Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Budowa i działanie kluczyka radiowego, kodowanie immobilizera


Rekomendowane odpowiedzi

Po zastanowieniu wydzielam ten temat, pomimo że kluczyk to kluczyk, ale jednak są różnice pomiędzy kluczykami IR i radiowymi.

Lepiej będzie jak to rozdzielimy na dwa osobne wątki.

Posty wydzielone z tematu Kod immobileizera, aktywacja, działanie, budowa kluczyka - wszystko co dotyczy kluczyków radiowych. :)

 

Spróbuj synchronizacji (możesz z zewnątrz pojazdu):

thumb_hosting_zdjec_1363613318__pilotr.jpg

Edytowane przez P_r_z_e_m_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gojgien, kurczę nie znam się na oznaczeniach to jest ten typ autka:

http://images01.olx.pl/ui/11/82/69/1297765382_167347369_3-RENAULT-MEGANE-KOMBI-14-Samochody.jpg

http://images01.olx.pl/ui/11/82/69/1297765382_167347369_1-Zdjecia--RENAULT-MEGANE-KOMBI-14.jpg

(proszę wybaczyć, że zdjęcia nie są na waszym hostingu, są one poprostu z googli)

Kambol, widziałem to zdjęcie niestety mój tak samo wygląda, ale on nie ma w sobie nadajnika jest pusty, nie ma również kontrolki, może temu, bo to kluczyk zastępczy, główny został podobno złamany przez poprzedniego właściciela -.-

Oto zdjęcie kluczyka i pilota

http://iv.pl/images/19478578640117476066.jpg

I teraz pytanie tym pilotem mam zrobic synchronizacje? I w jaki sposob w ten?:

 

1. Przekrecasz kluczyk w stacyjce (lampa immo mruga szybko)

2. Naciskasz klawisz centralnego i trzymasz (lampka immo gasnie i zaczyna mrugac w tych samych odstepach czasu - kazde mrugniecie to kolejna liczba - czyli czekasz az mrugnie 1 raz i puszczasz klawisz.

3. Naciskasz klawisz centr. ponownie i czekasz az mrugnie 2 razy, puszczasz klawisz.

4. Naciskasz klaw. centr. i czekasz az mrugnie 3 razy, puszczasz.

5. Naciskasz klaw. centr. i czekasz az mrugnie 4 razy, puszczasz.

6. Wyciagasz kluczyk ze stacyjki, naciskasz klawisz centr., czekasz az zamek centr. otworzy sie i zamknie (jedno po drugim) i wtedy przy odbiorniku szybko naciskasz 4 razy kluczykiem (uslyszysz takie pikniecie no i zadzialanie w koncu pilota) a nastepnie drugi kluczyk i tak samo: 4 razy przy odbiorniku (skierowany kluczyk wprost na niego) az uslyszysz pikniecie - oczywiscie przycisk centr. trzymasz caly czas. Po drugim kluczyku puszczasz przycisk centr. i sprawdzasz czy dzialaja oba kluczyki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z fotki Twojego kluczyka można wywnioskować, że masz dołożony jakiś inny niż fabryczny układ sterowania centralnego zamka i jest to łączność radiowa.

Procedura jaką wyżej zacytowałeś odnosi się do wprowadzenia kodu awaryjnego ale TYLKO w przypadku FABRYCZNEGO systemu na PODCZERWIEŃ, tak jak w pilocie do telewizora, nadajnik i odbiornik IR muszą się fizycznie widzieć.

Jeśli jest FABRYCZNA radiówka jak w nowszych megankach I, tych po liftingu jak Twoja, to sposób jest podany powyżej na scanie z instrukcji. Innej bezinwazyjnej opcji synchronizacji nie ma.

Niestety w Twoim przypadku z podmienioną albo dokładaną instalacją te wiadomości są nieprzydatne.

Jedyny sposób by dostać się do auta, to spróbować zamek u pasażera, a jeśli i ten będzie się obracał albo bedzie nieruchomy to postarać się je rozruszać sposobem opisanym na forum. (WD40, czas i wielokrotne próby otwarcia kluczykiem. I tak kilka serii)

Ewentualnie jeszcze dowiedzieć się co tam masz wstawione i poszukać do tego ustrojstwa instrukcji albo sposobu dezaktywacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie coś się działo jak robiłem to co jest napisane na scanie, tylko tak musiałem mieć naciśnięte oba te przyciski na moim pilocie i wtedy przestało świecić puściłem je i dwa razy nacisnałem ten z lewej - nic, powtórzyłem operację dwa razy ten z prawej - nic, nacisnąłem na raz oba puściłem lampka nadal świeciła, a w tamtych przypadkach gasła, ale za drugim razem nie udawało mi się już nacisnąć obu równocześnie... myślisz, że jak się uda to zacznie działać? I jeszcze pytanko gdybym chciał zmienić ten pilot to musiałbym też zmieniać odbiornik sygnału czy szło by do niego zsynchronizować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzę w to że tym sposobem z instrukcji cokolwiek zrobisz przy innym niż fabryczny zestawie centralka pilot.

Również podmiana pilotów do centralki którą masz, na innego typu jest nieprawidłowym pomysłem. Idąc tym tokiem myślenia mógłbyś i Twoim otwierać inne auta z innymi centralkami, a sam wiesz że to niemożliwe. Inne kody, czasami inne częstotliwości komunikacji.

