Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czy już wymieniać rozrząd?


kacper69

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli przebieg jest autentyczny i Twoja Megi nie miała jeszcze wymienianego rozrządu to szacunek... Ja bym się już szykował po takim przebiegu na trzecią wymianę (pierwsza po 100 tyś km, następna po 60 tyś km). Kto nie ryzykuje ten w kozie nie siedzi, ale potem płaci kupę kasy za nowy silnik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co ile przewiduje wymianę producent ale jesli jeszcze nie wymieniałeś to bym sie juz umówił w serwisie. Co do cen to zależy na jakich podespołach zrobisz, gdzie i w jakim zakresie (kompletny czy tylko pasek i napinacz). Nie zapomnij o pasku akcesoriów i sprawdź pompę wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uuuu... hardcor na maxa :)

ostatnio płaciłem w Klince w Kielcach:

pompa wodna DOLZ 143,66 PLN

rozrząd kpl. DAYCO 269,00 PLN

pasek alternatora SKF VKMV 5PK1199 49,00 PLN

 

wymiana ze wszystkim ~200 PLN

Edytowane przez mrarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest max. przebieg po jakim nalezy wymienic rozrząd. W zalezności od sposobu użytkowania i stylu jazdy okres ten nalezy skrócić. Taki lub podobnie brzmiący zapis jest w kazdej książce serwisowej i instrukcji obsługi. Kiedy użytkownik zdecyduje się na wymianę to jego indywidualna sprawa, ostatecznie on płaci za wymianę lub za remont silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łap tutaj tak informacyjnie z InterCarsu:

DAYCO DAY941006 (pasek) 121zł

SNR GT355.39 (napinacz) 176zł

THERMOTEC D1R041TT(pompa wody) 113zł

RUVILLE EVR5558170 (pasek + napinacz [śruby mocujące]) 285zł

INA 530 0197 10 (pasek + napinacz [śruby mocujące]) 292 zł

RUVILLE EVR55581702 (pasek + napinacz + pompa wody [śruby mocujące]) 590zł

Ja bym brał osobno (taniej) to co wymieniłem w trzech pierwszych pierwszych podpunktach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena z kosmosu, sprawdziłbym w innym ASO :) Szkoda, ze przegapiłeś promocję na rozrząd w ASO, płaciłem około 1300zł. Co jakiś czas ta akcja jest wznawiana, ale przy tym przebiegu nie ma czasu na czekanie.

Edytowane przez kataryniarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem w czwartek (25 kwietnia 2013) ile kosztuje rozrząd z wymianą w Sceniku 1,6/16 rok 2005, model 2006.

Po wyliczeniach wyszło 2100 zł "bez płynów" jak to pan określił, w tym pasek akcesoriów.

Jak dla mnie cena z kosmosu, patrząc za ile można kupić poszczególne części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, w ASO są ceny kosmiczne.

Dlatego tam nie ma kolejek :)

Ciekawe kiedy Renault wypuści na rynek silnik , w którym nie trzeba będzie wymieniać rozrządu , konkurencja sprzedaje już takie auta, które mają rozrządy pracujące do końca życia silnika, tylko nie wiem jaki jest lifetime tych silników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!