Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Mokro pod dywanikiem..


Rekomendowane odpowiedzi

dzięki, sprawę po części załatwiłem, poczytałem trochę tu i tam na temat tych odpływów ale niestety nigdzie nie znalazłem informacji ile ich jest, od strony kierowcy wyczyściłem, skorzystałem z rad jednego użytkownika i zamiast rozkręcać całą wentylacje żeby się do niego dostać można odkręcić koło, później 3 śrubki i odkręciłem nadkole i wymacałem owy otwór. Na pierwszy rzut oka można go przeoczyć i dać się zmylić bo są tam dwa otwory, jeden wyżej drugi niżej którego zbytnio nie widać bo zasłonięty jest wiązką kabli. Wytargałem stamtąd palcem sporo syfu (widać na zdjęciu).

Otwór i efekt sprzątania:

dojscie.jpg

Zastanawiam się i tu proszę o podpowiedź czy po drugiej stronie (od strony pasażera) też jest taki odpływ i czy to jest ten odpływ pod akumulatorem?? ten też sprawdziłem wyciągając aku i jest czysto. Czy jest jeszcze jakiś inny odpływ np środkowy?? i niestety przecieki zniknęły częściowo. Leci jeszcze z elementu który jest na fotce i tu pytanie co to jest za element i co kryje się za ta klapką?:

coto.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Scenic I phI - ten sam problem... otwory odpływowe drożne, wszystkie zaślepki na swoich miejscach, anteną się nie leje, nie mam klimy ani szyberdachów... woda wręcz stoi po stronie pasażera, po stronie kierowcy jest wilgotno i ruda zaczyna zżerać podłogę... od spodu auto oglądane i stukane i dziur w podłodze nie ma... oświećcie mnie, jak jeszcze może tam dostawać się woda? bo już naprawdę nie mam siły do tego auta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W Cabrio za akumulatorem jest otwór w który wciśnięta jest taka guma, jak by lejek (nie wiem jak w innych Megankach) przez który idzie wiązka z komory silnika do kabiny.

Da się to wepchać tylko w stronę kabiny. Od strony kabiny jest taki jak by gruby, gumowy pierścień nałożony na wiązkę. Jak przepuszczałem kable do wzmacniacza przez tą gumę to za płytko wsadziłem ten właśnie pierścień i lała się woda do kabiny.

Z tego co kombinowałem wynika, że ten pierścień rozpycha ten lejek gumowy aby przylegał do blachy i teraz już woda nie cieknie.

Może mało obrazowo to napisałem ale wystarczy popatrzeć za akumulator w podszybiu i w kabinie za schowek pasażera lub ewentualnie ściągając uszczelką drzwiową z karoserii i wszystko widać.

Jutro będę grzebał przy aku to może jakieś foto porobię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filo, "problem" jest taki, że w Scenicu akumulator jest pod siedzeniem pasażera <piwko>

 

ale rozwiązanie problemu chyba znalazłem. Auto dosuszyłem. A problemem jest wlot powietrza do nadmuchów w podszybiu - "coś" jest w nim (chyba) ułamane, jest niekompletny otwarty i woda się w czasie jazdy wlewa...

Skąd to wywnioskowałem? Na postoju się nie wlewa. Jechałem zaraz po deszczu - teoretycznie powinno się wlać mnóstwo wody, jeśli nalewałoby się nadkolami bądź progami... nie jechałem jeszcze w deszcz, ale to na 99% to...

Dlatego prosiłbym - jeśli któryś posiadacz Scenica IphI mógłby pstryknąć fotkę jak wygląda jego podszybie po zdjęciu osłony (tej po stronie pasażera) - będę baaardzo wdzięczny.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pstrykać nie będę, ale Ci opiszę,

Jak odkręcisz plastik podszybia, prawy, to pod zawiasem masz wyprofilowany kawałek plastiku w postaci rynienki, trzyma się na na jednej śrubce i na wystającym kołku, gdzieś tam głęboko na podszybiu. Jak to zdejmiesz zobaczysz otwór wlotu powietrza do kabiny. Ten kawałek plastiku odprowadza wodę z szyby w kierunku odpływu. Jak jej nie masz to praktycznie w momencie jak pada woda kapie sobie dokładnie do otworu wentylacyjnego.

Sprawdź czy masz tą plastikową rynienkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P_r_z_e_m_o, no toż to właśnie ten element mam "uciapany". Jest jego część.

Powiem szczerze - nawet w czasie ulewy na postoju nie wlatuje woda. Widocznie zawiewa podczas jazdy w deszczu. Obudowę - rynienkę już sobie zaprojektowałem, jutro dognę z pleksy i zamontuję... i to by było chyba na tyle <piwko>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta dziura to przez błoto i syf, które tam zalegają w dużych ilościach. Ja co jakiś czas ten syf wywalam, tylko 2 torxy do odkręcenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam serdecznie,

 

ostatnio stałem się nabywcą Scenica z 2001 roku z opcją z dwoma szyberdachami. Wczoraj przyszła chwila prawdy kiedy to dość mocno popadało. W momencie kiedy jechałem autem nic się nie działo. Na krótkim postoju w czasie intensywnego deszczu po około 5-10 minutach zauważyłem małą plamkę wody z tyłu przy klapie bagażnika (tam gdzie są poduszki, jeśli ktoś ma ich sześć). W momencie kiedy ruszyłem dalej plamka momentalnie zniknęła a deszcz padał jeszcze dobre 5-7 minut i nic się dalej nie działo. Czy właśnie tamtędy biegnie jakiś kanał udrażniający? Czy może to jakieś inne miejsce? Pomyślałem jeszcze czy czasem woda może nie przecieka przez listwę w dachu (mam plastikowe z otworami na bagażnik), chociaż chyba mało realne...

 

Proszę o jakieś podpowiedzi doświadczonych użytkowników od czego się zabrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz prawdopodobnie zatkane odpływy z szyberdachu. Na każdym z 4-ch rogów masz rurki średnicy ok 1 cm. biegną w dół po słupku i do nadkola. Zakończone są takimi grzybkami. to tam się zbiera bród i blokuje odpływ.

Było o tym na forum, poszukaj, były też zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, postaram się poszukać tych zdjęć, chociaż chyba po demontażu nadkoli nie będzie trudno zlokalizować te odpływy. Rozumiem, że najlepiej dostać się jakimś dłuższym drutem od spodu i wyjąć co się da?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!