Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z hands free oraz kartami


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Posiadam Megane II PhI z 2004 z hands free. Po postoju pod chmurką ( tydzień) nie działają obie karty hands free, przyciski na nich, nie mogę włączyć silnika bez umieszczenia karty w czytniku. Jednym słowem otwieram auto jedynie z kluczyka.

Aby zamknąć auto muszę wejść na tylną kanapę, zamknąć wszystkie drzwi, zamknąć centralny poprzez przycisk w konsoli środkowej, przekręcić w otwartych tylnych drzwiach zapadkę i zatrzasnąć je.

 

Przez ostatni miesiąc różnie działały/nie działały przyciski w klamkach ( zamykanie i otwieranie). Dodam, że ostatnio myłem autko na myjni bezdotykowej. Co może być przyczyną? Gdzie szukać przyczyny?

Edytowane przez rider007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosyć uważnie czytałem, lecz nie znalazłem moich objawów. Podejrzewam, że albo mam microswitch'e uszkodzone i komputer wyłączył HF, albo padł jakiś moduł odbiorczy sygnału z karty. Czy jest to możliwe? Jeśli nie mogę przyciskami z karty otworzyć z auta to jest to powiązane z HF?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie mogę przyciskami z karty otworzyć z auta to jest to powiązane z HF?

Z wnętrza auta nic nie zrobisz przyciskając na przyciski karty. Jest ona wyczuwana że jest w środku i niemożliwe jest zamkniecie auta w ten sposób. (otwierać nie próbowałem ale zamknąć nie można w ten sposó:!:

Przyciski kart w pełnym zakresie funkcji działają tylko jak karty są poza autem, komunikacja z antenami zewnętrznymi.

Skoro masz problemy z zapaleniem auta mając kartę w środku ale poza slotem to czas na wymianę baterii w karcie. Przy słabych bateriach objawy będą identyczne jak opisujesz. Również przyciski na klamkach i czujniki pod klamkami nie będą działać jak karty nie są w pobliżu auta wykrywane.

Są też opisane przypadki, że bateria jest jeszcze sprawna, a sama karta przez wyginanie lub siadanie na niej może być uszkodzona. To jednak już do naprawy w serwisie, przykładowo polecanym i z dobrą opinią El Cars. http://www.el-cars.pl/uslugi.html

Dochodzenie do przyczyn rozpocznij od wymiany baterii.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierzyłem już napięcie na baterii 3 V. Na sucho ma 2,8 V, natomiast pod obciążeniem 2,64V. Czy możliwe aby obie karty na raz tak się zachowywały?

 

Dodano: 15 mar 2013 - 06:03

Wracając z pracy kupilem nową baterię, założyłem do karty i okazało się, że wszystko pięknie pracuje. Mam nadzieję, że to tylko baterie nagle padły w dwóch pilotach na raz i dlatego nie działało. Możliwe też, że megi miała humorek, a wczorajszy piękny słoneczny dzień w jakiś sposób wpłynął na nią ( coś odmarzło?). Dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!