Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Scenic II Przednia Szyba - Pęknięta


Rekomendowane odpowiedzi

Witam otóż mam pytanie wczoraj z TIRA wyleciało mi coś na przednią szybe i pękła (niestey tir jechał z naprzeciwka i nie było juz szansy w nocy zeby go gonic a pozatym zbitą szybe i porysowany lakier zobaczyłem pod domem)Teraz Pytania:

 

1)jak juz zamówie szybe z allegro i dam ją mechanikowi do wymiany to czy podczas demontazu i montarzu szyby trzeba na cos uważać albo coś wcześniej odłączać odnośnie sensora deszczu i świateł ??

 

2)I czy szyba musi byc z tym sensorem juz zakupiona ??

 

3)uszczelke do szyby mam zamówić ??

 

z góry dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zamówić szybę dedykowaną do sensora deszczu. Zastanów się czy zamawianie na allegro to dobry pomysł? Podjedź do serwisu wymieniającego szyby i dowiedz się jaki jest koszt wymiany (prawdopodobnie ok 800-900zł). W tej chwili szyby są wklejane i nie zakładasz żadnej uszczelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyba musi mieć naklejony pierścień do którego jest przekładany sensor, warto zaopatrzyć się w tubkę nowego żelu. Stary zapewne będzie zaschnięty jak to jest używka a z przekładki może być go za mało. Zazwyczaj wystarczy tylko dołożyć ale jak już będziesz miał zakupiony to warto cały wymienić. Szyba także musi mieć naklejoną aluminiową kostkę zawieszenia lusterka wewnętrznego.

Uszczelki kupować nie trzeba, bo szyba jest wklejana, uszczelka jest w "tubce", a ta widoczna z zewnątrz ozdobna i wypełniająca szczelinę pomiędzy karoserią i szybą, jest do odzysku i ponownego użycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ceny, to zależy jaką szybę zakupisz. Ja kupowałem zamiennik, nówka z wymianą za 445 zł w tym 100 wymiana.

http://fotka.megane.com.pl/?v=30072011003.jpg

Żelu oddzielnie nie kupowałem, bo miał go szklarz. tak samo jak klej i resztę chemii potrzebnej do wklejenia szyby.

Z istniejących już na forum tematów można się dowiedzieć, że taki żel można w ASO zakupić, jest tam też info, że ktoś zastąpił ten żel bezbarwnym silikonem. Ponoć działało na tamten czas. Nie wiadomo jednak czy działa nadal, silikon ma tendencję do matowienia.

(nawet z żelami do włosów były eksperymenty ale te zbyt szybko wysychały)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat z allegro "W TYCH MODELACH MONTOWANO SZYBY Z SENSOREM I BEZ SENSORA ORAZ SZYBY Z FOTOCHROMEM TZW. SOLAREM ORAZ BEZ FOTOCHROMU." i teraz to juz niewiem czy mam z fotochromem czy bez fotochromu... Gojgien 445zł jeszcze bym przełknął ale nie 900 :lol:, Mam nadzieje ze trafie na mechanika który bedzie posiadał różnego rodzaju chemie tzn ten żel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

800-900zł ?? to jakaś koszmarna cena myslalem ze wymiana będzie w granicach 100-200zł to chyba pojeżdze z tą pęknietą ;/, Gojgien gdzie moge znalesc taki żel (jakaś dokładna nazwa?) ??

zaś oszczędności...

jak nie masz ubezpieczenia na szyby (a teraz wiesz, że warto to mieć) to niestety ale wymień na szybę jakąś "normalną" renomowanego producenta, bo założysz jakiś szajs po polerce i w nocy nie wyrobisz z refleksami.

poza tym zwykła biała szyba w SC stosowana jest niezmiernie rzadko - tylko w jakiś bidnych wersjach. przeważają przyciemniane, np. popularne zielone.

 

Dodano: 28 lut 2013 - 11:33

i teraz to juz niewiem czy mam z fotochromem czy bez fotochromu...
miałeś szybę wpadającą w fiolet? jeśli tak to była fotochromowa - zatrzymuje szkodliwe promienie i wnętrze się tak nie nagrzewa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotochromy są o wiele droższe i chyba tylko w ASO do zakupienia. Z tego co wiem to zamienników takich nie kupisz.

Na Twoim miejscu zakupiłbym nówkę bez foto ale szkło barwione. W przypadku naprawy takiej szyby po kolejnej przygodzie, ta naprawa jest łatwiejsza i praktycznie niewidoczna.

Co do mechanika, to ja bym to robił w wyspecjalizowanym zakładzie gdzie tylko szybami samochodowymi się zajmują. Jest wysoce prawdopodobne, że tam mają wszystko co potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi wymieniał renomowany zakład szybowy w Chorzowie - wstawili antyrefleksową (fioletową). całość w 2009 roku zamknęła się w kwocie 1000 PLN (szyba, żel, wymiana).

ASO chciało

- za samą szybę atermiczną nr 8200325415 - 1915,13 PLN

- czujnik deszczu 7701062615 - 81,23 PLN

- naklejka air bag 8200425548 - 5,20 PLN

Edytowane przez mrarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2tysie za samą szybe.... ASO powinno dopasować sie troche do realiów....

a po co chcieli ci wcisnac czujnik ?? wymagana jest jego wymiana przy wymianie szyby ???

Edytowane przez Gungosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Gungosa zapytałeś i uzyskałes odpowiedzi. Kupiłeś taki a nie inny samochód więc licz się z określonymi kosztami. Trzeba było wykupić ubezpieczenie szyb a nie teraz marudzić, że drogo. Jeśli chcesz to kup sobie szybę na allegro, szrocie czy gdziekolwiek indziej, zapłać za nią 100zł wymień sobie w garażu klejąc ją na silikon tylko potem nie miej pretensji, że źle widać, cieknie itp. itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!