Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Interfejs kenwood <-> pilot renault


Rekomendowane odpowiedzi

arcadio 80 czy szukałeś na forum o tej sprawie ? Ja szukałem i .... w zasadzie nic nie znalazłem. To jakby temat .... TABU ;). Dzieje się to zapewne dlatego, że jest to bubel który został "zamontowany" w aucie przez producenta. Jest to oczywiście moje prywatne zdanie. Miałem podobnie jak Ty, mam nadzieję że już nie mam, aleeeeeeee... :). Na razie sprawa ma się tak :

Znalazłem człowieka, który rzekł : działało 10 lat to musi działać dalej !!. Poprawił podłączenie akumulatora do masy. Porozkręcał. poczyścił, skręcił i 2 tygodnie działa. Mam nadzieję że tak będzie do końca użytkowania auta.

 

Pozdrawiam

 

 

 

No i pochwaliłem !!!!! Dzisiaj w parę godzin po napisaniu tego posta auto zamrugało do mnie diodą imoo ... To już przesada... 

Edytowane przez Cruck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wydruku diagnostyki z serwisu był taki opis

zasilanie pierścienia czytnika zwarcie,zwarcie do zasilania +12v,błąd nieciagly

Diagnoza bardzo szczegółowa i wskazująca przyczynę i miejsce usterki. Dziwne, że jeszcze występuje. No chyba, że na zdiagnozowaniu się zakończyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAJCIE ponownie,auto stoi rozebrane winę za ten stan żeczy ponosi zestaw wskaźników zwarcie jest w liczniku, zwarcie na wtyczce lewej, fioletowy kabel od linni kodowej immobilajzera, własnie szukam licznika jeagera na allegro,sprawdziłem też oba klucze jeden naprawiłem na ul Grzybowskiej w Warszawie cena 150 zł,jak będe jezdził to dam znać,znalazłem kolesia co zajmuje sie francuzami w Ożarowie pod Wawą, podłączył kompa,popatrzył pomieżył prądy zdjoł mi górną czesc deski coś tam zwarł i odpalił auto,pytał mnie się czy na pewno ma ten immo być i mówi ze gorszego scierwa to chyba niema

pozdrawiam

 

Zaznaczyłem tylko te najbardziej rażące w oczy :!:

W regulaminie forum jasno napisano o zasadach pisowni postów :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Poczytalam troche to forum,ale nie znalazlam odpowiedzi na moje pytanie.(w razie czego prosze o przesuniecie)

A mianowicie mam problem z moja meganka.

Rocznik 99, silnik 1,4 Benzyna.

zaparkowane auto chcielismy odpalic ale nagle siadlo, wygladalo to jakby padl aku wiec podpielismy kable ale nic to nie dalo, zaholowalismy do warsztatu gdzie najpierw moili ze cos z immo, teraz mowia ze do wymiany jest sterownik silnika, ktory mam sobie sama zakupic,wymiana kosztuje 200 chyba ze beda musili ruszac immo to 400+ sterownik(najtaniej na all 150 zl-u nas w Szczecinie 400 zl) wiec jakis kosmos. Niestety nie dogadalismy sie z nimi ktore numery na sterowniku maja sie zgadzac-zeby nie kupic zlego.

Zadzwonilam tez do serwisu renault, i tam facet powiedzial mi ze to na pewno nie sterownik, ze wyglada na to ze trzeba tylko przeprogramowac komputer. Ale trzeba do nich zaholowac auto, sniegi straszne,wiec tylko laweta:/ i juz nie iem kto ma racje i co robic.

Objawy: Samochod nie chce odpalic, lampka od immo miga szybciej. rozrusznik costam chce ruszyc ,ale nic z tego. sprawdzalismy drugim kluczykiem, bo myslelismy ze sie zepsul ten glowny, no ale zadnego skutku.A tydzien temu jeszcze mialam taki przypadek ze podczas jazdy zegary zaczely sie krecic w kolko, po ponownym odpaleniu bylo ok.

