Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Raz zapala raz nie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam :notacrook:

 

Jestem kobietą,więc na samym początku proszę o cierpliwość i wyrozumiałość! :!:

Przejrzałam wszystkie tematy,lecz żaden tak naprawdę do końca nie opisuje MOJEGO problemu.

 

Otóż mój Scenic 2006r,1,6 silnik otwiera się i zamyka bez problemu.Sytuacja komplikuje się w momencie,gdy chcę odpalić. Raz odpala za pierwszym razem po wciśnięciu START,raz za którymś z kolei...5tym czy 10tym.

Akumulator jest nowy,wymieniony pół roku temu i na pewno dobry.Zimą auto paliło bez problemu. Poza tym stoi w garażu. Jeżdżę autem raz,dwa na tydzień,czasem rzadziej.

Pół roku temu zepsuł się wyświetlacz-gasł co chwilę,migotał etc., usterka została usunięta,trzeba było parę kabli zlutować.

Jakiś czas temu zauważyłam,że pulpit wydaje dziwne dźwięki-co którąś jazdę i trwa to kilkanaście sekund do kilku minut.W końcu przestaje "szmerać".

To chyba tyle.

 

Nie wiem czy podpinać go pod komputer i oddawać do mechanika, czy lepiej od razu wysłać Panu Arkadiuszowi do Kaczorów kartę by mi ją "zakodował".

Acha mam obie karty oryginalne i z każdą jest ten sam problem-niezależnie od nich auto raz zapala raz nie.(ta "druga" jeszcze nigdy nie była używana,a i tak nie zawsze potrafi odpalić autko)

 

Wiem,że to głupie,jak laska pyta się o coś na forum,ale jestem w ciąży i nie mam specjalnie zdrowia i kasy na tracenie jej jeżdżąc po mechanikach. A tak to zazwyczaj wygląda... każdy ogląda samochód,nic nie naprawi i kasuje ze to,że ogladal i nie potrafił stwierdzić usterki...tak jak to było z cewka,wyświetlaczem etc...

 

Pozdrawiam serdecznie i liczę na przychylność Panów :!:

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.10

Tomik

Edytowane przez Tomik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe pytanie, masz Hands free? Wkładasz kartę w slot i dalej nic? Jak nie odpala to pisze, że nie wykryto karty, czy jak? Zużyte baterie w karcie można wykluczyć skoro piszesz, że otwiera/zamyka auto normalnie. Dziwne też by było jakby się obie kary uszkodziły, tym bardziej, że jedna nie była używana.

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym stoi w garażu. Jeżdżę autem raz,dwa na tydzień,czasem rzadziej.

Osobiście uważam, że auto za mało jeździ. :notacrook: Proponuję w pierwszej kolejności sprawdzić czujnik położenia wału korbowego, bo wygląda mi, że coś nie dobrego zaczyna się z nim działać. Na początek wystarczy bo wyjąć i przeczyścić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,wkładam kartę w slot i raz ją czyta,raz nie.

Komputer działa normalnie,po prostu nie wykrywa karty.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Tak,baterie wymieniłam w pierwszej kolejności.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Prócz tego raz-dwa-trzy na tydzień,dwa razy w miesiącu robię trasy 120-220 km.

W tygodniu mało jeżdżę bo muszę siedzieć na l4. :/

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Przepraszam za złamanie regulaminu :]

 

 

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.9 - Enter

Nie przepraszaj, po prostu zastosuj się do niego

- Tomik

Edytowane przez Tomik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dalej nie wiadomo czy wyświetla komunikat, że karty nie wykryto i mruga obudowa slotu na kartę? Jeśli nie, to problem może być coś innego, nie karty ani też czytnik kart.

aston76, piszesz o sprawdzeniu czujniku położenia wału korbowego, ale chyba rozrusznik by kręcił mimo wszytko?? Tak pytam, bo jeszcze się z tym nie spotkałem. Czyli taka możliwość istnieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, tak myślałem. A tu opisujemy przypadek, w którym nic się nie dzieje, auto "milczy". Przynajmniej tak to zrozumiałem. Koleżanka nic nie pisze, że silnik kręci. Jednak jest dużo niejasności. Trzeba by to jasno przedstawić najpierw.