Najbardziej rozsądnym wyjściem jest dostać się do auta za pomocą kluczyka i zamków, a potem odszukać centralkę i na tej podstawie poszukać instrukcji jej synchronizacji z pilotem. (czy też pilota z centralką)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

ja mam trochę inny problem, wymieniłem stacyjkę która według mnie padła, kupiłem inną z kluczykiem, z kluczyka/pilota(radiowego) przełożyłem zawartość do nowego kluczyka/pilota(radiowego) , i teraz oczywiście nie mogę odpalić, czy ktoś coś doradzi ?

To mój pierwszy post i dlatego napiszę jakie megane, 1.9 DTI 2001 Kombi, chyba 59 kw cos ok.80-85 koni m.

 

pozdrawiam

artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz w obudowę swojego starego kluczyka czy masz pamięć EEPROM. To ona pomimo braku zasilania indukcyjnie komunikuje się z cewką wokół stacyjki. Jeśli masz takowy klocek podmień tą część obudowy w obecnym kluczyku albo tak jak wyżej napisano przywróć wnętrze i obudowę do poprzedniego stanu, a tylko podmień groty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to EPROM to jest taki czarny kamień z nadrukowanym jakimś numerkiem ? czyli mam rozumieć że grot od starego kluczyka będzie pasował do nowej stacyjki ? i nie trzeba wklepywć żadnych kodów poprzez pilota i tp.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak EEPROM to ta kość.

Co do zrozumienia to:

Masz nowa stacyjkę z nowym kluczykiem ale IMMO i jego klocki przystosowane do starego kluczyka.

W tym wypadku wystarczyło zostawić ze starego kluczyka wszystko jak było a po jego rozkręceniu tylko wymienić groty ze starego na nowy by pasował do zamka stacyjki.

Płytka z nadajnikiem radiowym była by ta sam co miałeś I EEPROM byłby ten poprzedni, z kodem którego teraz szuka IMMO przez swoją antenę, którą jest cewka wokół stacyjki.

Po doprowadzeniu tego do porządku może Cie czekać przyuczenie nadajnika do odbiornika, a jak tego dokonać dla radiówki masz napisane kilka stron wcześniej w tym temacie.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to jeszcze raz,tylko teraz zobrazuje co zrobiłem.

1.Kupiłem używaną stacyjkę z kluczykiem/pilotem.

2.Wymieniłem stacyjkę w samochodzie.

3.Rozkręciłem kluczyki/piloty

4.Do nowej części z grotem przełożyłem z oryginalnego kluczyka ten czarny kamień zaznaczony czerwoną strzałką.

5.Do nowej części z grotem dołożyłem tę część obudowy oryginalnego kluczyka zaznaczoną czarną strzałką.

6.Skręciłem pilota.

7.Nie odpala :)

 

czy sam grot da się wyciągnąć z tej czarnej obudowy ?

czy w tej częsci pilota z grotem coś jeszcze jest co trzeba zachować bo bez tego nie odpala ? bo zostaje tylko bateria i trochę blaszek.

czy przyuczenie nadajnika do odbiornika to jest to co na obrazku napisane? ta synchronizacja ?

 

pilotrili.jpg

Edytowane przez artur75
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak się zachowuje ta czerwona kontrolka (migająca) od immo? Z jakiego powodu wymieniałeś stacyjkę, zacinała się mechanicznie czy samochód po prostu odpalał za którymś tam razem? Tak mi przychodzi do głowy, że może problem jest z anteną w koło stacyjki i nie odbiera kodu z EEPROM`a w kluczu.

Edytowane przez mih00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o tę kontrolkę przy zegarach czy tę na kierownicy ? ta na kierownicy po ostatnich probach odpalenia miga teraz na czerwono, ale wieczorem sprawdzę jeszcze raz jak się zachowuje. Stacyjkę wymieniłem ponieważ (nie wiem jak to nazwać profesjonalnie) po włozeniu kluczyka i przekreceniu zapalaly sie kontrolki na desce a pozniej nie bylo tego ostatniego przeskoku(tej takiej blokadki) do odpalenia silnika, wczesniej samochod odpalal "na dotyk", i dlatego wywnioskowalem ze to stacyjka padla.

Sprawdze wieczorem tę antenę czy poprawnie założyłem.

Dziękuję za dotychczasową pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam chyba rozumieć gdzie leży problem. Oryginalnie kontrolka jest tylko przy zegarach - ta kontrolka jest od immobilizera. Ta, która masz na kierownicy - jest najprawdopodobniej od jakiegoś niefabrycznego alarmu. Teraz tak jak przekrecisz kluczyk to ta czerwona migajaca na desce (przy zegarach) powinna zgasnąć. Jeżeli gaśnie to oznacza, że kod od immo został poprawnie odczytany z kluczyka, jeżeli mruga to oznacza, że immo się nie rozbroił. Czyli w przypadku optymistycznym, że po przekręceniu gaśnie czerwona lampka przy zegarach to oznacza, że zapłon blokuje Twoj alarm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to jeszcze raz,tylko teraz zobrazuje co zrobiłem.

Jeśli zrobiłeś tak jak opisałeś, to zrobiłeś poprawnie przekładkę ale kompletnie niepotrzebnie...

czy sam grot da się wyciągnąć z tej czarnej obudowy ?

Tak i to wystarczyło podmienić zamiast wszystkich bebechów kluczyka.

czy przyuczenie nadajnika do odbiornika to jest to co na obrazku napisane? ta synchronizacja ?

Dokładnie to.

Tak mi się jeszcze nasunęło, masz odpowiednio baterie odwrócone w kluczyku??? Reaguje na przyciśniecie przycisku ta czerwona dioda sygnalizacyjna w obudowie kluczyka????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!