Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Brudzące się lusterka zewnętrzne


Rekomendowane odpowiedzi

W weekend zrobiłem moim pojazdem trasę ok. 1000 km, z czego 500 km po autostradzie w nieciekawych warunkach pogodowych. Zauważyłem, że przy większych prędkościach brudna woda z jezdni skutecznie brudzi lusterka zewnętrzne oraz boczne szybki, przez które widać lusterka. Skutkowało to tym, że musiałem zatrzymywać się częściej niż planowałem i czyścić lusterka i szybki (dobra widoczność to podstawa, szczególnie przy dynamicznej jeździe ze zmianami pasa ruchu). Czy ktoś zauważył podobną przypadłość i czy ma ktoś może jakiś patent, żeby tego uniknąć? Myślałem o jakimś małym spoilerku, czy czymś podobnym, co zmieni przepływ powietrza wokół lusterek. Może ktoś w necie widział coś takiego, bo ja niestety nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim sceniolu jest podobnie i też się brudzą. Koła jak fabryka nakazała, szczególnie teraz, bo mam fabryczne stalówki

Nic podobnego do owiewek czy spojlerów nie widziałem i obawiam się, że nikt tego nie produkuje, bo jak by nie było, może to odfrunąć.

Chyba jedynie dobudowa spryskiwaczy lusterek została albo zrywki jak na kaskach żużlowców. :lol:

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest raczej normalne zjawisko, jak jest mokro i brudno. W kilku różnych samochodach zaobserwowałem to samo. Ten brud bardziej pochodzi z przedniej szyby, z której ściągają go wycieraczki, niż spod kół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten brud bardziej pochodzi z przedniej szyby

Możesz mieć rację, ale nie ważne skąd brud pochodzi, tylko gdzie osiada. Teraz wożę w kabinie płyn do szyb, rolkę papierowych ręczników i przecieram lusterka podczas każdego postoju. Tylko pasowałoby się zatrzymywać co 5 km. Strasznie mnie to wkurza - oby do wiosny.

Edytowane przez Yetiq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jestem trochę przewrażliwiony, ale po prostu nie chciałbym komuś zajechać drogi przez to, że nie zauważyłem go w brudnych lusterkach. Kilka chwil jazdy za ciężarówką potrafi skutecznie zachlapać auto, że w lusterkach widać tylko rozmazane cienie. Doceniam teraz obowiązek jazdy na światłach, bo jak coś się zbliża z tyłu, to przynajmniej światła jakoś się odbijają w lusterkach.

Na forum subaru też opisywany był ten problem i radzili pokryć lusterka jakimś płynem (nanocośtam) aby woda słabiej przywierała do lusterek. Czy ktoś stosował coś takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po czytaj o hydrofobizacji szyb w aucie - skoro mówisz, ze jesteś przewrażliwiony, to będzie idealne rozwiązanie dla Ciebie :lol:

 

..a co do widoczności, to ja tez doceniam, ze mamy obowiązek jazdy całą dobę na światłach, bo ostatnio poruszam się po Niemczech i stwierdzam, że większości aut wręcz nie widać, gdy nie mają włączonych świateł.

Edytowane przez Jaru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urok tego modelu a to co idzie na boczną trójkątna szybę to efekt pracy przednich wycieraczek i odpowiedniego ustawienia do wiatru (nie przy każdej sytuacji się pojawia). Niezależnie czy masz katalogowe opony czy nie (ja letnie katalogowe mam na dystansach po 20 mm. na stronę i żadnej różnicy nie widzę chyba ze taką że w zimie jakieś bardziej zasolone są). Za to na brudne lusterka jest szybkie, proste i co ciekawe fabryczne rozwiązanie. Włącz ogrzewanie tylnej szyby to zaczną też grzać lusterka, idealnie nie będzie ale dużo lepiej niż z mokrym. Rok temu zdechł mi wkład w lewym lusterku i ten czas jak jeździłem bez podgrzewania źle wspominam. A lusterka czyścić trzeba, boczne szyby też, zależy tylko jak bardzo wkurza Ciebie zabrudzenie szyb.

 

baciuś pojeździsz troche tatowozem to sie zorientujesz :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja psikam płynem w stylu niewidzialna wycieraczka co jakiś czas i jest znacznie lepiej.

Dodam tylko, że płyn z Niemiec dłużej się utrzymuje niż taki sam z PL.

Ogrzewanie też jest dobrym rozwiązaniem. :lol:

Czasem też to praktykuję.

Z innych aut dużo syfu zawija.

Z naszych kół, wbrew pozorom, też tak wysoko trochę leci.

Normalne zjawisko na naszych brudnych drogach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś sprawdzony płyn "niewidzialna wycieraczka", proszę o podanie nazwy, bo jest kilka na rynku. Brat kiedyś czymś takim potraktował przednią szybę w swoim aucie i był bardzo niezadowolony, ale nie pamięta nazwy tego specyfiku, więc nie wiem czego się wystrzegać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!