Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Brak reakcji na przycisk start (rozwiązanie + pytanie)


Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli naprawdę nowy a nie regenerowany ze sklepu to bym brał ze sklepu. Ale podejrzewam że sklep ma regenerowany, nowy w Focie Boscha to koszt 1500zł. W intercarsie rozrusznik firmy LAUBER kosztuje 330zł i jest regenerowany przez tą firmę.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozmawiałem z mechanikiem i te rozruszniki to chińskie są i powiedział broń Boże bo wytrzymają tydzień i więcej dam za przekładanie, kiedyś kupił zamontował i nawet raz nie przekręcił. wiec regeneracja, orientuje sie ktoś ile mnie więcej wyjdzie coś takiego ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja regenerowałem rozrusznik, koszt 330 zł, ale jak go dostałem, to myślałem, że to nowy. Nawet z zewnątrz został wypiaskowany i wygląda jak z półki sklepowej. Wszystkie usterki związane z brakiem reakcji na START zniknęły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Panowie potrzebuję Waszej rady.

Miałem ostatnio problemy z odpalaniem, za co wine ponosi akumulator - to już ustalone. ...ale dzisiaj kolejna "niespodzianka", przy próbie odpalenia - brak jakiejkolwiek reakcji. Założyłem, że winny aku bo jest do wymiany, ale niestety całonocne ładowanie nic nie dało. Prąd napewno jest, wszystko działa. Niestety naciśnięcie przycisku START / STOP nic nie daje, wogóle nawet stuknięcia nie słychać.

Pomyślałem o bezpiecznikach... i słusznie, przy aku ok, ale w skrzynce mam spalony bezpiecznik od przycisku START/STOP. Zamieniłem go z bezpiecznikiem wycieraczek bo jest obok i taki sam (25A) i po nacisnięciu przycisku znowu się spalił. Co może powodować palenie tego bezpiecznika? Zwarcie na nim? Przycisk do wymiany? A może cos innego... gdzie szukac? Może na krótko kabelki od przycisku gdzieś zewrzec, tylko które? Chyba, że to nie przycisk tylko coś za nim np jakiś przekaźnik?

Pomóżcie bo sprawa pilna... jutro do roboty i niestety nie mam jak dojechać...

 

p.s.

jak wogóle wyciągnąć ten przycisk?

 

Dzieki za linka, siedziałem od 2 godzin i tego nie znalazłem :notacrook:

Jak dobrze rozumię to mam trzy opcje:

1. kabel między aku a rozrusznikiem i zwarcie na nim - Czy ktoś jest mi w stanie powiedzieć (pokazać), który to dokładnie kabel?

2. cewka przy rozruszniku - Gdzie to jest, jak wygląda, dam radę sam wymienić?

3. rozrusznik - Dam radę samemu go wymontować żeby zawieźć do ewentualnej regeneracji?

 

Tak jeszcze przy okazji, mogę próbować zapalić meganke na holowaniu? Czy lepiej nie eksperymentować? (na forum też obszernie o tym pisało, ale lepiej zapytać)...

 

Dodano: 25 mar 2013 - 13:30

Panowie... gdzie jest rozrusznik??? Leżałem wczoraj 2 godziny pod autemi nie umiałem go znaleźć :!: pomóżcie...

Edytowane przez pianim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się za bardzo, ale może "idąc po" przewodzie z aku go zidentyfikujesz. W takich sytuacjach dobrze jest oprzeć się na instrukcjach serwisowych: http://megane.com.pl/files/download/121-ksiazka-serwisowa-renault-megane-ii-czesc-ii/. Pobierz plik "Silnik i osprzęt silnika.pdf".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie... niestety temperatura na dworze wygrała z moją chęcią samodzielnej naprawy :notacrook: Auto u mechanika, zobaczymy jaka będzie diagnoza. Dam znać ... dla potomności co się okazało.

 

Dodano: 27 mar 2013 - 15:42

Rozrusznik wymieniony, wszystko wróciło do normy...

Automat przy rozruszniku miał praktycznie ukręconą w środku śrubę mocującą kabel i zapewne to bylo powodem zwarcia. Co więcej, odpalanie teraz to normalnie przyjemność :!: dopiero teraz widzę, że ten rozrusznik sypał się już od ok 1,5 roku.

 

Wszystkim dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam. U mnie jest coś takiego, że pali bezpiecznik Start-Stop 25A w komorze silnika, ale nie jest to regułą. Czasami przez kilka dni jest ok. Po wymianie bezpiecznika trzeba lekko go przepchnąć na biegu, tak aby coś się ruszyło w rozruszniku i wtedy odpala bez problemu. Bez tego będzie palił bezpiecznik. Podejrzewam, że to problem z rozrusznikiem, ale jak się do niego dobrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Przepraszam za odkopywanie starego tematu, ale dziś rano spotkała mnie niemiła niespodzianka z brakiem reakcji na przycisk Start/Stop.

 

Z samochodem nie miałem wcześniej żadnych problemów. Wieczorem wróciłem z 50 km trasy, zgasiłem samochód i zostawiłem na noc pod blokiem. Rano wsiadam, wkładam kartę, naciskam Start i cisza. Poza otwieraniem i zamykaniem zamków nic nie działa w samochodzie. Nie zapalają się żadne kontrolki, nie podświetlają się zegary, nie słychać żadnych dźwięków spod maski, etc. Sądziłem, że to rozładowany akumulator. Podpiąłem do niego multimetr i wskazał mi 12,45 V. Zakładam że tak powinno być. Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki, łącznie z tymi które ciężko wyciągnąć. Wygląda na to że wszystkie są ok.

Co jeszcze mogę sprawdzić samemu bez udziału mechanika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!