Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Budowa i działanie kluczyka radiowego, kodowanie immobilizera


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

No jest troche do czytania a nie chce mi sie tych 62str. leciec wiec mam pytanko wymienilem baterie w pilocie i auta mi nie otwiera jak go przyuczyc prosze tylko o taka odpowiedz.

Przed wymiana baterii pilot chodził a teraz gdy wymienilem swieci dioda ale nie otwiera.

Polecam przeczytaj instrukcję obsługi auta odnośnie kodowania lub książkę "sam naprawiam"

 

Dodano: 06 sty 2013 - 12:34

Czy ktoś wie gdzie można kupić taką diodę? Jakie ma oznaczenie.

Jeśli chodzi ci o diodę w kluczyku to może być od pilota do TV sam taką wlutowałem, tylko uważaj żeby jej nie przegrzać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jest troche do czytania a nie chce mi sie tych 62str. leciec

A może ktoś ma to zrobić za ciebie? Skoro ci się nie chce to znajdź sobie jakiegoś elektryka/elektronika, który ci to za odpowiednią opłatą zrobi, a nam nie zawracaj ... *

 

*) wpisz co ci pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, zgubiłem jedyny kluczyk jaki miałem. Mam jednak pilocik, który otwiera zamki, załącza autoalarm (który jest wyłączony na stałe). Czy w tym przypadku też trzeba wymieniać cały zestaw startowy, czy tylko dorobić tanim kosztem sma kluczyk? Za dużo informacji w tym wątku, mimo że czytałem większość stron to nie mam pewności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały watąk jest w zasadzie dla tych, którzy mają kluczyki na podczerwień czyli te w meganach i sceniolach I ph I. Poza kilkoma wtrąceniami na ostatnich stronach, dotyczącymi kluczyków ze sterowaniem radiowym i transponderami jak jest u Ciebie w Megi I ph II.

Właśnie z tym transponderem, a właściwie jego brakiem, możesz mieć problem, by zdezaktywować IMMO. Tu niestety nawet kod awaryjny nie pomoże bo w opisany sposób go nie uzyskasz. To też dotyczy tylko tych wcześniejszych kluczyków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam Wszystkich serdecznie użytkowników tego forum.

Chciałbym poruszyć temat kodowania kluczy w renault megane classic (Lift) I phII 1999 rok 1.6 16V 110 KM.

Od razu na początku zaznaczam, że nie chodzi mi o kodowanie kluczyka przy pinie 4 cyfrowym tylko przy pinie 8 cyfrowym.

Przeczytałem praktycznie wszystko, przeszukałem wszystko i odnośnie tego konkretnego tematu za wiele nic nie ma by nie napisać, że w ogóle.

Znam procedurę kodowania przy 4 cyfrowym kodzie, wiem że przy 8 cyfrowym kodzie potrzebny jest Renault Can clip ( interfejs diagnostyczny )Problem wygląda jak w większości przypadków.

Czyli Dioda od immo mruga normalnie, gdy przekręcam kluczyk miga bardzo szybko.

Dzieje się tak na moich oba kluczykach. Pojechałem do Aso i wykupiłem kod zapłonu 8 cyfrowy koszt 80 zł.

Podłączyłem pod sondę can clipa bo mam dojście.

W clipie w menu wybieram blokada rozruchu następnie tryb sterowania. Później wchodzę w opcję przyucz (zapłon jest wylączony).

Wyświetla mi się wprowadź tajny kod 8 cyfrowy więc wprowadzam ten kod co mam od Aso i tu zaczyna się moja nie wiedza o którą proszę Was.

Po wbiciu kodu i wciśnięciu enter clip wyświetla napis sterowanie zakończone a dioda od immo co mruga gaśnie całkiem na desce rozdzielczej, wiem ze jestem w trybie uczenia teraz klucza. Sprawdzam przyuczenie kluczy to wyświetla mi wtedy że mam 0 przyuczonych. podkreślam że chce przyuczyć swoje kluczyki od auta jeszcze raz.

Clip mi wyświetla w liście stanów ze kod klucza otrzymany ma status nie i kod klucza zatwierdzony ma status także nie. Pytanie moje jest takie...

Jak przyucz poprawnie klucz znając 8 cyfrowy pin i mając can clipa?

Wiem że następnie w konfiguracji w clipie sa funkcje zatwierdzenie przypisania kluczy ale jak daje na to to wyświetla mi ze sterowanie nie możliwe.

Nie wiem właśnie jak zakodować klucz w tym przypadku.

Kluczyki otwierają samochód i zamykają poprawnie ale już nie odpalają mi Renaty.

Dla ciekawości clip pokazuje mi także ze blokadę rozruchu mam cały czas aktywną jak nawet ja wyłączę, że jest nieaktywna to i tak nie moge odpalić.

Proszę o pomoc Was.Jak ktoś coś wie, robił to, posiada wiedzę byłbym wdzięczny.

