Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

czujniki cofania megane II


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Udało mi się zdobyć seryjne czujniki cofania z instalacja i komputerem do megane II oraz włącznik do wl/wyl czujników niestety nie posiadam żadnego schematu jak je podlaczyc. wiec tak: mam kompletna wiązkę z czujnikami następnie ta wiązka instalacji łączy się z następna i podłączona jest do komputera, brzeczek tez jest podłączony do tej końcówki w komputerze. pozostaje mi tylko 6 kabelków w tej wiązce które nie wiem gdzie prowadza post-51810-0-48080800-1366437687_thumb.jpg sa to kolory:

1.pomarańczowy z białym piaskiem

2.czarny z białym paskiem

3.fioletowy z białym paskiem

4. brązowy z białym paskiem

5. cały biały

6. cały żółty

Następnie włącznik wl/wyl tych czujników który ma następujące post-51810-0-45227200-1366437002_thumb.jpgpost-51810-0-60735500-1366437182_thumb.jpgkolory:

1. zielony z białym paskiem

2.niebieski z białym paskiem

3.czarny z białym paskiem

4.ciemny bez z białym paskiem

posiadam pod tunelem środkowym 3 luźne kostki ale żadna nie pasuje do podłączenia tego włącznika (z tego co wiem to dwie są do podgrzewanych foteli a czerwona do automatycznej skrzyni biegów)

proszę o pomoc.

post-51810-0-22281300-1366436349_thumb.jpg

post-51810-0-34140500-1366437667_thumb.jpg

Edytowane przez n1gdy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij w download, tam są schematy, a w nich znajdziesz to co potrzebujesz, nawet z rozpiska przewodów w kostkach.

Mogę Ci wkleić ale ze sceniola II po lifcie jaki posiadam.

Kolory przewodów mogą się różnić..

post-2372-0-12954500-1366443293_thumb.jpg post-2372-0-15981400-1366443306_thumb.jpg post-2372-0-28658900-1366443307_thumb.jpg

GENE.PDF

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

witam. Odświeżam temat iż teraz chcę zamienić nie seryjne czujniki cofania na oryginalne. Wstępnie ustaliłem iż połączenie R2 jest jakby pod fotelem kierowcy i tam muszę podoczepiać piny pozostałe od sterownika czujników cofania. Pomocny jest bardzo schemat kolegi gojgien

 

post-51810-0-84767100-1401643596_thumb.jpg

mam tylko pytanie a mianowicie co oznaczają te jakby prostokąty czarne z napisami - zaznaczyłem je czerwonymi kołami - czy są to miejsca połączeń z inną instalacją ? :

post-51810-0-23569100-1401643878_thumb.jpg

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To miejsca gdzie kilka przewodów tego samego rodzaju i z takim samym potencjałem jest fabrycznie zaciskane w nierozbieralne skuwki.

Czarne to zazwyczaj masa, a niebieskie i "czerwone" to plus, przy czym te niby czerwone to stały plus.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gojgien czyli wystarczy jak podepnę się przed tymi skuwkami w te przewody które mam na schemacie? Mam jeszcze pytanie czy same czujniki cofania pasują tylko z meganki czy moge podpiąć czujniki np. z laguny do tej instalacji bo widziałem i te z megane i te z laguny II wydają się być takie same tzn tez mają wyjście na 3 piny i z wyglądu są takie same?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem na PW, sprawdź czujniki po numerach referencyjnych z dialogysa, czy te Lagunowskie są identyczne z tymi z Meganki.

w schematy się nie zagłębiam co tam potrzeba bo to i tak zależy od tego co już masz w aucie.

Przypuszczam, że sobie z tym doskonale poradzisz, po ostatnio opisanych przekładkach jakie zrobiłeś <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej wyłącznik... Z zasady układ jest zawsze włączony, a tylko jak nie chcemy by działał, albo jak mamy przyczepę, platformę na rowery na haku to go wyłączamy. Jeśli nie masz haka albo nic na nim nie wieszasz, to i wyłącznik jest zbędny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie posiadam nawet haka. Wiec zastanawiam się czy ten wyłącznik ma w ogóle sens. Czujniki i mocowania to koszt 350 zł.

