Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wymiana rozrządu a KZFR.


Misha

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W tym tygodniu będę zmieniał II raz rozrząd (megane II 2003r. 2.0 benz. 180 000km). Czy w przypadku braku jakichkolwiek objawów powinienem profilaktycznie mimo wszystko zmienić KZFR przy wymianie rozrządu, czy z racji braku objawów odpuścić? Czy można zmienić olej przed wymianą rozrządu czy raczej zrobić to jednoczasowo. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też właśnie jestem przed drugą wymianą. Przejechałem na tym 70tys km. KZFR działa ok. Tym razem chyba nie wymienię go. W silnikach 2.0 jest to inna konstrukcja niż w 1.6 i chyba nie pada ono tak szybko.

 

To jesteśmy dokładnie w tej samej sytuacji bo ja pierwszą wymianę robiłem przy 110 tys. km. Przejechałem też 70 tys. i teraz kolejna:) Z KZFR chyba faktycznie się wstrzymam bo w razie czego wymienię jak będą jakieś objawy.. poza tym zanim objawy zaczną byc przykre dla życia to też trochę czasu minie:D A co z wymianą oleju? Można przed zmianą rozrządu czy raczej zrobić to jednoczasowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z wymianą oleju? Można przed zmianą rozrządu czy raczej zrobić to jednoczasowo.

A co ma być. Możesz zrobić przed wymianą rozrządu, w trakcie wymiany rozrządu, po wymianie rozrządu. Tutaj olej nic nie ma do znaczenia. Osobiście skłaniałbym się do wymiany pompy wodnej i płynu chłodzącego podczas wymiany rozrządu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja mam lagunę 1.8 (to samo co 2.0) w zeszłym tygodniu wymieniałem rozrząd no i niestety koło KZFR ma luz.

Teraz mam takie pytanko czy ktoś z forumowiczów posiada może na zbyciu takie koło nawet uszkodzone i chce je odstąpić za flakon czystej??

Chętnie zajrzałbym do środka zanim wydam 500zł a mojego szkoda mi rozbierać bo unieruchomię auto.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Takie pytanie, czy samemu łatwo jest wymienić rozrząd w tym aucie?

Wymieniałem osobiście w Scenicu I 1.6 16V i było trochę ciasno, z tego co widzę w komorze silnika w "dwójce" jest jeszcze ciaśniej. Może jakiś wskazówki od osób, które to robiły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem rozrząd teraz w moim Scenicu i zdecydowałem się na wymianę KZFR,

484zł to jeszcze nie majątek a świadomość że nie zepsuje się w najgorszym czasie jest ważniejsza.

W Megane II 1.6 było to z nienacka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie, czy samemu łatwo jest wymienić rozrząd w tym aucie?

Wymieniałem osobiście w Scenicu I 1.6 16V i było trochę ciasno, z tego co widzę w komorze silnika w "dwójce" jest jeszcze ciaśniej. Może jakiś wskazówki od osób, które to robiły?

Jak wymieniłeś w scenicu to i w tym sobie poradzisz, ja wymieniłem bez większych problemów, tyle że dorobiłem sobie blokadę dolnego Koła, a górne sobie zaznaczyłem na kółkach i na pasku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem rozrząd teraz w moim Scenicu i zdecydowałem się na wymianę KZFR,

484zł to jeszcze nie majątek a świadomość że nie zepsuje się w najgorszym czasie jest ważniejsza.

W Megane II 1.6 było to z nienacka.

i co awaria koła unieruchomiła Ci samochód?

Koło wymienia się w sytuacjach kiedy daje oznaki uszkodzenia/zużycia.

Profilaktyka w tym przypadku jest bezsensu.

Nikt nie da gwarancji że na nowym kole zrobisz więcej km niz na starym, które nie wykazuje objawów usterkowości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CIĘCIE

Jak doskonale wiesz awaria koła nie unieruchomiła mi samochodu ,ale dzięki temu nie muszę płacić jeszcze raz za robociznę rozrządu przy wymianie KZFR.

A skoro mnie stać i w procedurze serwisowej zalecają wymianę przy podobnym przebiegu to wolę zaoszczędzić kasę nie płacąc dwa razy za robociznę.

Bezsensu to jest mówić komuś jak ma wydawać swoje pieniądze i jeśli uważasz że nie musisz zminiać to nie rób tego twoje auto i twoje pieniądze.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.13 Regulamin forum się kłania :) -Prezes

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez nerwów.

Ty wymieniłeś i jeździsz, ja nie wymieniłem i tez jeźdżę.

Bezsensu to jest mówić komuś jak ma wydawać swoje pieniądze i jeśli uważasz że nie musisz zminiać to nie rób tego twoje auto i twoje pieniądze.

To jest forum motoryzacyjne, które z założenia służy wymianie doświadczeń i opinii i ja taką opinię wyraziłem, podobnie jak Ty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!