Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Płytka odbioru sygnału podczerwieni


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Niestety znowu mam problem z otwieraniem / zamykaniem auta. Po wyjęciu płytki z podsufitki która odbiera sygnał z pilota, obejrzałem ją i zauważyłem że między tą płytką a tym czymś czarnym widać jakąś ciecz. Na zdjęciu tego nie widać.

thumb_hosting_zdjec_1364719798__dsc04407.jpg

Ten czujnik czarny troszeczkę się rusza i ruszając nim można zauważyć tą ciecz. W momencie gdy między płytką a tym czymś czarnym jest mikro szczelinka wilgoci nie widać ale gdy to coś czarne dociśnie się do płytki widać tą ciecz. Nie wiem czy to może jakiś klej który powinien tam być czy po prostu woda tam się dostała...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klej to była tylko taka sugestia. Ta ciecz to raczej też nie do końca woda bo ma raczej troszkę gęstszą konsystencje niż woda, mało tego, płytka całą noc leżała na grzejniku i nie wiele się zmieniło, oczywiście grzejnik był ciepły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co nazywacie kondensatorem.?? Elektronika to nie jest moja najmocniejsza strona.?? Niestety otwieranie / zamykanie, raz działało a raz nie jeszcze dwa dni temu, teraz już w ogóle. Dokładnie, to jest taki rzadki olej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda więc na to że jednak muszę kupić płytkę inną albo tą naprawić. Póki co znalazłem coś takiego:

http://allegro.pl/show_item.php?item=3135162276&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.&msgtoken=048a25b10f8bf5405c1e387864ffa85323220a1444b540a86acf77d00be2ff62

Ale czy bez tej osłonki na pewno będzie działać.?? Jeśli tak to po co tak właściwie ta osłonka jest.??

 

Dodano: 03 kwi 2013 - 19:50

Witam.

Moją płytkę odbioru sygnału podczerwieni zamontowałem w innym aucie i tam działa więc to nie wina płytki. Próbowałem zakodować dwa piloty, nie dało rady. Gdzie szukać problemu.?? Naciskam na pilota i nie ma żadnej reakcji. Co może być powodem.??

 

Dodano: 04 kwi 2013 - 21:30

Nie ma tam może jakiegoś przekaźnika czy bezpiecznika, może.??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem z tym że u mnie immo nie reaguje n pilota ale za to lampka immo cały czas mruga jak należy i aby uruchomić silnik muszę wprowadzić awaryjny kod. Czy mi też padł immo czy jeszcze co innego.?? Bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!