Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

jakie ET felgi


smok.wawa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Szukam alufelg i nie wiem w jakich granicach może być ET? Aktualnie mam felgi 16 4x100 ET49.Auto Grand Scenic 2004r. 1.9dci. Czy rozmiar ET35 będzie pasował? nie będą o nic haczyć? Nie chcę kupować w ciemno bo pózniej problemy są. proszę o pomoc. Pozdrawiam i dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli felga nie jest za szeroka, to będzie pasowała. Ja mam takie 6,5" ze sceniola I ph II w swoim drugim i jest OK. ET to albo 35 albo 36 ale ten milimetr nie ma znaczenia.

Do sceniola II syna właśnie czekamy na nadejście 16" z ET50 i też będzie pasowało.

Felunie z Laguny i virtualna przymiarka na nieumytym aucie:

thumb_hosting_zdjec_1363788266__felgi_4_800x533.jpg

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...

Niestety okazało się, że felgi alu od Laguny 16x6,5 ET50, które kupiłem do zimówek, nie za bardzo pasują do mojego Scenica II 2007. Coś z tyłu obciera. Felgi alu do letnich, Enzo R, mają ET40. Czyli 10 mm robi różnicę. Nie widzę innego wyjścia tylko szybko kupić jakieś podkładki dystansowe... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakie masz opony. Syn ma takie Lagunowskie 16" w swoim sceniolu II pod letnimi i nic nie obciera. Opony 205/60R16.

Felgi dokładnie takie same 6,5Jx16ET50

W #3 poście była wirtualna przymiarka, poniżej fotka oryginalna zrobiona w czasie sezonu letniego:

thumb_hosting_zdjec_1384371841__17042013762.jpg

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co tam masz za plastiki??

Przecież fabryczne nadkola nie są plastikowe i jeśli nie sa połamane, (pogniecione w stłuczce) to mają odpowiednią sztywność i odpowiedni odstęp od opony.... Plastikowy jest tylko błotnik (jego część która jest początkiem tylnego zderzaka) i osłona zawieszenia belki ale to jest za progiem i przed oponą.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem. Po ciemku ciężko zlookać. Wsadziłem tam rękę i wymacałem. Wygląda jakby to była jednak wewnętrzna część nadkola. W każdym razie jedyną różnicą (poza niewielką w wysokości boku opony 60 vs. 55) jest ET40 vs ET50...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zlokalizuj co tam masz, bo jeśli to przykładowo opadnięte, wiotkie nadkole, to pisanie że felga 16", 6,5J, ET50 z Laguny nie pasuje do sceniola II na fabrycznym zawieszeniu jest nieprawdą i nie może być taka informacja rozpowszechniana jako pewnik.

Masz fabryczna wysokość zawieszenia czy obniżane??

W obydwu nadkolach masz to samo czy tylko z jednej strony??

A belka prosta czy ciągniesz 4 ślady??

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro popatrzę dokładnie. Geometria OK, zawieszenie seryjne, nic nie obniżane. Obciera z obu stron, z lewej delikatniej, z prawej troszkę mocniej. Zdjęcia raczej nie zrobię, bo jadę do pracy jak jest ciemno i wracam to już jest ciemno. Mógłbym zrobić w sobotę, ale nie będę czekał, tylko zamawiam dystanse.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ja też nie zrobię fotek, choć auto mam dostępne, bo już na fabrycznych stalówkach z zimówkami stoi...

niemniej tak jak pisałem, takie felgi i z takimi oponami cały letni sezon w tym aucie były i nic nie obcierało.

Można sprawdzić i pomierzyć odstępy wiosną, bo wymyte czekają na kolejną podmianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadąc do pracy musiałem kilka razy mocniej skręcić przy parkowaniu. Obciera również z przodu przy skręceniu kierownicy powyżej 1 obrotu. Wczoraj tego nie zauważyłem, gdyż wymieniałem koła w drodze z pracy, a od wulkanizatora do domu nie musiałem tak mocno skręcać. Powyższe dowodzi ostatecznie, że u mnie różnica pomiedzy zalecanym ET38 a ET50 jest za duża i należy ją skorygować dystansami. Felgi Enzo R mające ET40 są OK.

Edytowane przez arekmiz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!