -Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Więc wlazłem pod auto.Co się okazało jakiś ciu... próbował dzwigać auto w miejscu gdzie znajduje się jedna z tych plastikowych zaślepek :P.Nie wiem czy nie zrobili mi tego w serwisie bo dał bym się zabić że jak sprawdzałem auto przed zakupem to tego nie było.A teraz próg w tym miejscu wgnieciony platikowa zaślepka wciśnięta w próg.Teraz już wiadomo dlaczego pojawiła się korozja na progu :P.Napcham tam smaru do lin a te dziure po zaślepce będę musiał czymś zalepić.Szkoda że tak pożno sie kapłem bo teraz raczej będzie trudno wyegzekwować jakieś odszkodowanie od mechanika:(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam nadzieję że elegancko zabezpieczysz autko, ja miałem uderzony pray tylny bok nie dużo, było wgniecenie nad tą orygialną naklejką. Oddałem do lakiernika znajomego zrobił mi teraz ta oryginalna nklejka jest ale zamalowana:) ale po zimie nie widzę żadnych bąbli ani odprysków więc mam nadzie że będzie dobrze. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa sie wyjaśniła:(.Jakiś życzliwy ciu.... z osiedla przybrał mi auto :).Mam do zrobienia bok oraz drzwi.A ja głupi jak kiedyś Megane I przybrałem sąsiada poleciałem się przyznać.Nic co zrobić.Trzeba naszczelac 1000 zl i dać blacharzowi."Co kraj to obyczaj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już na tym forum było poruszane m.in. to, że naklejki są generalnie do kupienia. więc wcale nie musi jej ASO naklejać :notacrook:

W ASO cena naklejek to 137 zł,troszkę dużo- i jeśli chodzi o scenica II to powiedzieli mi, że są dwa rodzaje-kształty tych naklejek ,ale jest gość na allegro ,który sprzedaje zamienniki naklejek za 28 zł na obie strony ,u mnie te naklejki trochę odchodzą i myślę je obie wymienić ,oczywiście zakupię zamiennik i dam znać co i jak w temacie

https://docs.google.com/document/d/1VK8Fv3oTOikDNJ7WK54MdiLuTwcIA7Ih2VY5gAQznWQ/edit

Edytowane przez andrzej27r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!