Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Podświetlenie tablicy ogrzewania, radia itp


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tak jak w temacie, przestało mi podświetlać radio, ogrzewanie ( chodzi o pokazywanie gdzie ma aktualnie nawiwać ), przyciski do ustawiania lusterek itp ogólnie rzecz biorąc cała środkowa talbica nie jest podświetlana, możę sie jakieś bezpieczniki przepaliły nie wiem, ktoś wie jak to sprawdzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem rozebrany przełącznik sterowania lusterek z mojego sceniola II i niestety nie było w środku świecącego ustrojstwa...

Poza dwoma poziomami styków w środku, a tym samym wyższą obudową i dwoma stykami więcej z powodu składanych elektrycznie lusterek, przełącznik wygląda identycznie jak te z pod tego adresu, a które w megankach i sceniolach są wspólzamienne:

http://www.bazarek.pl/searchx.php/fraza,prze%C5%82%C4%85cznik+lusterek+

Poniżej moja sztuka, kropki i zero na korpusie są poza obudową, a w gałce nic nie świeci...

post-2372-0-72001600-1365258377_thumb.jpg post-2372-0-44409500-1365258402_thumb.jpg

post-2372-0-70895900-1365258385_thumb.jpg post-2372-0-31467600-1365258394_thumb.jpg

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie byłam teraz cyknąć fotkę tego pokrętła w moim sceniolu i faktycznie świeci się ta kropka w pokrętle.

Sorki za jakość zdjęcia. Ale sedno sprawy widać.

thumb_hosting_zdjec_1365258690__photo0307.jpg

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to albo coś z moim przełącznikiem nie tak albo jeszcze muszę się sceniolowi bardziej przyglądnąć.... :P

damiar- z tego co widzę albo mi się wydaje, również masz opcję elektrycznego składania??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie nie, byłem sprawdzić i to nieistotne czy na postojowych czy przy reflektorach czy nawet z zapalonym silnikiem. Przyciski szyb świecą przełącznik lusterek nie.

Patrząc na schemat i przewody w mojej kostce, to poz 2 jest pusta. Mam tylko 9 przewodów na 10 możliwych...

możliwe że przełącznik ma taka możliwość by diodkę zabudować, z tego co pamiętam, to pod gałką cały trzpień i kulka na dole są z przezroczystej pleksi i to ona chyba robi za światłowód do kropki w gałce...

Przeglądając schematy do wersji poliftowej, to jest różnica i ta dioda nie jest zasilana, jest tylko 9 przewodów, czyli mam zgodnie z założeniami fabrycznymi...

post-2372-0-44613200-1365262355_thumb.jpg

trzeba pomyśleć nad sensem doświetlenia tego pokrętła..

Wieczorem jeszcze sprawdzę jak to jest w sceniolu z 2004 syna, tam jednak brak elektrycznego składania lusterek...

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, to takie pytania zadajesz zamiast coś działać i sprawdzić te bezpieczniki. Możesz sprawdzić i te w kabinie tak jak piszesz. Ale ja obstawiam, że to pewnie będzie któryś w komorze silnika.

 

gojgien, tak z ciekawości zapytam jak to wygląda w wersji bez elektrycznie składanych lusterek? Swoją drogą ciekawe dlaczego w wersji poliftowej zrezygnowano z tego rozwiązania (czyżby znów oszczędność Renaul). Dobudowanie takie podświetlenia raczej nie będzie problemem, przełącznik powinien być uniwersalny i miejsce na diodę. Kwestia tylko zaobserwowania jak jak ta dioda jest umieszczona. I jeszcze doprowadzić zasilanie. Nie znam się za bardzo ale tu chyba też nie powinno być problemu, ponieważ w złączu R3 zapewne jest już taki sygnał choćby do podświetlenia panelu szyb. Ale Ty to bardziej ogarniasz takie rzeczy to na pewno problemu nie będzie ;).

 

Dodano: 09 kwi 2013 - 16:44

k0j0t, jak już będziesz po sprawdzeniu tych bezpieczników, to napisz jak sprawa się rozwiązała. Czy to był bezpiecznik i który?

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

damiar jakoś do tej pory użytkownik i wlaściciel sceniola z 2004 roku, tego bez składanych lusterek, nie złożył raportu czy to świeci. Pomimo że do raportu był już kilka razy wzywany :P Zawsze to samo tłumaczenie -"zapomniałem na to spojrzeć" A dosłownie "zapomniołech na to pozaglondać"

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!