I co tu robic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Moja przygoda z immo jest taka:

Wsiadam,przekręcam kluczyk,rozrusznik kręci a dioda immo jak szalona miga.

Sprawdzam drugi kluczyk i to samo.

Przypomniałem sobie o forum i historiach z immo.

Dzwonię do różnych elektryków,elektroników i wszyscy stanowczo mówią że to moduł UCH z immo padł.Jeden nawet przyjechał - gdy go bardzo poprosiłem.Pogrzebał w kablach,odłaczaliśmy akumulator,wymienialiśmy bezpieczniki,przekaźniki,różne cuda i cudeńka i też diagnoza:

moduł UCH. Pojechałem (oczywiście autobusem) do ASO i po rozmowie za mną gościu stwierdził że prawdopodobnie immo zgłupiał w module UCH ale muszę auto zaholować.

Zamówiłem lawetę z RENAULT ASISTANCE i do serwisu.

Naprawa kosztowała 800zł i pięć dni bez autka:Regeneracja UCH (poleciała elektronika-scalaki),przeprogramowanie dwóch kluczy.Gwarancja roboty - 1 rok.

Moduły UCH z kluczami wysyłają do Gdyni i tam naprawiają.

Laweta jest na koszt ASO jeżeli koszt naprawy wynosi powyżej 100zł netto.

Nie wiem czy to tanio czy drogo ale samemu pod blokiem (brak garażu) przy temperaturach jakie obecnie są to mało można zrobić.

Jeszcze na sam koniec zażyczyłem sobie kod serwisowy do immo - ośmio cyfrowy.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Mam problem z meganka 1,6 99r. (pilot na radio) naczytałem się dużo, łącznie z art. po angielsku ale i tak mam mętlik w głowie co z moim fantem zrobić.

Kilka dni temu przestał działać centralny zamek z pilota( pomimo mrugania czerwonej diody w pilocie). Wchodziłem do auta ręcznie. Z samym zapalaniem silnika nie było problemu. Po kilku kolejnych dniach padł również immobileizer.

Rano zapalił pojechałem do sklepu i wróciłem. Po 2 godzinach przy następnej próbie przejażdżki już nie zapalił. Rozkręciłem pilota wyjąłem i włożyłem baterię i central zaczął ponownie działać ale samochód nie zapalił . Przypomniałem sobie o zapaowym kluczyku. Niestety drugi kluczyk to samo - centralny otwiera ale samochód nie odpala. Mruga szybko dioda od immobileizera. rozłączałem wielokrotnie klęmę akumulatora zamykałem otwierałem drzwi plus zabawa centralnym nic nie dała . rozłączałem wtyczki od komputera i dalej nic. samochód zacholowałem do najbliższego zakładziku, tam męczył się z nim jakiś elektronik z laptopem. Nie byłem przy tym ! . Ale , stwierdził że nie widzi immobileizera, nie moze go wykasować i poddał się. Auto wróciło do mnie na lince holowniczej. Moje pytania :

- jaki mam kod 4 czy 8 cyfrowy, skąd go wziąć (czy tylko serwis)

- czy przy pomocy tego kodu i przycisku od centralnego zamka na desce rozdzielczej mogę samemu próbować zsynchronizować ponownie te kluczyki ?

- czy poprostu czeka mnie ASO

 

POMOCY, bo strasznie kiepsko z kasą !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy pomocy kodu możesz awaryjnie uruchomić silnik wyłączając immo oraz tak jak przyuczyć kluczyki jeśli się rozprogramowały.

Napisz do mnie na PW pomogę Ci zdobyć kod jeśli chcesz .

