Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem taką informację na moim koncie na "Moje Renault":

Mégane Grandtour Phase 2

Dynamique 1.9dCi FAP 81kW

od 07 MARZEC 2013 Twój samochód, VIN nr VF1................ jest przedmiotem akcji przywoławczej:

"AKCJA PRZYWOŁAWCZA Renault a décelé que certaines contraintes extérieures (fortes variations de température, systčme de lavage agressif, porte vélos...) pouvaient fragiliser dans le temps les fixations du becquet de hayon, et entrainer, ŕ terme, un risque de décrochage de ce becquet lors de roulage ŕ vitesse élevée et sa chute éventuelle. L'intervention consiste ŕ renforcer la fixation du becquet pour maintenir son maintien."

Ktoś orientuje się o co chodzi? Sam komunikat przetłumaczyłem sobie ale czy mam z tym jechać do ASO? No i dlaczego po francusku o tym piszą:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne masz auto sprowadzone z Francji i tam było rejestrowane po raz pierwszy. U siebie też w tym języku widzę swojego sceniola, a sceniol syna już jest po niemiecku opisany. Tam był zakupiony po raz pierwszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jakiś problem z relingami...

A ja bym powiedział że z blendą z 3 stopem na klapie, piszą, że przy szybkiej jeździe może odfrunąć. :lol:

Ja bym jechał, za to nic nie płacisz, wada fabryczna którą należy usunąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Identyczne pojawiło się u mnie :lol: Też po francusku mimo iż auto jest krajowe...

 

Trzeba się będzie wybrać, skoro bezpłatnie...

Edytowane przez milyges
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klej? Juz przerabiałem odlot spojlera razem ze światłem, tam trzeba powymieniać wszystkie zaczepy a nie kleić. Jak u was się mocno trzyma to bym nie jechał bo właśnie podczas wymontowania pourywają takie 3 środkowe zaczepy i wtedy sie zacznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również dostałem info, że akcja przywoławcza dotyczy mojego auta. MII phI Grandtour 2004. Teraz trzeba się zastanowić czy warto jechać. U siebie podklejałem jakieś 2 lata temu. Na razie wszystko ok. Widać, że akcja dotyczy wszystkich MII Grandtour. Jeśli tak i większość się zdecyduje na podklejanie daszka, to nieźle się serwisy zakorkują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Byłem w serwisie na akcji przywoławczej dot. tylnego daszka/spojlera w MII GT. Cała operacja trwa ok. godz. a później klej schnie przez 3h. Do daszka/spojlera przyklejają coś w rodzaju plastikowych zaczepów w kształcie litery L, chyba 3, 2 mniejsze i jeden większy, które zaczepione są o klapę bagażnika. Daszek/spojler da się zdemontować - nie jest przyklejony na stałe. Wydaje się, że po tej operacji lepiej "siedzi" na klapie. Operacja bezpłatna więc czemu nie zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nom widzę,że mnie też zapraszają choć ja rowerów na dachu nie noszę :notacrook:

kurde jeszcze nią w serwisie nie byłem to może za darmochę pojadę chodź zobaczyć.

Tylko żeby nie pogorszyli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mógłby ktoś przy okazji wizyty w serwisie spytać się czy to tylko dotyczy grandtour czy może mają w planach też hatchbacki.Co prawda mój spojler się ładnie trzyma ale byłby kolejny wpis w aktach serwisowych potwierdzający przebieg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kilka dni temu odpadł mi ten daszek przy prędkości 12okm/h :/ na szczęście nic za mną nie jechało. Miałem go sam robić. O akcji dowiedziałem się wczoraj z TVNTurbo :notacrook: Myślicie, że wymienią mi albo naprawią uszkodzony daszek? Jest cały porysowany, zaczepy pourywane, a część z nich nie odnaleziona. I światło stopu rozleciało się na części pierwsze :/ Nie radziłbym lekceważyć tego problemu, bo może być niebezpieczny dla innych na drodze. Strach pomyśleć, co by było jakby ktoś za mną jechał :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:notacrook: ale jaja,wydaje mi się że powinni to naprawić dzwoń do najbliższego ASO i mów o co biega.

Ja własnie przed chwilą umówiłem się na wizytę w poniedziałek celem kontroli i wymiany kołków w daszku,skoro potwierdzone,że odpadają to nie ma co olewać sprawy niech sprawdzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Słyszałem o akcji serwisowej

Znalazłem na ten temat artykuł:

KLIK

w tym są nr VIN:

KLIK 2

Czy ktoś wie coś więcej?

Ktoś już może skorzystał?

Pozdrawiam

Następnym razem użyj :notacrook:

Przeniosłem

Edytowane przez P_r_z_e_m_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!