Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

diody led w tylnych światłach


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałem się Was zapytać czy ktoś stosował diody led zamiast zwykłch żarówek (chyba P21) w tylnych lampach w scenicu IIphI? Normalne żarówki są z dwoma żarnikami (jeden od pozycji drugi os stopu), a jak włożyłem żarówke z diodami to albo byl stop albo pozycyjne.

Nie wiecie czy są takie żarówki z diodami żeby działały obydwa światła? Jeśli tak to czy mógłby ktoś napisać symbol takich żarówek, albo gdzie to można w Częstochowie kupić?

Pozdrawiam :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne wiele razy o tym było, ale w tym samochodzie (i wielu innych), tylna lampa nie jest homologowana dla źródła światła typu LED. Druga sprawa to to, że te ledowe żarówki z reguły mocniej świecą tylko poza oprawą, więc ostatecznie stajesz się gorzej widoczny dla innych. W sumie to chyba tylne światła są dla innych, a nie dla Ciebie. Ja polecam pozostanie przy fabrycznym rozwiązaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa znana już od dawna. Te żarówki ledowe, które posiadasz trzeba przełączyć w środku, by to poprawnie świeciło.

(chyba specjalnie tak zrobione, by kasę zgarnąć od naiwnych nabywców, a nie pasowało) Droższym ale znacznie lepszym rozwiązaniem jest podmiana całych (kompletnych) lamp tylnych z sceniola po lifcie. Pasują idealnie i wtyczki dokładnie te same. Swoje możesz sprzedać koszt będzie mniejszy. Masz wówczas 12 diod w każdej lampie i homologację na to, a nie badziew który nie spełnia norm, na których podstawie lampa dopuszczenie otrzymała. Ta lampa jest wyprodukowana i przystosowana dla zwykłych żarówek 21/5W i jak Ci ktoś w tyłku zaparkuje i stwierdzi że masz ledy zamiast żarówek, to masz pozamiatane. Samowolna przeróbka- utrata dopuszczeń.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!