Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Budowa i działanie kluczyka radiowego, kodowanie immobilizera


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Czy eeprom z kluczyka można spokojnie wyjąć i włożyć bez żadnych konsekwencji czy wiąże się to z koniecznością przyuczenia?

Jak sprawdzić czy immobiliser działa poprawnie?

 

Edit: Odpowiedziałem sobie sam. Po wyjęciu i włożeniu eepromu trzeba ponownie przyuczyć kluczyk ale nie zawsze. W moim przypadku za pierwszym razem nic się nie zmieniło a za drugim przestał widzieć kluczyk i pomogła synchronizacja go sposobem na trzymanie do zgaśnięcia diody i 2 szybkie wciśnięcia.

A immobiliser działa poprawnie ponieważ po wyjęciu eepromu i włożeniu kluczyka do stacyjki odcina zapłon i szybko mruga dioda immo.

 

Pytanie: Co może powodować takie objawy jak immobiliser bez świecenia jego kontrolki? Znaczy silnik przy odpalaniu nie ma zapłonu ale ma wszystko inne.

Edytowane przez Tyreneusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witajcie.

Od rana przeczytałem chyba już wszystkie tematy o immobilajzerze, ale mimo to mam kilka pytań.

1. Czy jak zakupię kluczyk od Renault Megane na Allegro to będę mógł go zakodować do mojego samochodu? (Wiem, że mechanicznie kluczyk nie będzie pasował, ale chodzi mi o elektronikę, czy będzie działać immobilajzer i otwieranie/zamykanie drzwi z pilota) Jeśli taki kluczyk by miał działać to którą metodą go zakodować, na forum kilka metod znalazłem.

2. Jak można usunąć immobilajzer z komputera, czy tylko CLIP czy są może jeszcze jakieś inne programy (posiadam w domu interface ELM)?

3. Czy polecacie kogoś z okolic Bełchatowa do usunięcia immobilajzera (najlepiej takiego za przysłowiowe piwo)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witajcie,

odświeżę nieco temat, od kilku dni jeżdżę Sceniciem z 1999 roku, cały czas szybko miga kontrolka od immo, przy czym samochód normalnie odpala, jeździ, centralny również działa z pilota. Przeczytałam chyba cały internet i z reguły jeżeli kontrolka miga szybko to auto nie odpala bo immo blokuje zapłon, w moim przypadku jest inaczej. Czy to może oznaczać że immo został odcięty i dlatego nie blokuje? Jeżeli tak to jak wyłączyć tą diodę, bo to miganie mnie drażni?

Edytowane przez Nefferet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze sprawdź działanie immo. Rozkręć kluczyk i wyjmij z niego czarną kość (pierwszy post, środkowe zdjęcie, poniżej baterii). Spróbuj bez niej odpalić auto. Jeżeli ci się to uda, znaczy ze immo jest pominięty i możesz śmiało wyciągnąć diodę z zegarów Wystarczy zdjąć deskę rozdzielczą a cały opis tej procedury masz gdzieś w downloadzie w manualu zmiany żarówek w kokpicie. Jeżeli nie - immo działa i mruganie kontrolki może być spowodowane jakimś błędem. U mnie również zdarza się, że podczas jazdy kontrolka immo szybko mruga, jednak nie oddziałuje to w żaden sposób na pracę auta a immobiliser działa książkowo. Najczęściej jednak dioda mruga tak jak powinna.

Edytowane przez Tyreneusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

No właśnie odnośnie immo nie dalej jak w piątek po raz drugi się zdarzyło że wsiadam do Sceniolka odpalam nie czekając aż zgaśnie kontrolka od immo i auto nie odpala. Wyłączam i włączam zapłon i już kontrolka od immo napierdziela szybko i do widzenia pozamiatane stoję.Zadzwoniłem znów do gościa z jakimś komputerkiem-skanerem podjechał, poklikał, poklikał, wyłączył zapłon, włączył kontrolka zgasła i auto zapalało. Proszę wyjaśnijcie mi co jest grane, dlaczego tak się dzieje, co jest temu winne. Jak go pytałem to mówił, że takich wezwań ma najwięcej właśnie zimą, że może mieć to związek z mrozem lub spadkiem napięcia na baterii.

Pozdrawiam Mirek

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jestem nowym użytkownikiem forum. Niedawno kupiłem SCENICA 1 lift 1.6/16V dostałem dwa kluczyki (1 funkiel nówka), ale okazało się że tym kluczykiem stacyjkę przekręcam dioda zaczyna nrugać szybko i nie mogę odpalić samochody, zamykanie też nie działa. Wymieniłem baterie próbowałem go zakodować zgodnie z instrukcją, ale to nic nie dało. Chciałem się zabezpieczyć gdy się coś stało z obecnym kluczykiem spisałem VIN-VF1JA04N521179724 i z kluczyka z elektroniki S10862ZBNO / 99271. Prosił bym o kody do immo.

 

Przeniesione i połączone z istniejącym tematem

P_r_z_e_m_o

Edytowane przez P_r_z_e_m_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Polecam ci maxiecu renault do zaprogramowania kluczyka sam kodowałem u siebie w clio 2 1.5 dci 2001r wystarczyło podłączyć obdII do gniazda(włóż kluczyk do stacyjki ale go nie przekręcaj) , podłączasz do komputera kabel usb, uruchamiasz program,wybierasz model,rok i moduł kontroli nadwozia i wchodzisz zakładkę będzie taki młódek i śrubokręt i wybierasz programowanie kluczyka. i odczyt pinu i zaprogramuj i potem według instrukcji komputera.

tutaj link do programu i interfejsu mpm-com na usb 450zł(wifi,bluetooth koszt 550zł)

http://www.mpm-com.pl/index.php?route=product/product&path=64_74&product_id=261

ja mam wersje maxiecu full i mpm-com na usb

Edytowane przez lotnik99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam po sąsiedzku.

Zakupiłem sobie Kangoo z 99r i potrzebuję pomocy z kluczykiem a konkretnie sterowanie centralnym z pilota. Auto ma wycięte na stałe immo. W pilotach widocznych na zdjęciu nie migały nawet diody przy naciśnięciu. Pogmerałem trochę, poprawiłem luty, blaszki i zaczęły "migać"

Poszperałem o przyuczeniu pilotów od nowa ale bez efektu. Siedząc w środku wciskam i trzymam przycisk centralnego aż zamki się otworzą i wtedy naciskam na pilocie raz dwa kilka - bez efektów. Zauważyłem, że w jednym pilocie po naciśnięciu przycisku dioda mignie szybko dwa razy a w drugim zauważalnie wolniej (też dwa razy). Tak naprawdę to nie wiem czy elektronika jest od tego pojazdu bo w tym temacie pilot-kluczyk wygląda inaczej niż mój. Znajomy, który ma kangura też ma wycięte immo ale twierdzi, że centralny z pilota powinien działać ..

Macie jakieś rady dla mnie?

 

kluczyk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!