Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Samoistne pęknięcie tylnej szyby


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Dziś nieprzyjemna sytuacja, na prostej drodze przy prędkości 30km/h pękła mi w drobny mak tylnia szyba. Temperatura na zewnatrz +4 a szyba mokra+zaparowana, więc włączyłem ogrzewanie szyby i było ok. Po 2km wyłączyłem ogrzewanie i po 30s usłyszałem ogromny huk, patrze w wsteczne lusterko a tutaj dziura (wielkośći głowy standardowego człowieka ;))koło wycieraczki. po minucie szyba cała pęknięta w drobny mak...

 

W warsztatcie wymiany szyb samochodowych cena z wymianą 620zł

Allegro około 100-250zł za szybę, mnie udało sie wyszukać za 50zł + 30zł wyysłka + 120zł wymiana

 

Czy jest ktos mi w stanie powiedzieć dlaczego ta szybą pekła... dodam, że nic w nią nie uderzyło...

Edytowane przez burkots
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego miałem tak samo w firmowym Fordzie Tranzicie, ale ja stałem w miejscu, było lato i nagle huk, patrze a szyba poszła w drobny mak, trzymało się wszystko reklamy która była naklejona na szybę. Do tej pory nikt nie zna przyczyny tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taniej wychodzi ubezpieczyć szyby. ja w Scenicu II za wszystkie płacę rocznie 78 zł.

 

 

Gdybym wiedział wcześniej zrobiłbym to samo... to moje 5 auto i w żadnym takiego przypadku nie było...

Jutro szyba ma do mnie dotrzeć a poźniej wymiana +-100zł i w 200zł chyba się zamknę i ciekawe czy bedzie chodzić ogrzewanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli była to oryginalna szyba to trochę dziwne, że pękła samoistnie zakładając, że nikt i nic z zewnątrz się do tego nie przyczyniło.

W Megane III zdarzały się pękniecia szyby czołowej z powodu dużych naprężeń ale i tak pewnie tylko w niskich temperaturach.

Przychodzi mi jeszcze do głowy prosty powód tzn.zbyt mała sztywność karoserii, która "pracuje" na nierównościach czy podczas zjazdów np.z krawężników

A może po prostu niefachowy montaż...

Edytowane przez marr29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyba wymieniona.

1. Zakup na Allegro - 85zł z wysyłką (okazja) - na trasie przewozu szyba uległa uszkodzeniu (DPD). Zwrot do sprzedającego (za jego zgodą)

2. Ponowne wyszukanie na Allegro - szyba 100zł i odbiór osobisty (okolice Krakowa - 120km od miejsca zamieszkania). Dogadanie sie odnośnie założenia na miejscu - OK.

3. Praca przy zabezpieczaniu auta do jazdy +-120km wraz z usunięciem starej szyby - 3h

 

Koszty:

1. Koszt szyby 100zł

2. Koszt wymiany na miejscu 150zł

3. Paliwo na dojazd i powrót 80zł

 

Czas:

Auto unieruchomione 4dni

Wymiana szyby 1h + 1h oczekiwania na załapanie kleju.

 

NIE POLECAM I RADZĘ UBEZPIECZAĆ SZYBY. :)

Edytowane przez burkots
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!