Aso puki co odradzam <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie kiszka ! w moim przypadku nie ma kodu do awaryjnego odpalania. Próbowałem w dwóch serwisach i nic z tego. Mówią że mam pilota na radio gdybym miał na podczerwień to dostałbym taki kod. Jedyna opcja to hol i próba ponownego wprogramowania dwóch kluczyków 120 zł za sztukę. Przypomniałem sobie o pewnym koledze, który jak się okazało pracuje w Reno Zacholowałem więc dzisiaj auto do niego i się męczy. Po całym dzisiejszym dniu diagnoza: ich "laptopik" pokazuje przerwany obwód imobileizera, wtyczki okazały się ok, więc jutro rozkręcają kolumnę kierowniczą trochę deski i będą sprawdzać poszczególne kabelki w wiązkach. Mówią że któryś dostał wilgoci i przegnił.Szacunkowy koszt (po kolezeńsku - bez zleconka) 300 zł. Mówią że sporo grzebania - czas, itp. Zaakceptowałem i kazałem robić, bo wyjścia nie mam. Chcę tylko żeby zaczął jeździć. Ale czy to wszysto prawda to nie wiem <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Szanowni spece i administracjo :) proszę tylko nie linczujcie mnie słowami było , bo było zapewne ale wszędzie po trochu a po mojej awarii i tym ile mi zaśpiewał mechanik nie potrafię pozbierać myśli do kupy i złożyć tego w całość. DO rzeczy

 

Padło immo ( meganeI ph II 2000 kombi , pilot radiowy, immo - transpoder , 1,6 16 V)

Rano przy -16 odpalił momentalnie ok 15 po 8 godzinach stania i -9 już nie, dioda miga jak szalona kręci i nie odpala

 

dzisiaj usłyszałem diagnozę - najtaniej modulator 800 pln ( już nie jestem w stanie weryfikować czy spec wyeliminował pętle, i inne mniej kosztowne rzeczy bo jeżdzenie lawetą od warsztatu do warsztatu po 300 pln to może okazać sie gorsze )

 

Pytania moje takie :

 

1. Czy taki modulator dla kompa będzie jakby kluczyk widział czyli po przekręceniu dioda zgaśnie czy będzie cały czas już migać ?

2. Czy jakieś modyfikacje programowe się robi w kompie pod kątem tegoż emulatora w jakieś pamięci stałej niezależnej od prądu, czyli generalnie chodzi mi czy jak czytałem gdzieś na forum po wyjęciu na dłużej akumulatora wszystko szlak trafi ( a przecierz muszę brać pod uwagę inne przyszłe naprawy gdzie mechanik akumulator odłącza i nie chcę do każdego takiego czegoś dopłącać znowu 800 pln) Widziałem gdzieś na Allegro taki przerobiony komp więc myślę że z akumulatorem go nie wysyłają i liczę że to będzie stała przeróbka ?

3. Czy nie spierniczy mi to otwierania z pilota centralnego zamka ?

 

Kolejne pytania to jakbym jednak się nie decydował na to tylko kupił takie coś np

http://allegro.pl/renault-megane-sterownik-bsi-stacyjka-1-6-16v-i2040957636.html

 

4. Czy wystarczylo by tylko pozamieniać i poprzepinać skrzynki, i załóżmy to tego kluczyka co jest w tym zestawie włożyć swój grot aby wszystko było ok czy trzeba jeszcze coś programować synchronizować itd. Nie ukrywam że jakby tylko wystarczyło poprzekładać i poprzepinać to była by to najlepsza opcja, zwłaszcza że są czasami takie zestawy z dwmoma kluczykami a aktualnie mam tylko jeden :)

5. Czy taka zamiana to także zmiana przebiegu, danych samochodu ( np jakieś numery identyfikacyjne) i innych rzeczy kontrolujących samochód czy to tylko części związane z alarmem , centalnym i immo ?

6. Czy jeśli powyższe odpowiedzi sprawiły by że taka opcja jest dla mnie idealna to czy szukać tylko po silniku, roczniku czy ważne jest np nadwozie (kombi) czy tylko wystarczy mi kupić wg info MeganI po lifcie, 1,6 16V ?

 

Z góry dzięki i przepraszam że się powtarzam ale mam czas na decyzję do jutra rana i ciężko mi jeszcze raz wszystko przeszukiwać i składać do kupy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!