Edytowane przez music5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam Megane 1 phase II 99r z kluczykiem radiowym. Na początku zimy, zblokował mi się immobilizer i dopiero w serwisie to naprawili najprawdopodobniej tylko zresetowali komputer. Za co musiałem zapłacic prawie 200zł.. Zaproponowano mi naprawę wadliwej części za 1,5tysiąca podziękowałem bo to dla mnie przesada. No i dzisiaj powtórzył mi się problem... Dzisiaj silnik się zakręcił już odpalał i zgasł a potem już szybko mrygająca lampka immo. Co dziwne bo aku jest dobrze naładowany. Myślałem, że jak odłącze akumulator to się zresetuje immo i będzie działac ale dupa godzine był odłączony i nic się nie zmieniło.

 

Pomóżcie jakoś, bo za cholerę nie chce znów płacic za taką bzdurę. Zastanawiam się nawet nad zakupem kabla diagnostycznego by samemu zresetowac tego dziada. Znalazł ktoś rozwiązanie na ten frustrujący problem??

 

Kluczyk radiowy tak samo się programuje jak na podczerwień???

Edytowane przez Lukasz831
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Pytanie zanim znów przyjdzie zima i zaczną sie problemy co trzeba byłoby wymienić, żeby to się nie powtarzało? W serwisie powiedzieli, że jakiś wadliwy moduł i koszt ok 1200zł. Ale teraz się dowiedziałem, że poza serwisem jakiś facet miałby taki moduł za 400zł.

 

Czy wiecie konkretnie co trzeba byłoby wymienić, aby to się więcej nie powtarzało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wiecie konkretnie co trzeba byłoby wymienić, aby to się więcej nie powtarzało?

Wyciąć immo :mrgreen: od 150-450zł i po kłopocie(tak mi się wydaje przynajmniej bo ja miałem kluczyk na podczerwień...)

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeżeli kilkunasto krotna próba synchronizacji kluczyka jak opisana w skanie nie daje efektu czy pozostaje mi juz tylko aso?

Bateria nowa, dioda reguje jak w opisie czyli gasnie po okolo 10 s. , wszystko wykonuje w środku samochodzu, klawisz zamykania otwierania działa poprawnie. Brak reakcji na pilot kluczyka. Bateria nowa.

Mam Megane 1 ph2 kombi 1.9 dTi

Edytowane przez Frust
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

Kilka miesięcy temu zakupiłem sobie drugiego Scenica, 1.9dti z 2000r. Niestety otrzymałem do niego jeden klucz otwierający drzwi (bez pilota) i jeden do stacyjki. Ten od stacyjki był bez elektroniki pilota radiowego, a zamiast oryginalnego chipa immo siedzi tam taka rureczka z cewką. Udało mi się zdobyć obudowę z elektroniką, dokupiłem też kabelek kkl i sondę clip i teraz zaczynają się pytania:

1. czy jest możliwość przypisania takiej używanej elektroniki pilota centralnego? i ewentualnie jak to zrobić?

2. czy można takimi kabelkami jak mam jakoś wyciągnąć kod PIN do przyuczania kolejnych kluczyków do immo i centralnego?

3. jeśli nie da się wyciągnąć pinu to jest może ktoś chętny do wygenerowania go na podstawie VIN?

 

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam

Marcin

Edytowane przez nicram77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy radiówce nie zrobisz nic i nie pomoże numer VIN, ani nawet woda święcona.

jedynie ASO, by kluczyk dorobić koszt około 600zł albo dobry magik elektryk by IMMO wydłubać jeśli jeszcze nie jest usunięte.

Jeśli IMMO już nie posiadasz, to dokup sobie jakąkolwiek centralkę radiową z dwoma oddzielnymi pilotami i podłącz do instalacji centralnego zamka. Na forum jest temat jak to zrobić we własnym zakresie. Będziesz auto otwierał z tych nowych pilotów, a kluczyk będzie służył do odpalania po przekręcaniu stacyjki.

Zastanawia mnie tylko, dlaczego tym kluczykiem od drzwi nie możesz auta odpalać??

Czyżby sama stacyjka była podmieniona i groty kluczyków nie były identyczne??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, ta rureczka o ktorej pisaleś wcześniej to transponder, w nim jest zawarty kod immobilizera. Kod pin najlatwiej zczytac z UCH, bez programatora sie nie obejdzie, przez OBD nie zczytasz...

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki

Kolego, na tym forum używamy polskich znaków. Proszę zwracać na to uwagę. damiar

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeżeli kilkunasto krotna próba synchronizacji kluczyka jak opisana w skanie nie daje efektu czy pozostaje mi juz tylko aso?

Bateria nowa, dioda reguje jak w opisie czyli gasnie po okolo 10 s. , wszystko wykonuje w środku samochodzu, klawisz zamykania otwierania działa poprawnie. Brak reakcji na pilot kluczyka. Bateria nowa.

Mam Megane 1 ph2 kombi 1.9 dTi

Zdarza się, że kluczyk niby działa, a w praktyce nie wysyła sygnału. Trzeba sprawdzić czy kluczyk wysyła sygnał. Zrobi to każdy kumaty specjalista od kluczyków, być może nawet free. Jak działa i nadal nie możesz go zsynchronizować to pozostaje tylko CLIP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!