Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

dobór Akumulatora do 1.4 TCe


Rekomendowane odpowiedzi

Aby nie zakładać nowego wątku...

Oryginalnie miałem założony aku Fiamm 60Ah 600A. Wytrzymał 5lat.

Czy alternator da radę jak zamontuję akumulator 65Ah 640A? Chcę pojemniejszy bo dodatkowego sprzętu elektrycznego w aucie trochę jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam, to ja się podepnę z tym tematem, http://megane.com.pl/topic/65948-wymiana-akumulatora/page__view__findpost__p__475372 i proszę o podpowiedzi poparte doświadczeniem, bo czuję się trochę zaniepokojony tym aku. Pozdrawiam forumowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 4 tygodnie później...

Witam,

jaki konkretnie(chodzi o pojemność) zaleca akumulator renault do 1,4tce. Obecnie mam oryginalną vartę o pojemności aż 70Ah i nie sądzę aby to było wg zalecania. Bo nie wydaje mi się aby taki duży aku był potrzebny. Konfiguratory w necie pokazują już nawet 52Ah. 

To jak to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj poprzednie posty. Pojemność aku zależy od wyposażenia auta, oraz mocy alternatora. Jak będziesz miał za duża pojemność do możliwości alternatora , to aku będzie nie doładowane. Idąc w drugą stronę, będziesz miał niedobór mocy aku do potrzeb auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem dlatego pytam. Można gdzieś znaleźć zalecenia renault w zależności od typu auta i wyposażenia?

Jak, mówiłem w aucie jest oryginalny 70Ah ale chciałbym przed zakupem zobaczyć co renault rekomenduje.

W instrukcji nic nie ma o pojemnościach niestety.

 

Edytowane przez Irishpiter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja jest ogólna, niezależnie od wyposażenia. Należałoby znać moc alternatora oraz wyposażenie auta. Masz oryginalną vartę o pojemności aż 70 Ah, ale czy jest ona zalecona do Twojego auta?? Auto masz od nowości ? Udaj się do ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np w instrukcji do Fiata pamiętam, że miałem zalecaną moc aku w zależności od wersji.

Nie no, szkoda mi czasu na jazdę to ASO w celu wymiany aku. Ewentualnie może przez telefon podadzą co tam serwis zaleca w celu wymiany.

Nie mam auta od nowości ale przez jakieś 3 czy 4 lata.

Renault powinno udostępniać takie informację, tak samo jak zalecane oleje czy płyny hamulcowe.

Wrzucę tam jakieś 55-60Ah i bedzie ok.

Mam dokładnie w aucie to samo co kolega Laros i jego poście widzę, że jeszcze jedna osoba miała taki sam aku.

Więc to raczej fabryka. Może mieli deficyt i brali z magazynu co było;)

Edytowane przez Irishpiter
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

No i stało się, akumulator w moim aucie odmówił posłuszeństwa po niespełna... 8,5 roku :-D. Wcześniej na przestrzeni 3-4 miesięcy ze 2 razy pojawił się komunikat "akumulator rozładowany - uruchom silnik", po czym doładowywałem go ładowarką impulsową z biedronki i hulał dalej. We środę po pojawieniu się komunikatu doładowałem go znowu, niestety wystarczyło to praktycznie tylko na 1 dzień. Obecnie zainstalowałem Varta Silver Dynamic D21 61Ah 600A który został mi z poprzedniego auta (około 2 letni, od ponad roku nie używany, cyklicznie doładowywany), zobaczymy czy się sprawdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...

Zacny wynik przy dzisiejszej jakości ale fiamm to bardzo dobra firma i renault ma dobrze dopracowany system zarządzania energią ja mam 6 lat w tym samym silniku a orginalnie włożony jest 60 ah WARTY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!