Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

"Strzelający" ogranicznik w drzwiach


Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj jestem po wymianie tulejki dorobionej z tworzywa jak pisałem wyżej i jest błoga cisza :) Wymieniałem tylko jedną - tą, po której "skacze" pręt

Dopiero dziś wymieniłeś, więc trudno byś nie spodziewał się ciszy. Napisz po 6 m-cach eksploatacji <ok>
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mrarek, nie zgadzam się, miałem Megane 3 wcześniej 1,5 roku i nic nie skrzypiało, czort wie ile ktoś poprzednio jeździł i czy w ogóle wymieniał te tulejki i cisza, mój znajomy ma również Megane 3 już 3 lata minie i też ani piski ani zgrzytu nie usłyszał, więc myślę, że to zależy od dużej eksploatacji samochodu a i też od losu w jakimś sensie.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7

Ludzie :!:

Czytajcie przed wysłaniem to co palce "nastukały" na klawiszach :!:

Poprawcie, wstawcie odpowiednie znaki przestankowe. Zacznijcie nowe zdanie wielką literą :!:

Nikt was nie goni :!: Nie ogłaszaliśmy konkursu wklepywania literek na czas :!: ;)

Trochę szacunku dla czytających. -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czego się nie zgadzasz?

Napisałem, że jak dzisiaj wymienił to dzisiaj MUSI być cisza, bo taki był cel wymiany prawda?

Niech napisze za parę miesięcy czy dalej ma ciszę, czy też jego materiał na tulejki jest słaby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero dziś wymieniłeś, więc trudno byś nie spodziewał się ciszy. Napisz po 6 m-cach eksploatacji <ok>

Panie mrarek wyluzujmy rzęsy ;) spokojnie uwierz zapiszę sobie w kalendarzu abym Tobie odpisał ;) Po prostu ta błoga cisza wprawiła mnie w taki stan że musiałem się podzielić z całym światem radosną nowiną. I uwierz mi "pracuję" na tym materiale 10 lat więc wiem jak on się zachowuje "pod wpływem" czasu i działania sił ;) ps. a nawet jak padnie za pół roku czy rok czy dłużej wymienię ją ponownie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i super, bo taki właśnie kupiłem. Nie chce mi się bawić w wymianę tulejek. Dzięki.

 

 

Edit.

No i wymieniłem dzisiaj ogranicznik. Metalowe tulejki pracują bardzo ładnie, żadnych niepożądanych dźwięków nie wydają, drzwi miękko i precyzyjnie się zatrzymują, normalnie jak w nowym aucie.

Edytowane przez Testral
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest zaklejona niebieskim klejem do śrub, siedzi bardzo solidnie i wykręca się tak, jakby się gwint starł, ale to tylko złudzenie. Bez solidnego torxa nie ma co podchodzić, bo to strata nerwów i na bank zniszczona końcówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witajcie

 

Jeśli chodzi o tulejki tzw. "klasyczne" to nadal służę pomocą - odpisuje na każdego maila. Posiadam również tuleje z brązu - faktycznie są nieco głośniejsze ale i one maja swoich zwolenników , którym to nie przeszkadza i sobie chwalą.

jeśli ktoś szuka pomocy w temacie można "zapukać" tutaj: [email protected] lub [email protected] lub PW ale na e-mail szybsza reakcja.

 

Ciekawostka: Miesiąc temu mocno wiało na dworze - wysiadałem z samochodu i za bardzo nie trzymałem drzwi. Wiatr wyrwał mi je z rak i otwarły się z impetem na oścież - myślałem ze sie wyłamią :-) Na szczecie zawiasy i mocowanie ocalały , natomiast oryginalny jeszcze ogranicznik, który sprawnie działał do tamtej pory NIE OCALAŁ (ale uratował drzwi). Zamykając drzwi usłyszałem znajomy "strzał" Myślę..., no tak poszła tulejka od przeciążeń i faktycznie tak było. Tuleja spłaszczyła się z jednej strony - taka była siła. Na szczęście wymieniłem na swoje i jest już ok. Tak wiec Koledzy uważajcie jak będzie wiało, bo można sobie załatwić ogranicznik w najlepszym wypadku:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wymieniłem tulejki w Scenicu. Zastosowałem metalowe, od kolegi marianSQ. Faktycznie, w porównaniu do tulejek z tworzywa drzwi chodzą nieco głośniej, a te "pośrednie" punkty trzymania drzwi trzymają mocniej. Mi to odpowiada, mam nierówny teren pod domem, czasem drzwi zamykały mi się same przy wysiadaniu z auta.

Mam jedną uwagę dla wymieniających - przed wymianą zaopatrzyłem się w 6 nowych spinek boczków(wchodzą po 8 na drzwi), zakładając że ze dwie-trzy ułamią się przy zdejmowaniu. Pierwsza niespodzianka jaka mnie spotkała to po odkręceniu lewego boczku, trzymał się na 2 spinkach - pozostałe 6 było wyłamanych. W drzwiach kiedyś grzebało ASO przy zamku... Zatem 6 nowych spinek poszło od razu na lewy boczek. Stąd, jako że nie miałem więcej, przy zdejmowaniu prawego, starałem się zrobić to jak najdelikatniej, skutek = 6 połamanych, 2 ocalały... Póki co założyłem bez spinek, dokupię i dołożę na dniach. W każdym razie sugeruję od razu kupić komplet spinek na oba drzwi, niestety do najtańszych nie należą, ja znalazłem na allegro jakoś po 2,6zł/szt + wysyłka.

Sama wymiana tulejek jest prosta, podstawa jak pisali wcześniej koledzy to porządna końcówka lub klucz torx do wykręcenia śruby mocującej ramię ogranicznika do słupka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!