Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Szare listwy na zderzaku - renowacja ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W związku ze zbliżającym się długim weekendem majowym mam zamiar co nieco zrobić dla mojej reni.

Drobne ryski kamyczki itp ale jeszcze trapią mnie porysowane szare nakładki na zderzaki, czy coś z nimi mozna zrobić żeby lepiej wyglądały, co prawda tragedi nie ma i jak to moja małżowina mówi "to jest zderzak i musi być porysowany no bo po to chyba jest :) " , w sumie prawda ale jeżeli można coś zdziałać to czemu nie. I pytanko mam czy ktoś kiedyś próbował odrestaurować te szare nakładki czy jest sens się za to w ogóle zabierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na 90% przekonany że niemalowane są czarne inny kolor malowane. Nie widziałem meganki z niemalowanymi listwami w innym kolorze niż czarne lub spłowiałe czarne co wcale nie znaczy że takich nie ma. Nie chcę Cię wprowadzić w błąd więc miło by było by jeszcze ktoś się tu wypowiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ścierna pasta zetrze farbe aż do czarnego plastiku = odpada, nie trzeba całych malować weź sobie może tą farbe na wykałaczke i te ryski podotykaj tylko(gdy nie dobierzesz farby komputerowo może spróbuj najbardziej zbliżony kolor)

 

ja mam taki sam kolor zderzaka niedługo spróbuje dobrać kolor na komputerze(jeżeli mi dobiorą) i coś pokombinuje to ci powiem jak wyszło i czym najlepiej robić

Edytowane przez Gungosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to czekam na info. Na innych forach znalazłem wiadomości że ludzie lekkie ryski lecą tempo

cyt. "Lekkie ryski - tempo, grubsze - automax lub inna konkretna, bardzo grube - przelakierowanie, dłuższa metoda:

- matowisz papierem wodnym 1000 obszar ryski,

- nakładasz lakier danego koloru (jak najcieniej kilka warstw)

- nakładasz klar

- polerujesz lekko papierem wodnym 2000 a potem konkretną pastą polerską

- uwagi: jak za bardzo spolerujesz w dwóch ostatnich krokach, to najpewniej wrócisz do punktu wyjścia. I dobrze zabezpiecz to, czego pomalować nie chcesz. Dokładniejsze instrukcje są na sieci. Polecam najpierw się na czymś pouczyć

Aha, i ryski są prawie zawsze białe, nie tylko na plastiku (chyba że został kolor po tym co Cię zarysowało)"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

matowisz papierem wodnym 1000 obszar ryski,

- nakładasz lakier danego koloru (jak najcieniej kilka warstw)

- nakładasz klar

- polerujesz lekko papierem wodnym 2000 a potem konkretną pastą polerską

 

lakierowany plastik takimi metodami ?? może przeczytałeś o lakierze a nie o zderzakach, klaru tam niema a papierem można sie aż do czrnego przebić oraz zniszczyć chropowatą strukture plastiku.

Edytowane przez Gungosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lakierowany plastik takimi metodami ?? może przeczytałeś o lakierze a nie o zderzakach

dobrze czytałem temat z forum alfacholicy.org i zresztą w sieci jest wiele tematów n.t. lakierowanych plastików i polerowaniem pastami lekkościernymi itp.

spróbuje, nie będę szorował co by lakieru nie zedżeć a może jakiś efekt uzyskam.

kurcze a ja cały czas myślałem że te listwy to szare "do kości" są a faktycznie lakierowane, na bocznej listwie mam taki wgniocik minimalny i czarny plastik widać.

Jak bedą chęci i pogoda pozwoli to w weekend coś zaczne działać i podziele się efektami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!