Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Poduszka silnika 1.9 dci


konrad_28

Rekomendowane odpowiedzi

Przy wymianie filtra paliwa, zauważyłem że prawa poduszka silnika jest delikatnie popękana i jakoś dziwnie stoi.

Czy waszym zdaniem kwalifikuje się do wymiany, ewentualnie jak sprawdzić czy jest ok.

Dołączam pare fotek:

poducha006.jpg w640.png

 

poducha005.jpg w640.png

 

poducha004.jpg w640.png

 

poducha003.jpg w480.png

 

poducha001.jpg w640.png

 

Ile może kosztować taka poduszka, na allegro ceny są bardzo rozbieżne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sprawdzić czy jest ok

Złap za silnik i szarpnij. Możesz też użyć łyżki i podważyć, nie powinno być dużego luzu. Pęknięcia to normalka bo guma się starzeje, a do tego ciągle pracuje.

Czy to jest oryginalna poduszka? Wydawało mi się, że u jednego z forumowiczów w Scenicu dCi widziałem poduszkę od Scenica 2.0 16V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to jest oryginał, jak szarpie silnikiem to dość lekko ona pracuje, pytałem czy wszystko z nia w porządku po przy gaszeniu auta troszke zatelepie, ale pewnie tak ma być, sorki za tak banalne pytania <ok> ale to mój pierwszy diesel i nadal się go uczę ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem przed chwilą u siebie pod maską i w coupe ta poduszka wydaje się być niższa.

Jest jeszcze jeden sposób na sprawdzenie poduszki, o którym wcześniej zapomniałem napisać. Otwierasz maskę, patrzysz na silnik, a druga osoba powoli rusza z jedynki. Jak widać duże uszczerbki w tej poduszce tzn że do wymiany. Jak piszesz że telepie przy gaszeniu, tzn że chyba tak powinno być, albo kończą nam się poduszki <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego meganecoupe02 czy mógłbyś wrzucić fotkę jak u Ciebie wygląda ta poduszka. Bo moja rzeczywiście jest jakaś wyższa, tzn. myślę że jak wymieniali rozrząd to coś spieprzyli, chyba za bardzo podnieśli silnik i być może ją zerwali :-x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konrad_28, nie ma problemu, ale w tej chwili nie mam możliwości zrzucenia zdjęcia z telefonu. Przypomnij mi się jutro bo wtedy będę już miał taką możliwość.

Jeśli chodzi o wysokość, podejrzewam że jest ona już fabrycznie wyższa, bo silnik w Scenicu jest ustawiony pod nieco innym kątem niż w zwykłej Megance (jestem tego pewny w 100%). Wymusiło to zastosowanie innej poduszki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem dzisiaj na giełdzie samochodowej i oglądałem 2 sceniki 1.9 dci pod względem właśnie tej poduszki.

W jednym jak szarpałem silnikiem przód-tył to poduszka tylko delikatnie drgnęła, w drugim była trochę luźniejsza, natomiast moja nawet przy delikatnym szarpnięciu silnikiem zachowuje się jakby była z galarety ;-)

I co... jest do wymiany <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem dziś u mechanika i dowiedziałem się że z tą poduszką jest wszystko ok, nie może być twarda bo wtedy wszystkie drgania przenosiłyby się na ''budę''. Stwierdził natomiast że uszkodzona może być poduszka skrzyni, i tutaj moje pytanie, jak wygląda ta poduszka w scenicu 1.9 dci ,patrzyłem na alledrogo ale tam jest tego sporo, i czy ktoś z Was ma może numer oryginalnej poduszki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak byłoby najlepiej jednak po co wymieniać coś co jest dobre, chyba tylko dla uszczuplenia portfela ;-).

A tak apropo czy ktoś z Was zakładał te tanie zamienniki poduszek z allegro, myślę że nawet jak taka poduszka wytrzyma rok to i tak się opłaca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Poduszka prawa jest bardzo ważna i sadząc z objawów opisanych przez Ciebie -do wymiany.Koszt zamiennika około 120-140 zł.Nie musi mieć sznureczka.Zrobisz sam ale silnik trzeba podeprzeć bo opadnie po odkręceniu łapy.Podeprzyj z głową bo łatwo uszkodzić miskę.Dla pewności wymieniłbym poduszkę pod skrzynią biegów.Koszt niewielki a warto.

Jakbyś chciał to ma taką używaną ale w bardzo dobrym stanie.

Pozdrawiam Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna rzecz którą jeszcze zauważyłem, gdy rano odpalam auto jest wszystko ok, podczas początkowej jazdy też jest ok ( temperatura otoczenia 0 stopni, więc pewnie guma na poduszkach jest twarda i dlatego jest ok), natomiast gdy silnik się rozgrzeje to przy zmianie biegów występuje puknięcie, po lewarku widać jak gwałtownie przesuwa się w przód, pogarsza sie również komfort przy zmianie biegów.

Wymieniłem poduszkę łączącą silnik ze skrzynia ale to jeszcze nie to, chyba rzeczywiście będe musiał wymienić prawą górną poduszkę, bo na moje oko jest walnięta.

Może ktoś się jeszcze wypowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy poduszka silnika prawa z dti podejdzie do dci, pytam gdyż widziałem już u kilku osób taką poduszkę, na niektórych aukcjach też podają że pasuje, róznica cenowa sasica to prawie 100zł. na kożyść dti.

 

[ Dodano: 2009-10-28, 14:14 ]

Jutro wymiana poduszki.

Panowie jak mam podeprzeć silnik żeby było ok. Muszę go delikatnie unieść, czy mam podnosić za miskę, czy może gdzieś indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!