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,po pierwsze wyświetla się komunikat "card not detected",czyli karty nie wykryto.I wtedy auto nie odpala.Po drugie slot miga nie za każdym razem. Po trzecie-jakim cudem miałabym niby odpalić auto nie wciskając sprzęgła? Tego się uczy na pierwszej jeździe na kursie prawa jazdy.Jak już odpala to nie ma z nim żadnych problemów.Mechanika,ze względu na problemy ze zdrowiem mogę odwiedzić dopiero po świętach.Tak więc dam znać co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega Tomik sugeruje, prawdopodobnie problem będzie z kartą. Ale to też dziwny zbieg okoliczności, że nagle obie karty nie są wykrywane. Chyba, że ta druga nigdy nie działała. Ogólnie karta to "delikatna" rzecz. Trzeba zwracać uwagę jak się ją użytkuje. Często jest tak, że siadamy na niej, wyginamy ją itp. Wiadomo, że w środku jest układ elektroniczny, który podlega uszkodzeniu: przerwane ścieżki, pęknięcia itp. To jest najczęstsza przyczyna.

Problemem może być też sam czytnik karty. Chociaż to rzadziej występująca usterka.

Tak we własnym zakresie spróbuj odłączyć na chwilę akumulator, może to pomoże jak się komputer zresetuje. Tylko później będzie potrzeba przyuczyć szyby i kod do radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomik,Damiar na ile jesteście pewni,że to sprawa karty?Że np to nie slot trzeba oczyścić,by ją lepiej czytał? Na innym forum koleś miał podobny problem-ale nie dokładnie taki sam,wysłał kartę do gościa z Kaczor,ten mu ją na nowo "wgrał" w sensie"zakodował"... rany-totalnie zapomniałam jak się to nazywa ;) ,w każdym bądź razie autko mu śmiga bez problemu,zapłacił bodajże 60zł za usługę i karty nowej kupować nie musiał.A ja się tutaj tylko próbowałam upewnić,w czym problem, by nie tracić kasy w razie czego na mechanika,który komputerem nie zdiagnozuje problemu,a elektryką się nie zajmie(gdy wyświetlacz się psuł nie umiał go naprawić).Co do karty numer dwa,tej nieużywanej: w momencie gdy autko zaczęło się "psuć" myślałam,że to kwestia baterii i kilka dni na niej odpalałam.Te kilka dni było lepiej,ale potem problem zaczął się powtarzać.Obie karty były bardzo szanowane.

 

Rano postaram się odłączyć akumulator :!: Szyby i radio już umiem ustawiać.

Jeśli to nic nie da wyślę gościowi z Kaczor karty,, jeśli to nie rozwiąże problemu będę kombinować dalej :)

Dzięki,koledzy! ;)

Edytowane przez Kwfiatusek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może lepiej podjedź do ASO, podepnij pod kompa i chłopaki Ci powiedzą co jest zgrane. Przecież diagnoza nie kosztuje majątku, u mnie to koszt 90 zł więc czy nie warto się upewnić by w błoto (jak piszesz) kasy nie wywalać :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomik ostatnim razem miałam problem z cewką. Auto szarpało jak traktor, leciał biało - niebieski dym z baku.

Pierwsze co zrobiłam pojechałam do ASO.Skasowali 200zł, nie zrobili NIC przez dwie godziny,nie zdiagnozowali też problemu,ale skasować skasowali. Wróciłam do domu,posiedziałam na forum,poczytałam-okazało się (dzięki pomocy forumowych kolegów)ze jest problem z cewką,która przepuszcza za dużo benzyny i auto nie jest w stanie przepalić.Stąd dym i szarpanie silnika.Wymienili mi też świece bo się przez to przepaliły i autko śmiga.Nie mam zaufania do ASO :!:

Dzwoniłam do zaufanego mechanika.Opisałam szczegółowo problem.Karta nie jest problemem ze wzg na "bzyczenie" kokpitu ;) .To raczej czytnik. Zawoze scenica we wtorek.Napisze czy podziałało i ile $ :) ;)

Edytowane przez Kwfiatusek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!