Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Radio rozłącza się na mrozie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

W aucie rozłącza mi radio gdy auto zostawię na noc na mrozie, po rozłączeniu akumulatora wszystko wraca do normy.

Co może być przyczyną i jak usunąć taką usterkę ?

Po rozłączeniu radia wyświetlacz (zegarek) świeci się nawet kiedy auto jest wyłączone i zamknięte, nie chce mi się wierzyć ale chyba rozładowało mi to nowy akumulator, po tygodniowym postoju nie mogę odpalić auta, tylko widzę dyskotekę z lampek kontrolnych i pstrykanie w silniku.

Znalazłem podobne wątki na forum ale żadnego rozwiązania poza rozłączaniem akumulatora.

 

Będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo,

szukałem już odpowiedzi na to, ale wszędzie mówią, że francuzy tak mają. Już 4 razy tej zimy tak miałem. Gdzieś spotkałem się z radą, że może zbierać się wilgoć w skrzynce bezpieczników pod maską. Ale dobrać się tam to jest masakra. A jak poczytałem jakie ludzie mają problemy po odłączeniu tych bezpieczników i po ponownym podłączeniu skrzynki to już się odechciewa w ogóle tam zaglądać. U mnie jeszcze oprócz tych objawów co napisałeś doszedł problem z alarmem, na który też nie dostałem odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Sprawdź jeszcze czy uszczelka podszybia nie jest opadnięta. Wtedy robi się szczelina między uszczelką a maską i tam do środka przedostaje się z łatwością śnieg. Szczególnie na przewody gdzie są podpięte masy na nadkolu od strony kierowcy.

 

Dodano: 04 gru 2014 - 09:25

Wróciły mrozy i problem powrócił. Zachowanie radia jak w 1 poście. Czy ktoś ma podobnie i rozwiązał ten problem? Co jest tego przyczyną? Myślałem, że problem wyeliminowałem uszczelniając maskę od strony szyby i sprawdzając gniazdo bezpieczników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!