Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Inaczej zapytam wszystkich użytkowników Scenica III.

Jaką wyświetlacz pokazuje temeraturę po rozgrzaniu silnika (na zdjęciu po przejechaniu 50 km w mieście)? Czy tak jak u mnie?

 

c.d.

Jestem posiadaczem Scenica III 1,5 dci 110KM. Od kiedy zrobiło się chłodniej obserwuję wskaźnik temperatury silnika który niezmiennie po rozgrzaniu silnika pokazuje temperaturę tak jak na zdjęciu (na długiej trasie również)- czasem troszkę więcej. W lecie z racji ciepłych dni wskaźnik wyświetlał się dalej. Podejrzewam, że wpływa to znacznie na zużycie paliwa ok 8,5 litra w mieście. Jeżdzę raczej spokojnie, poprzedni mój scenic II palił przynajmniej 2 litry mniej.

Chciałbym zapytać czy u innych jest podobnie, czy też coś jest nie tak z regulatorem (termostatem),

Samochód jest na gwarancji i nie wiem czy jechać z tym do serwisu czy też jest to normale?

Proszę o informacje.

post-6065-0-10551300-1363646121_thumb.jpg

Edytowane przez kalep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie wiem czy można porównywać wskazania temperatury w przypadku dwóch różnych silników (ja mam benzynę 1.6, 110 KM), ale wydaje mi się że to nie powinno mieć żadnego znaczenia.

W przypadku mojego samochodu po przejechaniu paru kilometrów (w zimie to około 5 do 7 kilometrów. W lecie to krótszy odcinek) wskaźnik temperatury zatrzymuje się na drugiej kresce (połowa skali) i tak się trzyma przez cały czas. Nie zaobserwowałem żadnych zmian jego położenia. Bez względu na jakim poziomie jest temperatura na zewnątrz wskaźnik nie zmienia położenia.

Stan taki (po rozgrzaniu się silnika) utrzymuje się przy temperaturach ujemnych (tegoroczne minimum to -15 stopni) jak również przy wysokich temperaturach (wakacje Chorwacja w słońcu plus 40).

Może jednak należy zgłosić to do serwisu jak masz gwarancję, nie zaszkodzi sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli temp. utrzymuje Ci się na stałym, prawidłowym poziomie to świadczy to o poprawnym działaniu termostatu i układu chłodzenia. Należy się cieszyć a nie szukać możliwych awarii, no chyba, że masz jakieś objawy świdczące o niepoprawne pracy termostatu lub ukł. chłodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Moin zdaniem wszystko masz w jak najlepszym porzadku. W okresie zimowym na tym samym silniku tylko w III też mam mniej więcej tak samo, no może troszkę więcej ale nie dochodzi do połowy skali.Spalanie natomiast mam srednio ok 6 litrów zimą bez wariackiej jazdy oczywiście. Latem wskażnik jest równo w połowie skali, apalanie ok. 5,1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam, odgrzewam temat.

Tydzień temu zakupiłem Scenica III 1.5 DCI 110 KM z 2011 roku. Wracałem trasą 300km do domu. Ze mną jechał Teść sceniciem 1.9 DCI 130 KM. Mój na trasie miał średnie spalanie 5,7 l/100km a teściu 6.0 l/100km. Trasa Płock - łódź - Częstochowa- Katowice- Chrzanów. prędkości zgodne z przepisami, średnia 66km/h

Zauważyłem, że w czasie jazdy temperatura silnika jest jak na pierwszym zdjęciu, czyli brakuje jednego segmentu do pełnego pola. Czasem pojawia się pełne pole, jak dam w gaz.

Jeżdżę od tygodnia do pracy (20km) i po swoim mieście. Zrobiłem 260 km w tym jedna trasa około 2 x 40km (okazyjnie do Katowic). Spalanie mam na poziomie 7,1 l/100km.

Do tej pory jeździłem meganką II 1.5 DCI 100KM grandtour. Na tych samych trasach spalanie miałem na poziomie około 5-5,5 L/100km.

Czy to spalanie nie jest za duże ?

Czy możecie podać spalanie waszych SCENICÓW?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy uszkodzonym termostacie jeśli jest ciągle otwarty to spalanie wzrasta jakieś 0.5 - 0.7 l/100km także raczej tego nie zauważysz. Może masz uszkodzony czujnik temperatury skoro lub termostat nie pracuje jak powinien. Ja miałem podobnie w megane 1.5 110KM wymieniłem czujnik i termostat i teraz jest ok cały czas trzyma pół skali chyba, że na postoju przy włączonym ogrzewaniu to spada do jednego wskaźnika

 

Dodano: 15 lut 2017 - 16:12

A jaki masz przebieg? Rozrząd ktoś robił? Może pompa wody nie daje rady na niższych obrotach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA też ostatnio obserwowałem temp. w 1.9dci i połowa skali zaświecała się w okolicy 75 stopni (sprawdzane przez OBD). Ogólnie to z tego co wyczytałem to termostaty w 1.9dci/1.5dci są 83 stopnie. Nie wiem czy nie możnaby włożyć wersji 89 stopni czy to coś poprawi czy pogorszy. U mnie podczas jazdy po mieście w korkach temp. jest od 84-89 stopni. Ale spalanie jest ciut za wysokie i szukam przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam, dzisiaj podczas odgrzybiania klimy metodą domową (czyli puszką z odgrzybiaczem za przednim siedzeniem), po 15 minutach ciągłej pracy klimy na najwyższych obrotach temperatura silnika bardzo niebezpiecznie się podniosła, do jakichś 4/5 skali (prawie do miejsca gdzie jest to długie czarne pole). Wentylator chodził praktycznie cały czas na najwyższych obrotach. Czy to normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!