Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane III 1.6 110KM - spory przebieg


polech

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przymierzam się do zakupu Meganki III. Niestety nie ma szans na nówkę, więc muszę się zadowolić czymś używanym. Ze względu że pokonuję niewielkie odległości (10-15 tys rocznie) benzyna 1.6 110KM jest chyba najrozsądniejszym wyborem.

Natrafiłem ostatnio na ofertę spełniającą moje wymagania http://otomoto.pl/renault-megane-dynamique-salon-auto-zieba-C28050976.html, powstrzymuje mnie jedynie przebieg. Ze względu że jest to już prawie 100tys zastanawia mnie czy nie trzeba by wymienić rozrząd, a to niestety dodatkowa inwestycja w auto i cena rośnie. Cena jest w zasadzie przy górnej wartości moich możliwości finansowych, dlatego wolałbym uniknąć dokładania do autka.

Postanowiłem zapytać bardziej doświadczonych czy warto się zainteresować tym autkiem. Co o tym sądzicie?

Dzięki za wszelkie opinie, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba z pakietem startowym musisz sie liczyć , druga sprawa to negocjacja ceny auta co w programie renault używane czasem jest możliwe dość znacznieAuto powinno być po przegądzie na 90tyś jeśli było serwiswane, a wgląd w historie masz u nich w bazie

 

Zresztą 92tys duży przebieg?? :lol:

Edytowane przez Tytan555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się dowiedziałem to autko jest po przeglądzie - płyny wymienione, hamulce zrobione. Rozrząd przewidziany jest na 160tys lub 6 lat, dlatego nie był robiony.

 

Czyli niezależnie od przebiegu zalecacie wymianę rozrządu?

 

PS. przy mojej jeździe jest to duży przebieg :lol: moją jazdą ja tyle osiągnę w 5-6 lat

 

Dodano: 25 lut 2013 - 14:15

Poszedł jak ciepła bułeczka. Nieaktualne.

Dzieki.

Edytowane przez polech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj kolego rozrząd w 1,6 po 160tys. ?? Chyba mocna przesada. O ile pamiętam to producent przewiduje po 120 tys. jednak jest to zależne od indywidualnego użytkowania. Większość serwisów sugeruje wymianę po 90 tys.

Rozważ jeszcze 1,4 TCe - daje więcej frajdy z jazdy niż 1,6 ma łańcuszek rozrządu i jest dużo cichszy.

Edytowane przez robpab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

informację o wymianie rozrządu po 160tys dostałem od ASO i nie weryfikowałem jej.

 

a co do 1.4TCe to faktycznie fajny silnik (miałem okazję podróżowania taką Meganką, niestety tylko jako pasażer i wrażenia z jazdy są bardzo pozytywne). Jednak na rynku wtórnym ciężko dostać autko z tym silnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!