Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

"Strzelający" ogranicznik w drzwiach


Rekomendowane odpowiedzi

ja u siebie też podejrzewałem ogranicznik, już miałem wymieniać, ale zajrzałem i okazało się, że to nie ogranicznik, tylko plastik, który jest między przednim słupkiem a błotnikiem. Po uchyleniu drzwi go widać. Kawałek wyskoczył i przy otwieraniu pstrykało dokładnie tak jak ogranicznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie za bardzo się nie przyglądałem, ale zauważyłem żadnego wystającego plastiku. A czy ten ogranicznik strzela tylko przy otwieraniu drzwi, tylko przy zamykaniu, przy otwieraniu i zamykaniu, czy tez nie ma reguły? U mnie głośny pstryk jest tylko w trakcie otwierania między pierwszym a drugim stopniem otwarcia drzwi.

Kacper69, a nie proponowali pomalowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ten chrakterystyczny, dość głośny "pstryk" jest tylko przy otwieraniu. Patrzyłem, ale u mne nic wystaje mięzy drzwiami a słupkiem i błotnikiem, więc to raczej ogranicznik. Pstryk zaczął występować teraz, w trakcie obecnych mrozów. I co ciekawe czasem nie występuje. Czy to jednak objaw dogorywania tego ogranicznika, czy też jest szansa, że sam się naprawi. Mam dylemat, bo jeszcze mógłbym przez miesiąc skorzystać z formuły non stop, ale z drugiej strony nie chcę za bardzo, żeby mi zdejmowali boczek w drzwiach, a poza tym - jak czytam - to juz nie zakładają nowego w odpowiednim kolorze. Jak to wygląda z waszego doświadczenia? Jak widać po forach to dość częsta przypadłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za różnica jaki kolor ogranicznika? Przecież widać go tylko po otwarciu drzwi <szukaj> Poza tym, jak temat jest znany w Renault, to może te nowe są już poprawione. Bardzo podobne ograniczniki były stosowane w lagunach II i tam też są problemy z nimi. Można kupić tulejki jako zestaw naprawczy i zrobić to samemu, manual na forum laguny gdzieś widziałem.

Tylko pytanie brzmi, czy po to dokupiłeś dodatkową gwarancję, żeby samemu grzebać przy aucie? :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Również szukałem, ale nic nie znalazłem. Dostępność samego ogranicznika przynajmniej dla wersji coupe jest bardzo znikoma. Na allegro dopiero po miesiącu poszukiwań coś się pojawiło. W serwisie cena w okolicach 190 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witajcie.

 

Wymieniłem jakieś 3 tygodnie temu ogranicznik i niestety znowu strzela.. Miał być niby z 2 letniej meganki i prawe drzwi, ale albo te ograniczniki się tak szybko zużywają, albo wcale nie był taki nowy. W serwisie za nowy z wymianą tak żeby zachować gwarancję liczą sobie bagatela 300 zł, a do wersji coupe na Allegro nic w tej chwili nie ma. Pomyślałem więc że pobawię się z tą rolką. Pytanie tylko jak? Ktoś tu wcześniej podawał link do forum, ale nie działa.. Zamieszczam poniżej zdjęcia ogranicznika - proszę o informację co tam trzeba wymienić i jak to zdobyć.

post-68518-0-83124100-1397423939_thumb.jpg

post-68518-0-56528200-1397423977_thumb.jpg

post-68518-0-49043000-1397424068_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!