Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zgrzytanie podczas dodawania gazu


prolukas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kupiłem niedawno Renault Megane Coupe 1.6 z 2002 i mam problem ze zgrzytaniem ( metaliczny dzwiek tarcia) podczas dodawania gazu, na luzie nie ma tego problemu, tylko na biegu podczas jazdy w momecie dodawania gazu. Na postoju i luzie jest ok. Jesli ktos miał podobny problem i go rozwiazał prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobny problem, przy dodawaniu gazu i wkręcaniu go na obroty (powyżej 3 tysięcy), a następnie hamowaniu silnikiem wydobywał się dziwny metaliczny dźwięk, winnym była ukręcona śruba chyba od mocowania silnika (u mnie to było jakies mocowanie z lewej strony). Więc sprawdź czy masz wszystko podokręcane pod maską, bo jakaś część może się telepotać i wydawać dziwne dźwięki :notacrook:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy mechanik powiedzial, że to prawdopodobnie łożyska w skrzyni biegów. mam pytanie jaki to może byc koszt, moze lepiej kupic uzywaną całą skrzynie niz wymieniac same lozyska??

 

Dodano:

Witam. Oddałem swoją Meganke do mechanika i diagnoza SKRZYNIA BIEGOW do wymiany. Mam pytanie jaka skrzynia bedzie pasowała? Na skrzyni mam oznaczenie JB3 984 ale według VIN wyskoczylo ze powinienem miec JB3 953. Mam pytanie jaka skrzynia bedzie pasować?? Musi sie zgadzac cały numer czy tylko musi być JB3 a reszta oznaczenie przełożen moze byc inne??

Edytowane przez 0cool
Połączono temty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Może opowiesz co się działo a coś się doradzi i nie trzeba będzie wymieniać? Generalnie, wystarczy by model JB3 był zgodny a podtyp już mniej ale jakoś nie znacząco.

Dziwne, mi wychodzi że JB3 984 była montowana w Clio 1.4 `98-`05 :)

JB3928 też podejdzie.

Edytowane przez 0cool
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz wyżej napisałem, najpierw podczas dodawania gazu słychać było zgrzytanie, później podczas zmiany biegów z 4 na piątke coś zazgrzytało i skrzynia padla. Ledwo na pierwszym, drugim biegu dojechałem do mechanika. Dzisiaj wykręcił skrzynie i okazało sie ze jest peknieta wiec do wymiany, samych lożysk sie nie wymieni.

Dodano: 19 kwi 2013 - 10:59

JB3928 też podejdzie.

Ale z tego co widziałem na Allegro JB3 928 mają mały roztaw mocowań łap (8,5cm i 5,4cm) u mnie jest duży (15cm) i misa aluminiowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam misę olejową silnika aluminiową i skrzynia biegów powinna być z prostym czołem, skrzynie JB3 928 posiadają podcięcie czoła skrzyni wiec nie bedzie pasowała chyba. nie znam sie dobrze na tym, mówie tylko co widziałem na allegro i jak wyglada moja stara skrzynia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie pokazało JB3-953, regenerowana JB3-S-97.

Podobno, zaznaczam podobno, włożysz tam każdą skrzynkę, pomijam od diesla, która będzie pasowała do skrzynki aluminiowej i odpowiednią łapę skrzyni.

Mam taki sam problem, też muszę wymienić. Na razie skrzynka siedzi w aucie, choć już odkręcona, trzeba "tylko" wyjąć :angry:.

Na szrocie mają ponoć taką jak potrzebuję, ale pojadę ze swoją i dokładnie porównam.

Generalnie nie łapię tego po co Renault nawymyślał tyle skrzynek? Wygląda jakby co rok, dwa skrzynka była modyfikowana i nie dotyczy to tylko typu silnika.

Podpowiem, bo objawy miałem podobne tyle, ze u mnie dodatkowo było szarpanie. W efekcie coś zgrzytnęło puknęło i tyle, wyleciała dziura pod dyferencjałem wielkości dłoni. Rozsypało się jakieś łożysko.

Pomyślałem sobie, że ostatecznie kupię skrzynkę i zmienię obudowę dyfru z bebechami. Nie wiem czy tak się da, ale zawsze spróbować można. :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!