Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Fabryczne czujniki cofania PDC


Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do posiadaczy fabrycznego PDC.

Rozważam dołożenie czujników cofania i zastanawiam się nad fabrycznym. Pytanie czy da się doposażyć każdego Scenica II i jeśli tak, jakie komponenty są potrzebne.

Wiem, że na pewno potrzeba:

- zderzak z dziurami (oczywiste)

- czujniki cofania wraz z wiązką w zderzaku

- centralka (montowana w bagażniku?)

- przycisk włącznika

Podejrzewam, że jeszcze jakieś wiązki są potrzebne. Jakie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś tu za dużo naklepałeś. Jest centralka podłączona to świateł cofania i brzęczyk z diodami na długim kablu. Plus te diury. Ja jednak nie jestem jakoś super przekonany do tych fabrycznych. Mam walnięty jeden czujnik i zastanawiam się czy nie wsadzić lepiej jakiegoś innego ustrojstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest centralka podłączona to świateł cofania i brzęczyk z diodami na długim kablu

Coś głupoty piszesz...

W sceniolu II jest centralka i buzer ale bez diod i na przewodach o długości +/- 30cm. Jest on zabudowany zaraz obok centralki, a właściwie powyżej ale nadal w bagażniku, nad lewym tylnym kołem, prawie w slupku tylnym.

W moim sceniolu jest on na długim kabelku i jest za podsufitka pomiędzy oknami w dachu ale sam go przebudowałem i chyba to jedyne takie rozwiązanie..

Jeśli o wiązkę chodzi to zapewne będzie potrzebna ta do czujników:

post-2372-0-44585500-1364524102_thumb.jpg

Reszta w aucie powinna być. Szukaj za bokiem bagażnika złącza R319, oraz luźnych wtyczek do centralki 1222 i buzera 1223

post-2372-0-30099500-1364524125_thumb.jpg

Reszta to już sprawa UCH i zapewne sprawa uruchomienia tego CLIP-em

Tu jeszcze schemat:

0023_A3.PDF

I rozpiska pinów złącza centralki:

post-2372-0-16275500-1364526367_thumb.jpg

post-2372-0-78375100-1364526366_thumb.jpg

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przedliftowych jest identycznie, nawet numery elementów na schematach takie same....

post-2372-0-94887500-1364547286_thumb.jpg

0018_A3.PDF

Pobrane z VISU 2004.10.16

Tak samo w przedłużanych sceniolach przed i po lifcie, tam jest trochę inna wiązka lewa i buzer jak i centralka są bliżej tylnej lampy.

Jeszcze nie widziałem sceniola z fabrycznymi czujnikami cofania, by miał buzer i wyświetlacz z wskaźnikiem diodowym z przodu.

(wcześniej przedstawiłem schematy i szkice dla poliftowych, bo łatwiej mi się w nich poruczać, obraz w wirtualnym napędzie i większa funkcjonalność)

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Pogoda taka że nie chce się nic dłubać przy samochodzie. Czekam aż się przynajmniej trochę ociepli coby śrubowkręt do dłoni nie przymarzał :P

 

Dodano: 11 sie 2013 - 13:36

Odgrzebuję (swojego) kotleta.

Odkręciłem nadkole i widok jest tam następujący:

thumb_hosting_zdjec_1376252653__20130810_140451_zps0346f7d1.jpg

Wygląda że za płytko kopałem, ale zdaje mi się, że liczba wiązek się zgadza.

Dodatkowo za panelem pod hamulcem ręcznym, za zaślepką gdzie jest miejsce na włącznik czujników parkowania, jest wtyczka.

Edytowane przez PatiEK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiązki wiązkami ale nie widać by z tych wiązek odpowiednie wtyczki wychodziły.

U mnie to miejsce wygląda tak:

thumb_hosting_zdjec_1376222178__07072011005.jpg thumb_hosting_zdjec_1376222202__07072011006.jpg

Właściwie 2 fota u mnie już nieaktualna, bo buzer został przeniesiony na środkową belkę podsufitki pomiędzy okna dachowe.

Po przytłumieniu jest teraz lepiej słyszalny jak na max z bagażnika, przy maksymalnym nawiewie włączonym radiu i jak jeszcze się CB odezwało. A przeważnie tak było, jak wsiadałem do rozgrzanego auta na parkingu.

Edytowane przez gojgien
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj kostki 16 pinowej z 14 przewodami do centralki (2 są wolne) i drugiej z 2 pinami i 2 przewodami do buzera. Jak ta kostka 16 pin wygląda zobaczyć możesz w 3 poście na tej stronie.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Mam pytanie odnośnie przycisków obok regulacji świateł. Pierwszy to przycisk od ASR drugi slot jest zaślepiony ale pod nim jest brązowa wtyczka. Do czego ta wtyczka?

 

Wydzielono z tego tematu. Przy okazji edytowałem nieco treść tego postu, tak aby pasował do tego tematu. damiar

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie orientuje się zbytnio w tym temacie, ale ze schematów wynika, że w bagażniku z lewej strony powinny być jeszcze: brzęczyk (1223) i moduł (1222) sterowania tym systemem. Dla wersji krótkiej nadwozia wygląda to tak:

thumb_hosting_zdjec_1392752340__modul_czujnikow_parkowania_scenic_ii.jpg

Jeśli posiadasz te wszystkie rzeczy, to pozostaje tylko zakupić czujniki no i zderzak z otworami pod te czujniki.

Myślę, że to wszytko co potrzebne żeby to uruchomić, potem tylko CLIPem trzeba będzie aktywować tą funkcje - tak mi się wydaje.

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!