Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana filtra oleju bez wymiany oleju


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałem zapytać czy da radę wymienić w megane 1.4 8v sam filtr oleju bez wylewania oleju z silnika. Czy gdy odkręcę filtr to zacznie dużo wyciekać czy na spokojnie można wyjąć stary i włożyć nowy filtr?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że olej był wymieniany niedawno przez poprzedniego właściciela lecz bez filtra. Chciałem sam filtr wymienić gdyż i tak leję do niego około 0,6-0,8 litra na miesiąc robiąc około 1200 km/miesiąc. Co innego gdyby olej był stary to bym pewnie wymieniał razem z filtrem. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli masz takie spadki oleju to są 2 możliwości:

- cieknie Ci spod uszczelnień silnika

- silnik razem z benzyną raczy się olejem

W sumie olej się wymienia samoczynnie, więc sam filtr można wymieniać :) a tak serio jedź do mechanika lub sam weź się za remont, bo będzie coraz gorzej. w instrukcji napisali, że może brać 0,1 l max na 1000km.

Co do pochylenia, jeśli auto byłoby pochylone do tyłu to może by mniej wyciekło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o silnik to wiem że nic nie przecieka tylko się po prostu spala. Remont silnika nie jest opłacalny gdyż tańszy mechanik wycenił to na 1500 zł(niskie ciśnienie na 2 i 3 cylindrze). Ogólnie to auto mam tymczasowo gdyż potrzebowałem na szybko auto z hakiem w okolicy i kupiłem za małe pieniądze, wcześniej też miałem meganke i była w lepszym stanie ;). Powiem tyle, ciężkie jest życie studenta.. :P Pozdrawiam.

Edytowane przez djsilver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

^^ Żaden szanujący się koncern samochodowy nie poda oficjalnie jakie może być maksymalne zużycie oleju, była by to automatycznie podstawa do reklamacji i musiała by być w takim przypadku uznana. Zwykle podają do 0,5l/1000 km, a nawet więcej.

Przypomnę jedynie, że 0,1 l to 100 ml czyli trochę mniej niż pół szklanki herbaty. Wystarczy słabo dokręcić korek wlewu lub spustowy oleju i taka ilość spokojnie może "uciec" z silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!