Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Mokro pod dywanikiem..


Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie ostatnio w moim sceniku chciałem zajrzecz do schowka pod siedzieniem od strony kierowcy i zonk! Podnosze gumowy dywanik a tam mokro;/ Tyko pod dywanikiem kierowcy występuje ten problem. Macie jakiś pomysł co moze być? Auto na bank nie było bite szybka czołowa nie zmieniana, a od spodu dziury tez nie ma;/ jakos mi to nie daje spokoju. Ma ktoś jakiśpomysł skąd to się tam wzieło??

 

Pozdrawiam Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Podziękować za linki. Z tym że ja nie mam klimy w swoim scenicu. Przypuszczam ze moze nieszczelna nagrzewnica bo ubywało mi płyu w zbiorniczku wyrównawwzyn z pół lira do litra na tydzien;/ ale do tej pory przypuszzałem ze uszczelka pod głowicą ponieważ w zbiorniczku bylo pare kropel brudnego oleju...Niezbyt duza ilosc ale jednak... Kurde teraz to nie wiem czy dobrze zrobiłem z tą uszczelką... Ale gdyby nie to skąd tam olej?? jeszcze jednym objawem było to ze na korku wlewu płynu chłodiczego zeżarło uszczelke jakieś granulki tylko były na korku tak jakby ta guma dłuższy czas miala styczność z jakimś rozpuszczalnikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Robert99

Witam, jestem nowym użytkownikiem forum i też mam problem z wodą pod nogami. Gąbka pod nogami pasażera jest nasiąknięta wodą, ostatnio samochód stał kilka dni (a wcześniej trochę osuszyłem gąbkę) po sprawdzeniu po stwierdziłem że jest bardzo mokro, rozejrzałem się i zobaczyłem strużki wody wydostające się tak na wysokości lusterka ale jakby spod plastikowej części słupka przedniego.

Mam dwa szyberdachy - czy może to być problem zatkanych kanalików szyberdachu?

A jeżeli tak to gdzie się one znajdują, czy jest może jakiś schemat techniczny gdzie można by to zlokalizować:?

 

Pozdrawiam

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

przeczytaj sobie te dwa tematy w tym drugim cos było o szyberku.

 

A dzisiaj przywiezli mi głowice od scenica po sprawdzeniu i splanowaniu okazało się ze jest dobra i w całkiem niezłym stanie. Nie jest pęknięta ani nic. Sam się zdziwiłem jak na 310.000km

 

Pozdrawim Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość Robert99

Witam po dłuższej przerwie, nie wiem czy temat wody pod dywanikami jest jeszcze dla was aktualny, ale mam nadzieję, że ktoś w przyszłości skorzysta z moich doświadczeń.

 

Woda dostawała się do środka poprzez zatkane 3 z 4 kanałów odprowadzających wodę z szyberdachu. A zauważyłem to ponieważ po ulewie, lub topniejącym śniegu na dachu do środka samochodu z pod plastiku słupka przedniego ciekła sobie woda, tempo było dość szybkie (po 2 dniach na lekkim deszczu na podłodze po stronie kierowcy było ok 1 litra wody) - łatwo to sprawdzić bo 2 miesiąc mam zdemontowane wykładziny. Woda sprytnie po podsufitce leciała do uszczelki przy drzwiach a tamtędy woda ciekła sobie na dół pod nogi. Ciekawe że nie było żadnych śladów na podsufitce, dopiero po odchyleniu uszczelki i podsufitki - woda wydostawała się w sposób widoczny. Niestety nie mogłem się zabrać za demontowanie podsufitki - oddałem samochód do serwisu. Tam po zdemontowaniu przetkali wszystkie odpływy i powinien być spokój.

Dodatkowo woda zbierała się w progach bo pozakrzywiane były otwory z odpływem dla wody z progu.

 

A jeżeli chodzi o problem wody w schowkach pod nogami z tyłu o czym pisał Paulo to woda tam (wg mnie) dostaje się właśnie z przodu ponieważ podłoga z przodu i dno schowka z tyłu są na tym samym poziomie, a jedyne co ją zatrzymuje są gąbki i materiał wygłuszający który znajduje się dokładnie pod siedzeniami z przodu (taki ukryty schowek) A jeżeli jest woda pod przednimi nogami to w końcu gąbka pozbywa się nadmiaru wody i nasiąkają kolejne miejsca - właśnie schowki z tyłu.

 

Co jest bardzo ciekawe - jeżeli mieliście problem z wodą z przodu ( sporą ilością) to może się okazać że macie nasiąknięte i prześmierdnięte wygłuszenie które znajduje się w tylnym schowku. A tak sprytnie jest to zrobione że nie widać obecności wody dopóki nie dostaniesz się do blachy - a nie jest to proste bo najpierw trzeba wyciąć wykładzinę a następnie wyciąć materiał wygłuszający - raczej nie da się wyciągnąć bez wycinania ponieważ materiał jest w całości na szerokość podłogi - więc ja wycinając ostrym nożykiem starałem się jak najgłębiej wycinać tak, żeby po włożeniu nie było widać. Poza tym nie wykluczone że za pewien czas trzeba będzie sprawdzić czy jest sucho - więc wycięte elementy będzie łatwiej wyciągnąć.