 

Dodano: 06 cze 2014 - 11:32

w jaki sposób najłatwiej jest pomalować czujniki i oprawki czujników cofania pod kolor zderzaka?

Edytowane przez n1gdy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie pod fotelen kierowcy SA dwa gniazda połączeniowe instalacji, które to jest R2 : czarne gniazdo czy szare? Oraz w którym miejscu w megance montuje się brzęczek i komputer ten sterownik czujnikow cofania?

Czy powyższy schemat jest na pewno z megankiII kombi przed liftem?

Edytowane przez n1gdy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno szare jak i czarne to kostki R2.

Widać to w opisie zamieszczonych schematów.

(rozrysawana kostka z numerem pinów która jest u dołu opisana na czarno R2, a na górze na niebiesko masz oznaczniki kolorów kostek)

NO- czarna

GR szara.

Trudno mi zgadnąć czy ten schemat jest dokładnie z Twojego auta, nie powinno to jednak robić różnicy jakie jest nadwozie bo numeracja w megankach jest taka sama.

Co do umiejscowienia centralki i buzera to sceniol ma wysoko pod lewą tapicerką bagażnika.

Buzer u siebie z tego miejsca przeniosłem nad podsufitkę obok lampki wewnętrznej środkowej.

Latem jak było wnętrze nagrzane i wentylator pracował na MAX, komplet pasażerów, bagaże w bagażniku, czasami lodówka, do tego radio i czasami jeszcze CB się odezwało, to nie bardzo było go słychać jak był w fabrycznym miejscu.

Trzeba było się wsłuchiwać w buzer.

Obecnie mam go za głową i nawet jest przytłumiony przez szczelne zaklejenie wylotów taśmą 3M i zrobieniu malutkiego otworu w taśmie szpilką.

Przy takim montażu trzeba jednak pamiętać, by sobie przewodami nie owinąć od dołu kurtyny powietrznej uniemożliwiając jej rozwinięcie po odpaleniu.

Przewody muszą być pociągnięte nad nią pod blachą dachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gojgien ty to jesteś wielki. Dzięki za pomoc

Czujniki już mam teraz tylko po składać to do kupy...post-51810-0-61775800-1402387275_thumb.jpg

 

Dodano: 15 cze 2014 - 20:12

gojgien rozszyfrowałem ten schemat całkowicie i nie jestem pewnie co do jednej rzeczy a mianowicie jednego przewodu od włączania i wyłącznia czujników cofania chodzi mi o przewód : A1 kolor BE który od włącznika idzie do modułu zabezpieczającego w pin 5 kostki MA F7A 7,5A LPD tzn w skuwce z innymi łączy się po drodze do tego modułu. W schematach od meganki szukałem tego przewodu w kostce MA o oznaczeniu LPD i F5A 7,5A który ma po drodze rozgałęzienie o nazwie : ELPD i znalazłem taki przewód ale pod pinem: 7 i nazwie rozgałęzienia ELPD-1 z tego rozgałęzienia idą przewody do : 1081 1081- STEROWANIE WŁĄCZANIEM I WYŁĄCZANIEM OGRANICZNIKA REGULACJI PRĘDKOŚCI

1106 - PRZYCISK WŁĄCZENIA / WYŁĄCZENIA SYSTEMU KONTROLI TRAKCJI

1129 - WYŚWIETLACZ POŁOŻENIA DŹWIGNI ZROBOTYZOWANEJ AUTOM. SKRZYNI BIEGÓW

1514 - STEROWANIE LEWYM FOTELEM OGRZEWANYM

1513 - STEROWANIE PRAWYM FOTELEM OGRZEWANYM

czy to ten sam przewód i pin?

post-51810-0-60518500-1402856137_thumb.png

Edytowane przez n1gdy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!