 

Pozdrawiam

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Cześć mam dość spory problem.

 

Ostatnio otwieram auto i widzę że na wycieraczce kierowcy stoi woda... Myślałem że to pozostałość po tym jak np wsiadłem po deszczu w mokrych butach...

 

Niestety problem jest większy. Dzisiaj zdemontowałem część wykładziny z pod pedałów po fotel. Wytłumienie pod fotelem MEGA nasiąknięte wodą. Woda popłynęła aż pod dywanik za kierowcą.

 

Nie wiem co z tym robić,. Skąd ta woda się dostaje!!

 

Silniczek przełączania obiegu powietrza się zaciął i działa cały czas ale to raczej nie wina tego.

 

Po prostu nie wiem za co się zabrać co sprawdzić

 

Post przeniesiony do istniejącego tematu. Zapoznaj sie z postami wyżej i linkami do pozostałych tematów w poście kol Zdunman. - lepper_pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej megi coupe 96r po deszczach podsufitka w narożniku od strony pasażera przy przedniej szybie nad przednim słupkiem jest mokra. Do tego stopnia że zaczeły się tam pojawiać grzyby. Uszczelniłem antenę i bez rezultatu. Nie tędy leci, więc macie pomysł gdzie mam przeciek? Może szyber? Dzieki za odp.

 

Post przeniesiony do istniejącego tematu. Zapoznaj sie z postami wyżej i linkami do pozostałych tematów w poście kol Zdunman. - lepper_pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Miałem ten sam problem w megane 1.9dti 99r., tzn: woda pod matą wygłuszającą od strony pasażera. Po wielu poszukiwaniach co jest przyczyną okazało się, ze nie klima, nie antena, nie szyber, nie kanaliki odpr. wodę ale DZIURA pod akumulatorem. Przyczyną była rdza powstała przez kwaśne otoczenie akumulatora i słabe umocowanie go do podstawy.

Po naprawie watą szklaną problem został rozwiązany, tylko jeszcze ten zapaszek.

Pozdrowienia! ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mój problem z wodą dostającą się do środka już rozwiązałem więc proponuję po kolei sprawdzi kilka rzeczy:

1) na sam początek odkręci plastik z podszybia i sprawdzi czy otwory techniczne do odprowadzania wody nie są zatkane (to te otwory umieszczone maxymalnie w rogu po lewej i po prawej stronie - podobno często zatykają się pozostałościami np. liście)

2) jeżeli macie szyberdach to należy DOKŁADNIE przeczyści kanaliki odprowadzające wodę (po prostu jak któryś jest przytkany to przy ulewie gdzie ilośc wody ktora wchodzi do kanalika w momencie jego całkowitego lub częsciowego przytkania - cofa sie na to cale koryto od szyberdachu i cieknie na podsufitkę lub od razu do uszczelki drzwiowej a z nią na dół :!: u mnie właśnie tak było.

3) sprawdzi czy w progach nie ma wody (najlepiej na luzie jak jest cisza wokół i wewnątrz samochodu ;-) ) rozpędzi się lekko i nagle przychamowac - jak usłyszycie chlupanie- macie wode w progu, wtedy trzeba udrożnic otwory u dołu progów (po jednym z tyłu i z przodu progu). po prostu włożyc srubokret i rozchylic :evil:

 

Mojego scenca dotyczyły punkt 2 i 3 wiec wiem o czym pisze 8-) :).

Ale żeby był jasnośc - zeby zlokalizowac przeciek czasami trzeba czasu - ja po prostu wyciągnołem dywaniki, gąbki i jeździłem z gołą blachą przez ponad tydzień. Wtedy wiadomo co w trawie piszczy :)

 

Ale od kilku miesięcy susza :->

Życzę wytrwałości

 

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam wszystkich

 

Ostatnio odchyliłem dywaniki z przodu, wyciągnołem te gąbki i miałem dojście aż do blachy okazuje się że gąbka od kierowcy była wilgotna dość sporo no i blacha mokra (ale litrami tam tego nie było <czerwona> ) od strony pasażera z przodu było o wiele mniej praktycznie tak że nie szło z tej gąbki nic wycisnąć jedynie była mokra. Z tyłu pod nogami tych gąbek nie ma i po stronie kierowcy jest suchawo natomiast po pasażera jest wilgotno. Czytałem tematy na forum klimy nie mam sprawdziłem wszystkie odpływy są ok, w progach też, lałem wode po aucie i patrzyłem ani kropla nie zleciała płynu chłodniczego nie ubywa spryskiwacze wycieraczek też odpadają praktycznie wszystko sprawdzone mało tego po osuszeniu mineły 2 dni (nie padał deszcz) sprawdziłem i znów było wilgotno. Zastanawiam się czy tak może ma być że jak szyby mogą parować to i tam też może się skraplać (rano jak jade to jest 7 stopni ciepła na zewnątrz a po południu 17 stopni ;) )po to chyba te gąbki są? sam już nie wiem czy tak ma być czy mam coś nie tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!